Forum Muzyczna Galaktyka Strona Główna Muzyczna Galaktyka
i nic ci nie umyka!
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Paramore - Hard Times

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczna Galaktyka Strona Główna -> Nowości singlowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Siwulsson
Użytkownik


Dołączył: 23 Sie 2015
Posty: 402
Skąd: Joy Division. (Taki suchar.)

PostWysłany: Sro Kwi 19, 2017 21:37    Temat postu: Paramore - Hard Times Odpowiedz z cytatem


(link w obrazku - okładce albumu, ale tej singla nie mogę znaleźć)

Jeden z bardziej oczekiwanych powrotów roku? Raczej tak... aczkolwiek raczej nieco rozczarowujący. Stoi to w rozkroku pomiędzy indiepopem a synthpopem (spodziewalem się bardziej synthpopu i tradycyjnie nie rozumiem bólu d starych słuchaczy) - i mam wrażenie, że jak na tą kategorię brakuje temu charakteru, choć słucha się przyjemnie. Oceniajcie sami, bo i tak wydaje mi się, że na paru listach to będzie must have, u mnie też będzie pewnie - a że nisko i krótko, to inna sprawa Razz
_________________

(tak, to jest spoiler)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Sro Kwi 19, 2017 21:37    Temat postu:

Powrót do góry
sim1994
Laureat Miastowizji


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 5661

PostWysłany: Sro Kwi 19, 2017 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brzmi bardzo radiowo i być może nawet nasze RMFki i ZETki się na to skuszą. Nie miałbym zresztą nic przeciwko temu, bo brakuje takiego grania w stacjach radiowych, a Paramore mają przebicie Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Radosław
Spamer


Dołączył: 02 Wrz 2014
Posty: 5811

PostWysłany: Czw Kwi 20, 2017 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi się podoba. Co prawd brzmią nieco inaczej, ale kto powiedział, że zmiany zawsze są złe? Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Siwulsson
Użytkownik


Dołączył: 23 Sie 2015
Posty: 402
Skąd: Joy Division. (Taki suchar.)

PostWysłany: Czw Kwi 20, 2017 22:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tylko podkreślę - nie jestem rozczarowany tym, że się zmienili, tylko raczej mam wrażenie, że z tej (nie takiej znowu dużej) zmiany nie wycisnęli 100%.

@sim1994 Też miałem takie wrażenie. Nie wiem jednak, czy jeden Believer i kilka kawałków, które od biedy mogłyby udawać poprock/indiepop nie wyczerpuje tu jednak miejsc na tego typu utwory. Na razie na polskim iTunesie średni zapłon, w sumie nie zdziwiłbym się, jeśli skończy jak Greenlight (polskie radia udają, że nie istnieje)
_________________

(tak, to jest spoiler)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Radosław
Spamer


Dołączył: 02 Wrz 2014
Posty: 5811

PostWysłany: Pią Kwi 21, 2017 12:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siwulsson napisał:
(...)Na razie na polskim iTunesie średni zapłon, w sumie nie zdziwiłbym się, jeśli skończy jak Greenlight (polskie radia udają, że nie istnieje)

Mnie to śmieszy szczerze mówiąc. Rzucanie się na pierwszy lepszy latynoski albo nie wiadomo skąd wzięty kawałek, który znajduje eska, a pomijanie tak dobrego nagrania Lorde.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sim1994
Laureat Miastowizji


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 5661

PostWysłany: Pią Kwi 21, 2017 12:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety, ale te latynoskie piosenki opanowały YouTube. Nie wiem czy podłączyli internet w jakichś Kolumbiach, Wenezuelach i innych, czy skąd się ten hype wziął :/
https://www.youtube.com/watch?v=S-H_zkTgGi4

Z drugiej strony natomiast totalnie olane Starboy, Closer czy nowa płyta Bruno Marsa w naszych radiach. Naprawdę nie rozumiem tej polityki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Radosław
Spamer


Dołączył: 02 Wrz 2014
Posty: 5811

PostWysłany: Pią Kwi 21, 2017 13:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bruno akurat nie lubię, więc mi to na rękę, ale sytuacje ze 'Starboy' czy 'Closer' też mnie bawią Very Happy
Najlepsze jest to, że wszystkie te latynoskie kawałki brzmią identycznie, chociaż nie powiem, 'Chantaje' Shakiry jakoś mi się spodobało Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michał92
Bardzo aktywny


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 4396

PostWysłany: Pią Kwi 21, 2017 14:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś leciały telenowele latynoskie w TV, a teraz grają taką muzykę w rozgłośniach radiowych Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
meni
Laureat Miastowizji


Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 3709

PostWysłany: Pią Kwi 21, 2017 17:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podpisać Paramore jako La Roux i nikt już nie będzie miał pretensji. Ma bardzo letni, funkowo-Miami Vice'owy posmak, ja jestem zdecydowanie na tak. Smile

P.S. To latynowskie gówno jest tak złe, że chciałbym powrotu Rumunii do radia, mówię serio...
_________________
http://www.lastfm.pl/user/meni124
http://rateyourmusic.com/~meni
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Radosław
Spamer


Dołączył: 02 Wrz 2014
Posty: 5811

PostWysłany: Pią Kwi 21, 2017 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

meni napisał:
Podpisać Paramore jako La Roux i nikt już nie będzie miał pretensji. Ma bardzo letni, funkowo-Miami Vice'owy posmak, ja jestem zdecydowanie na tak. Smile

Czy ja wiem czy aż La Roux? Swoją drogą mogliby coś wydać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adam19960
Spamer


Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 6432
Skąd: Koszalin

PostWysłany: Pią Kwi 21, 2017 19:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od słuchania tego latynoskiego ścierwa raka idzie dostać... A nowe Paramore jest niezłe, zgoła inne niż to, do czego Hayley i ekipa przyzwyczaili.
_________________
Catch a fall
and I will stand in your way
and I need you like the flower needs the rain...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kuba1201
Bardzo aktywny


Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 3132
Skąd: Woj. Śląskie

PostWysłany: Pią Kwi 21, 2017 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten top to jakaś masakra... Same latynoskie badziewia.

I tak jak wszyscy piszą nowy utwór Hayley bardzo dobry.


Ostatnio zmieniony przez kuba1201 dnia Sob Kwi 22, 2017 08:46, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
meni
Laureat Miastowizji


Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 3709

PostWysłany: Pią Kwi 21, 2017 20:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radosław napisał:
Czy ja wiem czy aż La Roux? Swoją drogą mogliby coś wydać.
Porównań zawsze używam do namacalnego zobrazowania skojarzeń. Odrobinę kreuję i hiperbolizuję, w tym przypadku oczywiście też tak jest. Nigdy nie bierzcie moich porównań w skali 1:1, chyba że jest to brutalnie słyszalne. Smile

Różnica jest taka, że Paramore wciąż jest bardziej indie, a La Roux wciąż trzyma duch synthpopu z debiutu. Aczkolwiek jednocześnie twierdzę, że na ostatnią płytę pani Rudej wg mnie pasowałoby doskonale. A ostatnie 20 sekund "Hard Times" to z kolei Daft Punk z RAM.
_________________
http://www.lastfm.pl/user/meni124
http://rateyourmusic.com/~meni
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Siwulsson
Użytkownik


Dołączył: 23 Sie 2015
Posty: 402
Skąd: Joy Division. (Taki suchar.)

PostWysłany: Pią Kwi 21, 2017 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie spodziewałem się tutaj hejtu na latin pop - traktuję go jako zło konieczne w kraju, gdzie VOX jest w sumie czwartą-piątą siłą, jeśli chodzi o gusta muzyczne. Jeśli nie to poleci w radiu, to wspomniana rumuńszczyzna, albo aktualny nr 1 światka discopolo, albo europejski dancepop... w każdym razie tego typu utwory nie są bezpośrednią konkurencją dla Paramore.
Choć trzeba przyznać, że ich spora słuchalność może zmniejszać ilość slotów w airplayu na tego typu kawałki. Aż zrobię pewne porównanie...

co z playlisty Eski mogłoby być w radiu klasy poprock
teraz
Castle Of The Hill, Sign Of The Times (tak, takich czasów dożyliśmy), Believer (Heavy z Zetki też dałoby radę)
mniej więcej 2 lata temu (26 IV)
Sail, Cool Kids, Take Me To Church, Sugar/I'm Not The Only One/Walk (w zależności od specyfiki radia typu poprock jestem w stanie sobie wyobrazić każdy z tych trzech kawałków na playliście)

Jakieś wielkiej stagnacji nie widzę. A brak Bruno Marsa, Lorde mogę wyjaśnić zdaniem "jakby parafki i krajowe wytwórnie muzyczne zmuszały cię do wykorzystywania 8-10 slotów na utwory pokroju Dobrego Dnia czy Szkła, musiałbyś z czegoś zrezygnować". Padło na niedające się zaśpiewać po 2 odsłuchach Greenlight i ostatnio zbyt niggerowatego na polskie gusta Marsa.

@meni ty mówisz La Roux, ja mówię Walk The Moon (jako ogólne wrażenie związane z zespołem, nie jako te związane z SUAD). Może aż powinienem do nich wrócić i sprawdzić, czy rzeczywiście brzmieliby tak w niesinglówkach.
_________________

(tak, to jest spoiler)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kuba1201
Bardzo aktywny


Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 3132
Skąd: Woj. Śląskie

PostWysłany: Sob Kwi 22, 2017 08:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sim1994 napisał:
Niestety, ale te latynoskie piosenki opanowały YouTube. Nie wiem czy podłączyli internet w jakichś Kolumbiach, Wenezuelach i innych, czy skąd się ten hype wziął :/
https://www.youtube.com/watch?v=S-H_zkTgGi4

Wiecie, że "Despacito" ma już miliard wyświetleń? A zostało wydane... 12 stycznia tego roku!
A tak swoją drogą to wiecie, że została wydana wersja z Justinem Bieberem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sim1994
Laureat Miastowizji


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 5661

PostWysłany: Sob Kwi 22, 2017 09:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radosław napisał:
'Chantaje' Shakiry jakoś mi się spodobało Very Happy

Shakiry jak się nie lubi, to przynajmniej można ją pooglądać Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
meni
Laureat Miastowizji


Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 3709

PostWysłany: Sob Kwi 22, 2017 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siwulsson napisał:
Nie spodziewałem się tutaj hejtu na latin pop - traktuję go jako zło konieczne w kraju, gdzie VOX jest w sumie czwartą-piątą siłą, jeśli chodzi o gusta muzyczne.
Latino pop to ścierwo najwyższej próby. Od niego gorsze jest tylko polskie reggae. Nawet nie ma co porównywać rodzimego disco polo. Oczywiście mówię o najbardziej kreatywnych utworach naszej myśli piosenkotwórczej. W disco polo jak wszędzie trzeba brać poprawkę, że na 10 utworów 1 będzie miał ciekawą melodie a reszta będzie gównianą kalką robioną dla sławy.
Wbrew pozorom trzeba mieć niezwykły zmysł melodii aby stworzyć przebój na miarę hitów np. Zenka. Mało tego sądzę, że zdrarzają się melodie naprawdę dobre tylko środki wyrazu są takie jakie są. Wink Nawet nie ma co porównywać do tego latynowskiego gunwa, które jest tak jakby odpowiednikiem naszego disco polo... a w dodatku jest mniej kreatywne i melodyjne.

Krótko mówiąc: mając do wyboru Zenka i ostatniego Iglesiasa oczywiście wybiorę Zenka. Smile

P.S. Do czego to doszło, żebym musiał bronić disco polo...
P.S.2 +1 dla Szymona za stwierdzenie o Shakirze. Mr. Green
_________________
http://www.lastfm.pl/user/meni124
http://rateyourmusic.com/~meni
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sim1994
Laureat Miastowizji


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 5661

PostWysłany: Wto Kwi 25, 2017 11:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kuba1201 napisał:
A tak swoją drogą to wiecie, że została wydana wersja z Justinem Bieberem?

No i zabieg się udał! Despacito jest pierwszym hiszpańskojęzycznym utworem w TOP 10 Billboardu od czasu... Macareny Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Wto Kwi 25, 2017 11:39    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczna Galaktyka Strona Główna -> Nowości singlowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Muzyczna Galaktyka  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group