Forum Muzyczna Galaktyka Strona Główna Muzyczna Galaktyka
i nic ci nie umyka!

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dominium Domaniewskiego Mordoru
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczna Galaktyka Strona Główna -> Miastowizja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Siwulsson
Użytkownik

PostWysłany: Sob Sie 27, 2016 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładna tabela z głosami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Sob Sie 27, 2016 19:29    Temat postu:

Powrót do góry
meni
Laureat Miastowizji

PostWysłany: Sob Sie 27, 2016 19:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co to za kryptoreklama lewackiej partii? Razz
Siwulsson
Użytkownik

PostWysłany: Sob Sie 27, 2016 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To tylko aluzja! (Zasadniczo uświadomiłem sobie, że mógłbym podbić ten efekt, wrzucając jakiś Karmin na Miastowizję, ale nie przyszło mi to wcześniej do głowy.)

(tak, to jest spoiler)
Powrót do góry
Siwulsson
Użytkownik

PostWysłany: Sro Lis 09, 2016 23:56    Temat postu: Nikt nie czyta tematów postów. Zjadłem 8 placków. Odpowiedz z cytatem

1. Isaac Hayes/Chef - Salty Chocolate Balls

Rzadko kiedy się zdarza, że "propozycja dla jaj" zajmuje pierwsze miejsce na liście (na przykład Miastowizyjnych propozycji). Ale tej udało się dwukrotnie - w UK i w Irlandii. Czy słone czekoladowe kuleczki utkną w gardle uczestnikom Miastowizji? Cóż, to byłaby z pewnością niezręczna sytuacja.

2. Tigertown ft. filous - Take Me Away

Pamiętacie XVII edycję Miastowizji? Jeśli tak... to wiedzcie, że nazwisko jednej z jej gwiazd nie miało żadnego wpływu na wybór tego kawałka. To jeden z (moim zdaniem) najfajniejszych spokojnych kawałków tej jesieni i pozostaje tylko bić brawo austriackiej kapeli i australijskiemu pro... (ku*wa, te 2 państwa zawsze się mylą).

3. Declan McKenna - Isombard

Utwór z FIFY, jeden z najbardziej obiecujących debiutów w ostatnim czasie, indie rock, zaskakująco dojrzały jak na swój wiek dzieciak... Natężenie "ambitnych" motywów jest tu silne. Wyczuwam spore szanse na sukces i nie mogę tego przepuścić!

4. K. Flay - Blood In The Cut

K. Flay zdaje się być zbyt skomplikowaną osobą, by streścić ją w kilku linijkach. Można zastanawiać się, jaki gatunek reprezentuje, ale czasami ciężko mi to określić. Można wypisywać listę artystów, którymi się jaram, i z którymi współpracowała. A i tak na koniec najlepszym podsumowaniem jest "przez całe It's Strange szła, przez większość Blood In The Cut szła, i doszła do moich eliminacji".

5. Fenech Soler - Kaleidoscope

Niejaki Alvaro z Barcelony nie przyznaje się do tego utworu, ani zespołu. To tylko niezamierzona zbieżność nazwisk z jednym z członków zespołu. Dodajmy - jednym z byłych członków zespołu.

6. Cazzette - Static

Jakiś EDM zgodnie z tradycją musi być, żeby zająć ostatnie miejsce. W tej edycji padło na dość popularny szwedzki future house'owy duet.
Może dajcie im szansę... pozwólcie im choć na piątym się znaleźć, trzeba złamać tą klątwę!

Playlista:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLQ_mWUHUmjDeIUldkTQFuDj1wQRZzo4cL

Skala ocen od 0 do 9. Bo od 1 do 10 byłoby zdecydowanie zbyt łatwo.
Powrót do góry
Siwulsson
Użytkownik

PostWysłany: Nie Gru 18, 2016 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uwaga, wyniki eliminacji w DDM! Wszystkim głosującym dziękuję - zwłaszcza, że jestem świadomy, że dorobiłem się ich całkiem sporej ilości. Mam nadzieję, że moje propozycje was nie zawiodły!

6. Chef/Isaac Hayes - Salty Chocolate Balls (8, 7, 7, 6, 5, 5, 3, 2, 0) - 43 pkt, śr. 4,78

Utwór-mimo wszystko żart zostawia mnie z mieszanymi uczuciami. Nie dziwi mnie parę głosów typu 0/2/3 - tekstu nie oszukamy, to jest piosenka o męskich jądrach nawiązująca do seksu oralnego i nie jest to najbardziej wysublimowana forma humoru (a na pewno nie każdego śmieszy). Niemniej jednak niektórzy uznali, że została ona ujęta zgrabnie, a linia melodyczna jest po prostu przyjemna. W sumie zgadzam się z takim ujęciem sprawy - inaczej byście nie usłyszeli Salty Chocolate Balls!

5. K. Flay - Blood In The Cut (8, 8, 7,5, 7, 6, 5, 5, 4, 4) - 54,5 pkt, śr. 6,06

Drugi z utworów, który w praktyce już od pierwszych głosów nie liczył się w walce o awans. Co niespodzianką nie jest - awans Blood In The Cut nie był w moich planach, w ten sposób miałem po prostu zwiększyć różnorodność. I chyba nie żałuję.

4. tigertown, Filous - Take Me Away (8,5, 8, 7, 6,5, 6,5, 6, 5, 5) - 57,5 pkt, śr. 6,39

Rozczarowanie eliminacji. Dlaczego? Ponieważ wystartowało bardzo mocno i przez pierwszą połowę głosów zapowiadało się na to, że Filous zaliczy 3 utwór w Miastowizji. Poza tym, w tym okresie radziło sobie wyjątkowo dobrze w S40. A potem nastąpił regres - w pewnym stopniu mi się znudziło (ale nadal to bardzo lubię, spokojnie!), a kolejne głosy powiększały dystans do reszty stawki.

3. Fenech-Soler (pozdrawiam meniego, on się zna i pisze z kreską, ja o tym zapominam, poprawię się!) - Kaleidoscope (9!, 7,5, 7,5, 6,5, 6,5, 6, 6, 6, 4) - 59 pkt, śr. 6,56

Zapomniana ciekawostka: jeden z członków zespołu, Ben Duffy, też zjechałby Salty Chocolate Balls. Ciężko śmiać się z jaj po usunięciu raka jądra.
Wracając do tematu, utwór, któremu najmocniej kibicowałem, co chyba widać po mojej liście (2 razy na pierwszym - właściwie to już 3, ale jeszcze nie wrzuciłem notowania, więc jakby co, to nic nie wiecie!). Zgarnął tez jedną maksymalną notę 9/9 (zgadnijcie, kto ją dał - to łatwe zadanie, popatrzcie na listy). Mimo tych czynników zabrakło. Trochę szkoda.

2. Cazzette - Static (9!, 8, 7, 7, 6,5, 6,5, 6, 5, 4,5) - 59,5 pkt, śr. 6,61

Znany szwedzki futurehouse'owy duet pomimo zajęcia 2 miejsca i tak może odtrąbić sukces. Udało mu się bowiem przełamać tradycję EDM-ów zajmujących ostatnie miejsca w eliminacjach (Kaskade i Rain Man)! Tak naprawdę jeden głos zdecydował o tym, że nie usłyszymy tego utworu w finale. Podobnie jak Fenech-Soler, 1 maks (od Prado - tutaj nie będę robił tajemnicy).

1. Declan MacKenna - Isombard (9, 8, 8, 7,5, 7, 6,5, 6,5, 5,5, 5) - 63 pkt, śr. 7,00

Po odpadnięciu Take Me Away z wyścigu młodziutki Anglik pewnie poszedł po swoje. I nic dziwnego - widząc otrzymane w eliminacjach noty, można powiedzieć, że będzie to jeden z faworytów finału. Nie zabrzmiało to skromnie - ale myślę, że to były mocne eliminacje,
oraz że gdybyśmy zastosowali skalę 1-10 zamiast 0-9, to ujrzelibyśmy średnią tylko trochę niższą od Echoes In Rain czy Katarakty. Zobaczymy, czy to miano się utrzyma - wszystko może się jeszcze zdarzyć.

Głosowało 9 państw + Santo Silvestro, z którym sprawa jest trochę skomplikowana i jego głosy nie zostały w końcu uwzględnione. Gdyby jednak je uznał, jedyną zmianą w kolejności byłoby Kaleidoscope przed Static. I tak wygrałby MacKenna.

(tak, to jest spoiler)
Powrót do góry
meni
Laureat Miastowizji

PostWysłany: Nie Gru 18, 2016 23:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siwulsson napisał:
3. Fenech-Soler (pozdrawiam meniego, on się zna i pisze z kreską, ja o tym zapominam, poprawię się!)
Jesteś rozgrzeszony, bo sam zespół nie wie jak się nazywa i uploaduje utwory na jutuba w błędnym zapisie. Very Happy

Wygrała imitacja Phoenix, ale spoko, ja tam życzę jak najlepiej, bo piosenka jest więcej niż dobra. A eliminacje były naprawdę sensowne i chciałbym żeby u każdego tak to wyglądało. Wink
Siwulsson
Użytkownik

PostWysłany: Sob Lut 18, 2017 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krótki opis preselekcji w DDM i wypunktowane uzasadnienie, dlaczego właśnie one. Kolejność od najbardziej skazanego na pożarcie do najtańszego możliwego chwytu. Znaczy się - moja kolejność. Głosowanie w skali od 1 do 10.

1. Conner4Real (aka The Lonely Island) - The Finest Girl (F*ck Bin Laden)
- bo jakiś utwór-żart musi być
- bo koneksje rodzinne jako smaczek - ale to jeszcze wyjaśnię przy ostatnim utworze
- bo Popstar nakręcony przez to trio przeszedł bez większego echa
- bo jeśli to nie będzie ostatnie, to wrzucam na avcia Andy'ego Samberga z jewafro
- bo z Sky Over Europe też się śmiano, a prawie wyszło w polskich preselekcjach do Eurowizji
2. Aereogramme - Barriers
- bo zawsze chciałem dać jakiś ukryty mainstream-ban
- nie wiecie, o co chodzi? już tłumaczę
- krok 1: sprawdźcie, kto był gitarzystą Aereogramme (Iain Cook), najprawdopodobniej jeszcze nic to nie mówi
- krok 2: sprawdźcie, kto był producentem tego albumu (Martin Doherty)
- krok 3: zespół się rozpada, Cook, Doherty i basista Aereogramme, Campbell McNeil, muszą znaleźć nową pracę
- krok 4: Cook i Doherty znajdują pierwszą lepszą bezrobotną feministkę po dziennikarstwie i tworzą z nią synthpopowy band (w którym McNeilowi też wymyśli się jakieś menedżera touru, czy coś)
- krok 5: fejm, połowa Galaktyki zaczyna na wyścigi dawać single z ich pierwszego albumu
- krok 6: wygrywają bana w Miastowizji za to, że jakiś Szwed zremiksował 1/3 ich niesinglówki
- krok 7: fejm, połowa Galaktyki, która zarejestrowała się po wydaniu pierwszej płyty, zaczyna na wyścigi dawać single z ich drugiego albumu
- zgadliście?
- brawo, macie w nagrodę dobrze znane o, o, o
- a poza tym UK zawsze dotychczas przechodziło w preselekcjach
3. Cherry Glazerr - Told You I'd Be With The Guys
- bo rocznik 97 jest fajny
- a jeszcze 97 nie miałem w finale, a 96 (Birdy) i 98 (McKenna) tak
- a frontmenka tego zespołu chyba jest z 97...
- bo rock tak bardzo niegrzeczny
- tak bardzo, że w jednym z teledysków wspomniana frontmenka symulowała seks z gitarą...
- choć to mógł być akt desperacji związany z tym, że nikt by jej nie chciał, sami zobaczycie Wink
- bo i tak znając życie za jakieś parę tygodni wskoczy to u mnie na drugie
4. College - Old Maps
- nie miałem pomysłu na jakiekolwiek elektro do miasto
- uświadomiłem sobie, że żadnego synthwave'a nie miałem
- a Mitch Murder jest już mainstreamowy a poza tym musiałbym wybierać z 50 kawałków
- wtedy sam-nie-wiem-czemu zaczął się hype na to
- uznałem, że teraz wszyscy będą tego pana znać
- okazało się, że jednak nie
- w przeciwieństwie do 5 wyszło mniej tanio, niż myślałem
5. Buslav - Tysiąc
- parcie na Polaczka
- a że ten akurat przy okazji n-tego Sonara się nasunął...
- mogłoby być stereotypowym hitem w LP3
- może nawet było, nie wiem, nie śledzę
6. Electric Guest - Dear To Me
- jak już wspomniałem w 1, bo konotacje rodzinne, konkretnie bracia
- tutaj występuje Asa Taccone...
- ... a w Lonely Island jego starszy brat, Jorma
- zresztą Asa miał podobno spory wpływ przy produkcji utworów The Lonely Island
- niemniej teraz panuje w S40 ze swoim... w sumie bardziej doświadczonym userom zostawiam klasyfikowanie w podgatunki, bo to ciężkie jest
- zawiera śladowe ilości najpopularniejszego żydowskiego girlsbandu, HAIM
7. Anna Of The North - Oslo
- to najbardziej przemawiający do mnie synthpop z tych, które ostatnio mi się nawinęły
- a nie oszukujmy się, to podgatunek, który bardzo, bardzo lubi wykręcać dobre wyniki w Miastowizji
- poza tym niejakie We Had A Love, w którym się udzieliła, przez 2 tygodnie było na pierwszym u mnie

(tak, to jest spoiler)
Powrót do góry
Siwulsson
Użytkownik

PostWysłany: Wto Kwi 04, 2017 18:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Electric Guest wygrywa z 50,5 pkt, na drugim Oslo z 43 pkt, Cherry Glazerr kończą na trzecim z 42,5 pkt. 7 głosów poszło, średnie nie powalają (tylko Dear To Me lekko przebiło 7), zasadniczo bana nie przewiduję. Dziękuję wszystkim głosującym za udział w preselekcjajch!

PS: Jewafro Andy'ego Samberga zawdzięczacie 5. miejscu F*ck Bin Laden. Przez chwilę było nawet na drugim miejscu... ale gdyby ktoś jeszcze zagłosowal, chyba poleciałoby ostatecznie na ostatnie.

(tak, to jest spoiler)
Powrót do góry
Siwulsson
Użytkownik

PostWysłany: Nie Lip 02, 2017 21:02    Temat postu: m-cotbf,j-sn,cw-ftb Odpowiedz z cytatem

DDM ogłosi się jutro. Prawdopodobnie wystawi stereotypowy lesbijski produkt, stereotypowy FIFA-hipsterski produkt i stereotypowy poprockowy produkt. Stereotypowy nie oznacza jednak niskiej jakości Wink

(tak, to jest spoiler)
Powrót do góry
meni
Laureat Miastowizji

PostWysłany: Nie Lip 02, 2017 22:11    Temat postu: Re: m-cotbf,j-sn,cw-ftb Odpowiedz z cytatem

Siwulsson napisał:
stereotypowy FIFA-hipsterski produkt
Czyli okaże się, że rywalizowało 100 zespołów a na końcu i tak wystawiłeś Niemców?
Siwulsson
Użytkownik

PostWysłany: Wto Lip 04, 2017 19:36    Temat postu: Re: m-cotbf,j-sn,cw-ftb Odpowiedz z cytatem

meni napisał:
Siwulsson napisał:
stereotypowy FIFA-hipsterski produkt
Czyli okaże się, że rywalizowało 100 zespołów a na końcu i tak wystawiłeś Niemców?

Nie. To oznacza, że decydowała grubość koperty. Poza tym, troszkę skłamałem z FIFĄ... ale zaraz zobaczycie, dlaczego. Od razu mówię, że mam wrażenie, że chciałem poszukać czegoś w miarę mało znanego... ale chyba nie wyszło. Nie jest to poziom sławy kłujący w oczy, ale myślę, że sporo z was z 1-2 nazwy może kojarzyć. Jeśli obserwujecie S40, prawdopodobnie wszystko sobie skojarzycie.

1. MUNA - Crying On The Bathroom Floor - stereotypowy lesbijski produkt
Dlaczego taka metka? Jeśli grasz muzykę z okolic synthpopu, wszystkie członkinie zespołu określają się jako "queer", a twoja frontmenka nosi fryzurę na feministkę nr 6... Wybaczcie, może jestem przewrażliwiony na tym punkcie, ale ten wizerunek wydaje mi się zbyt jednokierunkowy, i przez to sztuczny. Ale muzycznie są bardzo spoko, więc mam nadzieję, że z radością ich posłuchacie.

2. Joywave - Somebody New - stereotypowy PES-owski produkt (FIFA, PES, jeden pies)
Dlaczego taka metka? Ciężko wymyśleć inną, jeśli utwór znajduje się na soundtracku do PESa 2016 (zresztą, o soundtrackach PESów szkoda gadać... krótkie, bo 12-13 utworów, z czego 3-4 to niczym nie zaskakujące radiówki). Niemniej nie jest to próba znalezienia drugiego Isombardu - po prostu od paru miesięcy chłopaki z Nowego Jorku się wyróżniają, i warto to docenić ich najpopularniejszym singlem. Zwróćcie uwagę na specyficzny teledysk - Joywave bardzo je lubi. Jeśli za parę tygodni dojdę z odrabianiem S40 do notowania, gdzie ich It's Trip wygrało, zobaczycie, o czym mówię.

3. Circa Waves - Fire That Burns - stereotypowy poprockowy produkt
Dlaczego ta metka? Bo jakbym napisał indierock/powerpop, to zerżnąłbym ocenę Artura na RYMie... a to nadal bardziej chwytliwa połowa rocka po prostu. Ostatnio tego typu utwory coraz bardziej mi się podobają... co znajduje odzwierciedlenie w S40 i składzie Miastowizji. Około 75 z 240 komentarzy do wideo skupia się na Branie z Gry O Tron. Tak, występuje tutaj Isaac Hempstead-Wright. Jesteście teraz o jedno nazwisko z obsady do przodu. Warto zwrócić też uwagę na wersję nagraną wraz z PVRIS - dostępna na Spotify.

Głosujemy w kolejności od najlepszego do najgorszego. Zamierzam zastosować t.zw. pojedynczy głos przechodni. W skrócie - liczą się tylko 1. miejsca. Jeśli utwór z największą ich ilością ma ich co najmniej 50%, wygrywa. Jeśli nie, skreślamy ten z najmniejszą ilością 1. miejsc, i znowu sprawdzamy, czy lider ma powyżej 50%. Siłą rzeczy głosowanie skończy się po maksymalnie 2 turach, ale może w następnych edycjach system ten będzie wyglądał ciekawiej.

Jeszcze jedno. Nagłówek mojej poprzedniej wiadomości zawierał małą podpowiedź - pierwsze litery nazw zespołów i utworów.

(tak, to jest spoiler)
Powrót do góry
meni
Laureat Miastowizji

PostWysłany: Wto Lip 04, 2017 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK, taka odpowiedź też mnie satysfakcjonuje. Mr. Green

Siwulsson
Użytkownik

PostWysłany: Sob Lip 15, 2017 22:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

UPDATE

Większość utworów (mniej więcej do Wudece) została przesłuchana, ale jeszcze nie wystawiłem ocen. Korzystając z nadmiaru wolnego czasu i tego, że mamy skondensowaną ilość kandydatów, spróbuję odsłuchać każdy utwór dwukrotnie (co na razie udało się zrobić w Jameslandzie).
Trochę martwi tylko 1 głos (Grefersoberstan), ale mam nadzieję, że jeszcze uda się poprawić ten rezultat. Liczę na to, że nie zapomnicie o DDM!

(tak, to jest spoiler)
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Sob Lip 15, 2017 22:49    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczna Galaktyka Strona Główna -> Miastowizja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Skocz do: