Forum Muzyczna Galaktyka Strona Główna Muzyczna Galaktyka
i nic ci nie umyka!
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Z Archiwum X (1993-2002)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczna Galaktyka Strona Główna -> Filmy i seriale
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
saferłel
Użytkownik


Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 71
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Sro Gru 05, 2012 23:23    Temat postu: Z Archiwum X (1993-2002) Odpowiedz z cytatem



Czy jest ktoś na forum, kto ogląda(ł) ten serial? Wink Ja rozpocząłem swoją przygodę z "The X-Files" ponad rok temu, w wakacje. Do tej pory obejrzałem pięć pełnych sezonów i jestem w trakcie szóstej serii. Nie wiem czemu zdecydowałem się dopiero teraz na dołączenie do Foxa Muldera i Dany Scully, tym bardziej że zahaczająca o sci-fiction, pure science Wink, elementy sensacyjne/kryminalne, horror i czarną komedię fabuła jest tym, co kręci saferłela w każdym miejscu i o każdym czasie Smile

O produkcji, która wyszła spod pióra Chrisa Cartera można by pisać godzinami. Każdy odcinek jest niczym mini-film pokazujący inną, niewiarygodną historię. Wyraziści bohaterowie, ich przyjaciele, wrogowie, istoty/sytuacje z którymi zetknęli się w kolejnych odcinkach serialu - wiele/wielu z nich przeszło do kanonu popkultury w najrozmaitszym wydaniu. Ja zakochałem się w tej amerykańsko-kanadyjskiej produkcji i przyznam, że z marszu stał się on moim ulubionym serialem w historii, a kilka już w swoim życiu obejrzałem Wink

Po zakończeniu 9 serii planuję zrobić top najlepszych odcinków i pewnie wtedy będzie okazja trochę więcej napisać n/t Foxa Muldera, Dany Scully i wszystkich tych rzeczach, o których nie śniło się filozofom Smile
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama






Wysłany: Sro Gru 05, 2012 23:23    Temat postu:

Powrót do góry
PrzemekS
Nowy


Dołączył: 19 Lut 2013
Posty: 2

PostWysłany: Sro Lut 20, 2013 22:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten kultowy serial to oglądałem już od liceum. Świetni aktorzy i scenariusze wszystkich odcinków. Warto obejrzeć wszystkie 9 sezonówSmile
_________________
masz może ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adik 303
Laureat Miastowizji


Dołączył: 21 Maj 2011
Posty: 11710

PostWysłany: Czw Cze 20, 2013 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zacząłem oglądać, zobaczymy co z tego wyjdzie, ale tytuły drugiego i trzeciego odcinka pierwszego sezonu są bardzo niejednoznaczne Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kwiryn1570
Nowy


Dołączył: 12 Gru 2013
Posty: 6

PostWysłany: Sob Paź 18, 2014 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obejrzałem, a właściwie przypomniałem sobie jak dotąd 10 odcinków i całkiem przyjemnie się to ogląda. Historie są ciekawe, chociaż czasem wydaje się, że mogli zrobić przynajmniej co jakiś czas jakąś historię bardziej rozbudowaną i trwającą więcej niż jeden odcinek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
get_addicted
Laureat Miastowizji


Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1923

PostWysłany: Pon Sty 25, 2016 23:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oglądał ktoś dzisiaj premierę? Z tego co czytam, większość osób się zachwyca, a jak dla mnie szału nie było. Mam nadzieję, że się rozkręci.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
get_addicted
Laureat Miastowizji


Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1923

PostWysłany: Sro Lut 03, 2016 18:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krótkie podsumowanie dotychczasowych odcinków X sezonu.

1. Moje zmagania 4,5/10 ---słaby początek, przerost formy nad treścią, która wlecze się trochę. Sam pomysł wątku w miarę, tylko sposób przedstawienia nie powala.

2. Mutacja 7/10 ---tak, tak, tak, na coś takiego czekałem, dawne Archiwum X wróciło.

3. Potwór ...1/10? choć to i tak za dużo. Po bardzo dobrym 2 odcinku sądziłem, że będzie tylko lepiej, a tymczasem...WTF? Nie wiem co to było, parodia czy żart. W każdym razie zabili tym całą serię.

Teraz nie wiem, czego się spodziewać po kolejnych odcinkach Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
get_addicted
Laureat Miastowizji


Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1923

PostWysłany: Nie Lut 28, 2016 13:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikt chyba nie oglądał oprócz mnie, ale skończę swoje podsumowanie Very Happy

4. Z powrotem w domu 4/10, słaaabo! Plasterowiec? Kto na to wpadł? Jeszcze w przypadku poprzedniego odcinka, który z założenia miał być komediowy, to byłoby to wybaczenia a tutaj? W zasadzie ta 4 to za wątek z matką i synem Scully, tylko już się pogubiłem, co z tym synem ostatecznie się stało.

5. Babilon 4/10 znowu próba wplątania klimatu komedii w klimat dawnego Archiwum X. Chociaż dla mnie sceny z tańczącym Mulderem nie były zbyt zabawne. Postać agentki Einstein rozłożyła mnie na łopatki xD

6. Moje zmagania cz. II 6,5/10 nooo, wreszcie. Wątek trochę przekombinowany, tak jakby twórcy na siłę chcieli zaserwować prawdziwą bombę. Ale daje radę. I postać agentki Einstein, która rozwaliła mnie w poprzednim ocinku, tutaj jest jednym z najmocniejszych ogniw Very Happy Otwarte zakończenie sugeruje ciąg dalszy, ale urwane w takim momencie, jakby scenarzyści sami na tamtą chwilę nie wiedzieli, co z tą historią zrobić.

średnia 4,5. Liczyłęm na coś więcej, tak naprawdę dwa odcinki można porównać z klimatem poprzednich seoznów.
Marzy mi się spin-off z agentką Einstein w roli głównej Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama






Wysłany: Nie Lut 28, 2016 13:07    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczna Galaktyka Strona Główna -> Filmy i seriale Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Muzyczna Galaktyka  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group