Forum Muzyczna Galaktyka Strona Główna Muzyczna Galaktyka
i nic ci nie umyka!

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Podsumowanie roku 2012

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczna Galaktyka Strona Główna -> Lista przebojów sylwo1995
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sylwo1995
Laureat Miastowizji

PostWysłany: Pią Lip 28, 2017 09:58    Temat postu: Podsumowanie roku 2012 Odpowiedz z cytatem

Top 100 Club/Dance Songs of 2012:
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
18.
19.
20.
21.
22.
23.
24.
25.
26.
27.
28.
29.
30.
31.
32.
33.
34.
35.
36.
37.
38.
39.
40.
41. Dash Berlin feat. Kate Walsh - When You Were Around
42. Alien Cut & Dino Brown feat. Vivian B. - Love Me Boy
43. Chris Lake - Sundown
44. Rudimental feat. John Newman - Feel The Love
45. Showtek & Justin Prime - Cannonball
46. Chicane - Going Deep
47. Gareth Emery feat. Christina Novelli - Concrete Angel
48. Thomas Gold - Sing2Me
49. Martin Solveig - The Night Out
50. Steve Angello - Yeah
51. Afrojack - Rock The House
52. Alex Gaudino feat. Taboo - I Don't Wanna Dance
53. Nicky Romero & Nervo - Like Home
54. Paul van Dyk & Arty - The Ocean
55. Alex Clare - Too Close
56. Mark Knight - Alright / Together
57. Arty, Matisse & Sadko - Trio
58. The Aston Shuffle vs Tommy Trash - Sunrise (Won't Get Lost)
59. Tiësto & Allure - Pair of Dice
60. Psy - Gangnam Style
61. Arias & Arno Cost - The Days To Come
62. Dirty South & Those Usual Suspects feat. Erik Hecht - Walking Alone
63. Deniz Koyu feat. Wynter Gordon - Follow You
64. Tiësto & Wolfgang Gartner feat. Luciana - We Own The Night
65. Project 46 & DubVision feat. Donna Lewis - You & I
66. Spencer & Hill and Nadia Ali - Believe It (Cazzette Remix)
67. TJR - Ode To Oi
68. Armin van Buuren feat. Ana Criado - I'll Listen
69. John De Sohn feat. Andreas Moe - Long Time
70. DJ Fresh feat. Rita Ora - Hot Right Now
71. Gromee feat. Terri B! - Hurricane
72. Bob Sinclar feat. Sophie Ellis-Bextor & G. Forte - Rock With You
73. Calvin Harris feat. Ne-Yo - Let's Go
74. Florence + The Machine - Spectrum (Say My Name) (Calvin Harris Remix)
75. Loreen - Euphoria
76. Provenzano & Formal Monkeys - You’re
77. Junior Caldera feat. Far East Movement & Natalia Kills - Lights Out (Go Crazy)
78. Cahill feat. Chrome - Can't You See
79. Bingo Players - Rattle
80. Asaf Avidan & The Mojos - One Day / Reckoning Song (Wankelmut Remix)
81. Tiesto - Chasing Summers
82. Bob Sinclar Feat. Pitbull, Dragonfly & Fatman Scoop - Rock The Boat
83. Bingo Players - Out Of My Mind
84. Armin van Buuren feat. Ana Criado - Suddenly Summer
85. Tujamo & Plastik Funk - WHO
86. Nicky Romero - Toulouse
87. DJ M.E.G. feat. BK - Make Your Move
88. Taito & Benny G - Make a Move
89. Phats & Small vs. The Cube Guys - Turn Around
90. Marina & The Diamonds - Primadonna
91. Martin Solveig feat. Dragonette - Big In Japan
92. Rihanna - Where Have You Been (Hardwell Remix)
93. Gromee feat. Ali Tennant - Live For The Lights
94. Dada Life - Kickout The Epic Motherf**ker
95. will.i.am feat. Eva Simons - This Is Love
96. David Guetta feat. Chris Brown & Lil Wayne - I Can Only Imagine
97. Scooter - 4 A.M. / No Way To Hide
98. Elena - Your Captain Tonight
99. Mike Candys feat. Antonella Rocco - Night To Remember
100. Armin Van Buuren - We Are Here To Make Some Noise

Ostatnio zmieniony przez sylwo1995 dnia Sro Sie 09, 2017 06:50, w całości zmieniany 6 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama

Wysłany: Pią Lip 28, 2017 09:58    Temat postu:

Powrót do góry
Mateuszek92
RMF MAXXX Typer 2014

PostWysłany: Sob Lip 29, 2017 13:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie coś od Swedish House Mafii Wink
sylwo1995
Laureat Miastowizji

PostWysłany: Sob Lip 29, 2017 15:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To może kilka słów wstępu zanim cokolwiek zaczniemy odliczać

Chciałem wspomnieć, że rok 2012 to w moim przypadku pierwsza i druga klasa liceum, więc okres bardzo ważny i sielski jednocześnie. 01 kwietnia 2012 roku obchodziłem pierwsze urodziny ówczesnej LOSlisty, która przez prawie rok powstawała w efekcie... losowania (potem szybko mi się znudziło i od 2012 roku listą zaczęły rządzić prawdziwe upodobania muzyczne). Lato 2012 to także druga edycja Wakacyjnej Listy Przebojów, której notowania publikowane były na forum RMF Maxxx, a potem ślad po nich zaginął - teraz powinienem ścigać ludzi z Maxxx'a w celu odzyskania tych danych, ale nie wiadomo czy przyniosłoby to jakikolwiek oczekiwany skutek. W 2012 roku moje gusta muzyczne były kształtowane przede wszystkim przez włoską stację M2O Radio (do dnia dzisiejszego zaglądam tam czasami, by sprawdzić co grają), a także Muzyczne Radio (zapisując wszystkie pozycje i punkty w zeszycie, zrobiłem podsumowanie roczne Hit Planety, a potem wysłałem je Tomkowi Dudkiewiczowi, o czym wspomniał potem na antenie i za co otrzymałem kilka gadżetów). Często słuchałem także Maxxx'a (do 2014 roku nadzwyczaj często; teraz nie słucham wcale). Nigdy nie byłem fanem/słuchaczem Eski, bo niestety nawet częstotliwości w moich okolicach nie pozwalały, a potem rządziło już przyzwyczajenie do Maxxx'a. Dlatego też większość utworów w tym podsumowaniu to hity LOSlisty, klubowe hity Maxxx'a, M2O, kilka utworów z Hit Planety, a także hity z Beatport Top 100, bo wtedy też często je podglądałem. Resztę stanowią te utwory, których nie słuchałem w 2012 roku, a które odkrywałem w ciągu ostatnich kilku lat słuchając różnych setów, czy oglądając transmisje z Ultra Music Festival. 2012 był bardzo wyjątkowy jeśli chodzi o muzykę. Bardzo dużo utworów, które obecnie wspominam, pochodzi właśnie z tego roku. Jeden z tych, które pojawią się w niniejszym zestawieniu uważany był przeze mnie już wtedy jako Hit Dekady. Dzisiaj mam już inne zdanie na ten temat i na pewno inaczej wyglądałoby to zestawienie 5 lat temu. Gdybym był wtedy tak na bieżąco z muzą elektroniczną, jak jestem dzisiaj - nie byłoby w nim utworów, które mimo, że ciekną tandetą - muszą się tu pojawić, ponieważ bez nich ta setka nie miałaby sensu po prostu. Trzeba przyznać, że kiedyś słuchało się takiej muzyki. 2012 rok to rozpad Swedish House Mafii, co na pewno jest jednym z ważniejszych wydarzeń w muzyce elektronicznej. Świat pożegnał Whitney Houston, a Polacy Irenę Jarocką oraz Bogusława Meca. Jednymi z ważniejszych albumów tego roku pozostaną na pewno "Born To Die" Lany Del Rey, "18 Months" Calvina Harris'a oraz "Devotion" Jessie Ware. 2012 to także pamiętna moda na "Gangnam Style" i "Harlem Shake".

Postarałem się tak ułożyć to zestawienie, by jednocześnie było co wspominać, a z drugiej strony dostrzec w tych utworach coś charakterystycznego - coś co sprawia, że raz na jakiś czas należy im się wspominka. Startujemy w poniedziałek. Pozycje 21-100 będą publikowane kolejnymi dziesiątkami, potem 6-20 piątkami a pierwszą piątkę rozbijemy na miejsca 4-5 oraz podium.
soberTOMek
Bardzo aktywny

PostWysłany: Sob Lip 29, 2017 17:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zapewne znajdzie się też ulubiona piosenka Damiana Smile
sylwo1995
Laureat Miastowizji

PostWysłany: Sob Lip 29, 2017 18:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

soberTOMek napisał:
zapewne znajdzie się też ulubiona piosenka Damiana Smile

Czyli jaka? Razz
sylwo1995
Laureat Miastowizji

PostWysłany: Pon Lip 31, 2017 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaczynamy odliczanie:

100. Armin Van Buuren - We Are Here To Make Some Noise

Ełro, ełro i po ełrze. 5 lat już zleciało. Mieliśmy "Koko Koko", mieliśmy "Endless Summer" (sam nie wiem, czy wolałem oryginał, czy remix Remady), ale i Armin coś zrobił. Dobrze wspomnieć ten okres, dlatego też na końcu zestawienia mamy właśnie ten utwór.
Jest moc, jest energia. Nadaje się na piłkarski przebój. Po upływie 5 lat, bardzo dobrze się tego słucha.

99. Mike Candys feat. Antonella Rocco - Night To Remember

Jak już pisałem kilka postów wyżej, w niniejszym podsumowaniu znajdą się zarówno te bardziej, jak i mniej ambitne utwory, bo takowych też się słuchało w tamtym czasie. Ostatnia dyszka całej setki to w sumie większość takich utworów.
Miejsce 99 dla producenta i DJ'a ze Szwajcarii. Póki co uważam, że Mike Candys ma już lata świetności za sobą. "One Night In Ibiza", "Night To Remember" i kilka innych utworów w latach 2011-14 gościło na mojej liście, dlatego też miejsce dla tego pana musiało się znaleźć. Ten drugi z wymienionych uważam za jeden z bardziej "ambitnych" utworów Candys'a z 2012 roku. Radiowe "2012" już nie brzmi tak dobrze.
Nie rozumiem jednak faktu, iż "Around The World" bardzo mi się podobało w tamtym czasie ;p

98. Elena - Your Captain Tonight

O nieeee... Elena.... Jak on mógł tego słuchać? Prawda jest taka, że właśnie ten utwór uważam za jej najlepszy twór ever i takowym raczej pozostanie. Słuchałem z ciekawości po drodze innych singli - niestety nie przekonały mnie żadne "Mamma Mie" i inne rumuńskie żmije. Tu mamy bardzo wakacyjny numer, dęciaki dodają mu charakteru i nie mam nic do zarzucenia poza stwierdzeniem faktu, iż to ambitny utwór nie jest. Przyjemność dla uszu i innych części ciała jak najbardziej.

97. Scooter - 4 A.M. / No Way To Hide

Denna kopia "Million Voices" lub "Promise Me"? Możliwe. Dla mnie ten kawałek poza zwykłym Scooter'em to również mocny wokal. W oryginale Beverley Craven mamy cieplutki, delikatny wokal. Tutaj mamy wersję zdecydowanie mocniejszą, bardziej energiczną. Mnie się podoba do dnia dzisiejszego + długo siedziało na liście. Temat mocnego wokalu można poruszyć omawiając drugi wspomniany utwór, czyli "No Way To Hide". Tutaj możemy siegnąć do lat 90-tych i czasów La Bouche. Bardzo mocne nawiązanie do tamtego okresu z dodatkiem nowoczesnej elektroniki. Nie mogłem tego pominąć, bo to był hicior swego czasu.

96. David Guetta feat. Chris Brown & Lil Wayne - I Can Only Imagine

Głodni wrażeń? Czas na bagietkę. Sweetaśny wokal Chris'a Brown'a akurat tutaj najmniej mi się podoba. Inaczej jest z bitem nawiązujący tym razem do Bennass'owskich czasów oraz... obecność Wayne'a. W tamtych czasach traktowałem gościa całkiem poważnie i z chęcią włączałem kolejne utwory z jego udziałem. "I Can Only Imagine" było w moim przypadku sporym hitem, dzięki stacji E4ME.tv, której obecnie chyba już nie ma.

95. will.i.am feat. Eva Simons - This Is Love

Pozdro dla Artura. Wiem, że to uwielbiasz Very Happy
Niestety musiałem również to umieścić. Wielu forumowiczom się podobało. Ja również do nich należałem. Co tu mogę pochwalić? Charakterystyczny fortepianik na początku i fakt, że trochę lepsze niż "Scream & Shout"? Raczej to właściwa odpowiedź. W 2012 roku wyszło "Better Than Yesterday" Sidney'a Samson'a, gdzie will.i.am również udzielił się wokalnie, ale to już grało wiosną 2013 i mam w podsumowaniu 2013 roku (raczej na właściwej pozycji). Wracając do "This Is Love" - zawsze oglądając klip zastanawiałem się co ta pani ma na głowie i jakim cudem to jej nie spadnie?

94. Dada Life - Kickout The Epic Motherf**ker

Ten numer poznałem po roku 2012. Bardzo polubiłem te ich charakterystyczne przyśpiewki. Najlepszą oczywiście posiada inny znany numer od owych panów.

93. Gromee feat. Ali Tennant - Live For The Lights

Maxxx'owa zdobycz. Bardzo często słuchałem właśnie w tej stacji. O samym Gromee'm postaram rozpisać się później. Bardzo słabo kojarzę klip, ale utwór bardzo pamiętny.

92. Rihanna - Where Have You Been (Hardwell Remix)

Gdyby moje aktualne gusta przenieść na tamte czasy, zapewne nie byłoby tego utworu wśród najlepszych. Jednak odzwierciedlając tamten okres, trzeba również umieścić i ten kawałek. M2O robiło swoje. Bywały lepsze, jak i gorsze kawałki. Mimo wszystko, ten remix "Where Have You Been" chyba wolę bardziej od oryginału.

91. Martin Solveig feat. Dragonette - Big In Japan

I na koniec zarówno ostaniej jak i pierwszej dyszki tego zestawienia - Martin Solveig. "Hello" i "Big In Japan" mimo, że brzmią podobnie, zawsze odbierałem pozytywnie. Dzisiaj mam jego "All Stars" w CMC i uważam, że póki co warto sledzić jego poczynania.
sylwo1995
Laureat Miastowizji

PostWysłany: Wto Sie 01, 2017 10:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czas przyspieszyć. Kolejna dyszka podsumowania gotowa. Lipne opisy, bo w tym upale ciężko się cokolwiek robi ;p

90. Marina & The Diamonds - Primadonna

Chyba największy hit od tej pani. Potem już jakoś te single do mnie nie docierały niestety. To samo Rebecca & Fiona (jeżeli ktokolwiek kojarzy). 2 kawałki w roku 2013 przyjąłem z przyjemnością ("Union" oraz "Taken Over"), a reszta mnie nie przekonała.

89. Phats & Small vs. The Cube Guys - Turn Around

Ten kawałek poznałem dokładnie rok temu. Polubiłem go do tego stopnia, że wrzuciłem do CMC na 9 tygodni. Jednak trza go umieścić we właściwym miejscu i czasie, bo to przecież numer z 2012 roku. Bardzo ciekawy i niesamowicie wakacyjny numer.

88. Taito & Benny G - Make a Move

Ponownie kawałek rodem z Polski. Nie słyszałem nic lepszego od tego pana niż właśnie ten numer. Zdecydowanie wolałem "Make a Move" bardziej niż konkurencyjne wtedy "Making Luv". Tam mieliśmy kopię DJ'a Antoine'a, tutaj - solidny, taneczny, wakacyjny utwór z Anną Montgomery na wokalu.

87. DJ M.E.G. feat. BK - Make Your Move

Jak ja tego uwielbiałem słuchać w ówczesnym okresie wiosennym. Perełka z Hit Planety - tak inaczej można to nazwać. Szybki i dobry bit chyba sprawiły, że polubiłem właśnie "Make Your Move". Wokal też nie najgorszy.

86. Nicky Romero - Toulouse

Przeciętny słuchacz RMF-ki czy Maxxx'a rzekłby zapewne: "Skądś to znam". Dla tych co jeszcze nie wiedzą - w stacjach radiowych latem 2012 roku grało "Turn Up The Music" Chris'a Brown'a z zerżniętą linią melodyczną. Do samego "Toulouse" przekonywałem się bardzo długo, ale po jakimś czasie przypadło do gustu i dzisiaj ląduje w zestawieniu Top 100 roku 2012.

85. Tujamo & Plastik Funk - WHO

Ponownie wspomnę o M2O. Latem i jesienią 2012 roku do granic możliwości ograny został tam powyższy numer, czyli "Who". Powstała nawet wokalna wersja - duuuużo słabsza. Ja nie wiem czego Tujamo szuka obecnie, ale po 5 latach często słuchając jego utworów, nadal można rozpoznać ten sam styl. "Who" było dla mnie dobrym początkiem do poznania twórczości tego pana. Na pewno zapisze się jako jeden z klasyków, który w przyszłości doczeka się miliona coverów. Rozpisuję się o Tujamo, ale chwała również panom z Plastik Funk. Również robią dobrą robotę.

84. Armin van Buuren feat. Ana Criado - Suddenly Summer

Król Armin po raz drugi. Rok 2012 nie należał do najlepszych w jego wykonaniu, ale zapisało się kilka pamiętnych utworów godnych wspomnienia. Wcześniej numer na Euro, a teraz "Suddenly Summer". Na pewno jest coś, co przyciąga w tym kawałku. Tylko przy tych 35 stopniach ciężko to nazwać xD

83. Bingo Players - Out Of My Mind

Charakterystyczna melodyjka po refrenie od dawna siedzi w głowie. Bardzo dobry wokal i wgl w tamtym czasie Bingo Playersi mieli sporo dobrych tworów (przykład: "Mode"). Potem jeszcze podobało mi się "Knock You Out" i 2 lata temu miałem na liście "Nothing To Say".

82. Bob Sinclar Feat. Pitbull, Dragonfly & Fatman Scoop - Rock The Boat

Uważam, że powyższa ekipa to jedna z lepiej dobranych w historii muzyki. Bob Sinclar dodatkowo również zrobił dobrą robotę. Nadal co jakiś czas zaskoczy czymś dobrym, wakacyjnym. To już nie to co dawniej, ale jednak.

81. Tiësto - Chasing Summers

Przyznam, że jestem posiadaczem jedynej kompilacji z serii "Club Life" i jest to właśnie druga część, której drugim track'iem jest "Chasing Summers". W 2012 roku dałbym to pewnie wyżej, a dzisiaj jest sporo numerów, które zasłużyły na wyższe pozycje w tym zestawieniu. Kilka z nich pochodzi z wymienionej składanki.
sylwo1995
Laureat Miastowizji

PostWysłany: Czw Sie 03, 2017 11:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

80. Asaf Avidan & The Mojos - One Day / Reckoning Song (Wankelmut Remix)

Numer grany do dnia dzisiejszego w goldach RMF-ki czy Maxxx'a. Mimo wszystko zdziwił mnie sam fakt, iż kawałek z gatunku Minimal nagle pojawił się polskich w stacjach radiowych.

79. Bingo Players - Rattle

Po raz kolejny panowie z Bingo Players. Jak wiemy, "Rattle" doczekało się wersji wokalnej, która trafiła do stacji radiowych i była sporym hitem. W moim przypadku pozostaje jednak sentyment do wersji oryginalnej (bez rapów i innych świństw). Kawałek wyszedł w roku 2011, ale w M2O grali go przez dłuższy czas zimą '11/12.

78. Cahill feat. Chrome - Can't You See

Cahill, czyli gostek, dzięki któremu wiele gwiazdeczek wypromowało swoje hity. Zrobił wiele remix'ów, ale robił też własne utwory i właśnie "Can't You See" jest jednym z takich. Z Hit Planety trafiło na jakiś czas na moją listę (dokładnie 26 notowań) i tak pozostało w pamięci do dzisiaj. Ja mam jakiś wielki sentyment do wakacyjnych numerów, bo ten również takowym jest.
Jeszcze było wtedy coś takiego -> https://www.youtube.com/watch?v=8JYZnMHuLHk, ale to już nie brzmi tak dobrze po upływie 5 lat ;p

77. Junior Caldera feat. Far East Movement & Natalia Kills - Lights Out (Go Crazy)

Każdy, kto śledził notowania mojej listy na forum Maxxx'a wie, że ten numer siedział dość długo i dobrze sobie radził. 40 notowań + 4. miejsce w jedynym w historii mojej listy Podsumowaniu Wakacyjnym. Natalię Kills jako wokalistkę bardzo lubiłem i myślę, że gdybym znalazł coś nowego od niej - poświęciłbym chwilę, aby wsłuchać się i sprawdzić, jak jej idzie po latach. "Chamagne Showers", "Wonderland", "Free" to tylko niektóre kawałki, których słuchałem często w tamtym czasie. Obecność Far East Movement stanowi najsłabszy element powyższego utworu.

76. Provenzano & Formal Monkeys - You’re

DJ'a Provenzano również lubiłem swego czasu. Chociażby dzięki takim kawałkom jak "You're". Dzisiaj nie brzmi może jakoś odkrywczo, ale tamtego lata bardzo dobrze się słuchało pomiędzy innymi dobrymi kawałkami.

75. Loreen - Euphoria

Czas na temat Eurowizji. 2012 rok to konkurs w Azerbejdżanie. Polska niestety nie brała udziału, więc oglądało się na zagranicznych stacjach lub z jakikolwiek stream'u. Konkurs zapadł w pamięć zapewne nie tylko dzięki "Euphorii", ale także "Party For Everybody" z Rosji. Loreen to jedna z bardziej trafnych zwyciężczyni Eurowizji.

74. Florence + The Machine - Spectrum (Say My Name) (Calvin Harris Remix)

Może za nisko, nie wiem sam. Moim zdaniem ósma dziesiątka to i tak dobra lokata, bo sam kawałek na tą chwilę nie brzmi jako coś odkrywczego. Wtedy miało większy rozgłos, więc się podobało. Chyba czysty sentyment do Florence Welch, o czym przekonacie się później.

73. Calvin Harris feat. Ne-Yo - Let's Go

Znowu Calvin. "18 Months" uważam za wyjątkowo dobry album. Większość kawałków wylądowało u mnie na liście i w stacjach radiowych. Powyższy numer kojarzy się głównie z reklamą Pepsi. Ne-Yo jak zwykle trochę stęka, ale całości da się słuchać.

72. Bob Sinclar feat. Sophie Ellis-Bextor & G. Forte - F**k With You / Rock With You

Z powyższych dwóch wersji częściej słuchałem tej pierwszej. Kawałek niestety już zapomniany w stacjach, a nadal dobrze się słucha.

71. Gromee feat. Terri B! - Hurricane

Jedna z najbardziej udanych produkcji Gromee'ego. Odważyłbym się rzec nawet, że najlepsza obok "Open Up Your Heart". W Maxxx'ie chyba siedziało bardzo krótko - już nie pamiętam dobrze, ale wiem, że hitem nie było. U mnie natomiast hulało bardzo długo.
sylwo1995
Laureat Miastowizji

PostWysłany: Pią Sie 04, 2017 00:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

70. DJ Fresh feat. Rita Ora - Hot Right Now

Pamiętam jak Graba określił ten numer najszybszym w historii listy Hop Bęc. Faktycznie drum'n'bass taki jest, a DJ Fresh w tamtych czasach robił dobrą robotę (i robi ją nadal). Zaczęło się od "Louder", dzięki któremu dowiedziałem się o istnieniu Stein'a (choć wiadomo, że ma dłuższą historię za sobą), potem mniej znane "The Feeling" i dopiero wielkie boom w stacjach radiowych. Ritę Orę poznałem już po wydaniu "R.I.P.", a "Hot Right Now" pozostaje jednak jednym z kawałków, dzięki którym można szybko wrócić wspomnieniami do wiosny 2012.

69. John De Sohn feat. Andreas Moe - Long Time

Bardzo chciałem, by ten numer zrobił furorę w polskich stacjach. Niestety z tego co pamiętam ogromnym hitem nie było, ale Maxxx pograł przez jakiś czas. Andreas Moe stał się wtedy jednym z bardziej rozpoznawalnych artystów, udzielających się w kawałkach różnych producentów (Gromee, Hardwell, Tiesto, Avicii). U John'a wystąpił jeszcze w "Under The Sun", które szybko się znudziło. Moe obecnie dobrze sobie radzi w karierze solowej, mimo że w stacjach się nie pojawia. "Long Time" bardzo dobrze się wspomina. Powstała nawet wersja akustyczna tego utworu.

68. Armin van Buuren feat. Ana Criado - I'll Listen

Wychodzi na to, że jest to najlepszy utwór Armina, jaki powstał w roku 2012. Delikatny wokal pani na featuring'u i przecudny break robią swoje. Wiem, że Maxxx grał przez chwilę w propozycjach, ale się nie przyjęło. Szkoda.

67. TJR - Ode To Oi

Nie wiem jak Wy, ale ja uważam ten numer za jeden z hymnów klubowych imprez zimy 2012/13. Słyszałem kilkakrotnie w klubie, jednak głównym źródłem tego utworu jest oczywiście radio M2O. Tam było hitem ogromnym i jest to chyba najlepszy utwór od TJR jaki słyszałem. Obok "Ode To Oi" hitem w klubach była wtedy również "Trumpsta", której niestety nie będzie w zestawieniu, ale warto o tym kawałku wspomnieć.

66. Spencer & Hill and Nadia Ali - Believe It (Cazzette Remix)

Również jeden z bardziej pamiętnych utworów, bo podobało się większości forumowiczów. Zdecydowanie wolę remix niż oryginał, a "Keep It Coming", które również rządziło w tamtym czasie jakoś mnie nie przekonało na tyle, aby mogło wylądować w tej setce.

65. Project 46 & DubVision feat. Donna Lewis - You & I

W pobliżu "Follow You" musiało znaleźć się miejsce dla "You & I". W tym samym czasie (czyli jesienią 2012 roku) przez jakiś czas na liście rządziły oba numery. Jeden z pierwszych utworów, za które polubiłem Project 46 i przy okazji dowiedziałem się czegoś więcej o DubVision.

64. Tiësto & Wolfgang Gartner feat. Luciana - We Own The Night

Adam nie lubi, ja wręcz uwielbiałem ten numer zaraz po releas'ie. Luciana znana jest z dość charakterystycznego, bardzo mocnego, "dynamicznego" wokalu. Jest w nim moc, power. Zawsze lubiłem posłuchać kawałków z jej udziałem. "We Own The Night" znane głównie z Maxxx'a, ale pochodzi również z "Club Life Vol.2".

63. Deniz Koyu feat. Wynter Gordon - Follow You

Nie wiem czy nie za nisko. Jednak po świetnym "Tung!", "Follow You" już nie wzbudzało takich emocji. Było po prostu dobre. Mimo wszystko, jesienią 2012 roku siedziało kilka tygodni u mnie na liście i biorąc pod uwagę to, co jest niżej w zestawieniu, grzechem byłoby o tej produkcji nie wspomnieć.

62. Dirty South & Those Usual Suspects feat. Erik Hecht - Walking Alone

Ileż cudów stworzył już człowiek, który kryje się pod preudonimem Dirty South? Wszystko, co wychodzi spod jego rąk jest tak niesamowicie dopięte. "Walking Alone" poznałem dopiero później niżeli w roku 2012. Bardzo przypadło do gustu, jednak są numery, które muszą znaleźć się przed tym kawałkiem.

61. Arias & Arno Cost & Michael Feiner - The Days to Come

Gdyby nie Muzyczne Radio, zapewne wgl nie znałbym tego numeru. Dzisiaj jestem dumny z tego, że go znam i nadal mogę co jakiś czas posłuchać. Klip dość amatorski, ale bardzo fajnie się ogląda.
sylwo1995
Laureat Miastowizji

PostWysłany: Pią Sie 04, 2017 10:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

60. Psy - Gangnam Style

Tak... również należę do tych osób, którym kiedykolwiek "Gangnam Style" się podobało. Dlaczego nie niżej? Miało być nawet wyżej, ale byłaby to chyba mała przesada. Przywędrował Psy z Korei do Europy i zrobił hit, który odznaczył się wyjątkowo nie tylko w historii muzyki, ale i tańca.

59. Tiësto & Allure - Pair of Dice

Bardzo dobry, spokojny numer z gitarką w tle. Pozycja w 2012 roku byłaby pewnie wyższa. Dzisiaj twierdzę, że aż tak bardzo nie było czym się zachwycać. Po prostu dobry elektryk i tyle.

58. The Aston Shuffle vs Tommy Trash - Sunrise (Won't Get Lost)

Ten numer poznałem kilka lat temu, ale później niż w 2012 roku. Styl bardzo charakterystyczny dla tamtego okresu. Bardzo dużo było progresywów.

57. Arty, Matisse & Sadko - Trio

W zestawieniu wylądowało w ostatniej chwili. Przypomniałem sobie, że faktycznie gdzieś to słyszałem. Również było to radio M2O i okres wakacyjny. "Kate" niestety w zestawieniu nie będzie.

56. Mark Knight - Alright / Together

Chyba jeden z króli house'u w tamtym okresie. Oba kawałki również kojarzę z playlisty M2O. Cud, miód i orzeszki jeśli chodzi o oba utwory.

55. Alex Clare - Too Close

Kolejny numer z tych bardziej charakterystycznych i znanych w tamtym okresie. Bardzo pomysłowy. Wokal Alex'a doceniłem jeszcze bardziej rok później w "Endorphins" Sub Focus'a.

54. Paul van Dyk - The Ocean

Jest i Paul van Dyk. "The Ocean" poznałem dzięki Adamowi, jednak stało się to również później niż w roku 2012. Nie wiem kto komu podkradł stylówę, ale skojarzyły mi się z tym niektóre utwory Armin'a i Gareth'a.

53. Nicky Romero & Nervo - Like Home

Przez pewien czas uważałem "Like Home" za jeden z bardziej zamulających numerów z obu stron. Dlatego też w przypadku Nervo będzie to najniższa lokata, a w drugim przypadku zupełnie przypadkowo wyszło najlepiej. Wtedy jeszcze Nicky Romero był dla mnie nowym i mało znanym producentem.

52. Alex Gaudino feat. Taboo - I Don't Wanna Dance

Jeden z hitów wakacji 2012. W Maxxxie zagrali jesienią, ale hitem raczej nie było. Za granicą był jednak spory rozgłos. Za wokalem Taboo ogólnie nie przepadam, ale tutaj ładnie się zgrał i wyszedł całkiem dobry dance'owy numer.

51. Afrojack - Rock The House

Przez dłuższy czas bardzo zachwalałem ten kawałek. W ostatnich kilkunastu miesiącach poziom zachwytu delikatnie spadł, ale nie ukrywam, że jest to jedna z lepszych produkcji Afrojack'a. Gitara elektryczna w tle - miodzio.
sylwo1995
Laureat Miastowizji

PostWysłany: Pią Sie 04, 2017 10:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwsze 50 utworów podumowania już znacie.
Na weekend wyjeżdzam, więc kolejna 50-tka wystartuje w poniedziałek/wtorek. Zanim to nastąpi, zachęcam do wpisów, komentarzy, wyrażania opinii, zadawania wszelkich pytań, typowania zwycięzcy oraz kolejnych utworów. Oczywiście każda wizyta mile widziana Smile
sylwo1995
Laureat Miastowizji

PostWysłany: Wto Sie 08, 2017 22:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

50. Steve Angello - Yeah

Bardzo dobry motyw, który zostaje w pamięci po kilku odsłuchaniach. Sam numer poznałem później niż w roku 2012, ale i tak postanowiłem go zakwalifikować do najlepszej 50-tki.

49. Martin Solveig - The Night Out

Jeden z lepszych tworów Solveig'a. Tamtejsza wiosna pozostaje w pamięci na długo. Charakterystyczna gitarka i trochę odmienny styl w porównaniu do poprzednich singli sprawiły, że kawałek musi być powyżej 50. pozycji.

48. Thomas Gold - Sing2Me

Któż spodziewałby się tutaj tego pana i tego utworu? Nawet ja się nie spodziewałem. Jedno z moich ostatnich znalezisk przy robieniu owego zestawienia. Przepiękny progresywny motyw. Thomas Gold powinien robić takie numery. Dzisiaj te jego trap'owe twory do mnie nie trafiają.

47. Gareth Emery feat. Christina Novelli - Concrete Angel

Miało być niżej, ostatecznie zasłużyło na wyższą lokatę. Emery'ego kojarzę głównie z takiego typu numerów. "Concrete Angel" przez dłuższy czas siedziało na liście.

46. Chicane - Going Deep

Chyba jeden z dość charakterystycznych utworów brytyjczyka. Nie pamiętam już z jakiej okazji, ale pojawiło się w Maxxx'ie (albo przedibizowo, albo przedsunris'owo). Nie przyjęło się tam, a u mnie zostaje w pamięci na dłuuugo.

45. Showtek & Justin Prime - Cannonball

W 2013 roku pojawiła się nieco słabsza wersja wokalna z Komą (chociaż słuchając niektórych vocal mix'ów, ten wydaje się być całkiem na poziomie). Ja zostaję oficjalnie przy instrumentalu, chociaż słuchając tejże wersji gdzieś tam w tle słyszy się i wokal. I tutaj przyznaję również, że dzięki "Cannonball" poznałem Showtek.

44. Rudimental feat. John Newman - Feel The Love

Pierwszy hit radiowy od Rudimental i jednocześnie najlepszy ich utwór. John Newman pojawił się jako wschodząca gwiazda (i o dziwo - udało się szybko zabłysnąć), a jako najlepszy singlowy numer uważam do dzisiaj jego "Cheating".

43. Chris Lake - Sundown

Od pierwszej do ostatniej sekundy słychać i czuć wakacje. Bardzo dobry numer.

42. Alien Cut & Dino Brown feat. Vivian B. - Love Me Boy

To jakiś żart? Nie. To tylko Alien Cut. "Call Me Up" też słuchałem długo, ale jednak "Love Me Boy" jest tak niesamowicie chwytliwe i taneczne, że gdyby ten utwór dać na Eurowizję, to przy dobrych efektach i takich rytmach zapewne oszalałaby publika. Wybaczcie, ale tego kawałka nie mogło tu zabraknąć.

41. Dash Berlin feat. Kate Walsh - When You Were Around

Tego pana nie mogło tu zabraknąć. To co tworzy dzisiaj, nie brzmi już tak samo jak np. "When You Were Around". Jestem posiadaczem "#musicislife #deluxe" i co jakiś czas poleci gdzieś tam w tle. Było tam kilka perełek.
Reklama

Wysłany: Wto Sie 08, 2017 22:58    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczna Galaktyka Strona Główna -> Lista przebojów sylwo1995 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: