Forum Muzyczna Galaktyka Strona Główna Muzyczna Galaktyka
i nic ci nie umyka!
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Eurowizja
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 30, 31, 32  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczna Galaktyka Strona Główna -> Koncerty, rozdania nagród, festiwale i inne wydarzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
meni
Laureat Miastowizji


Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 3709

PostWysłany: Wto Lut 19, 2019 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Pali się" się broni, choć brakuje jeszcze więcej mięcha w refrenie.
"Dreszcze" kompletnie nie.

Choć jak słyszę, że Clodie znowu odpadła, która kompletnie przebiła swoją ubiegłoroczną propozycję i uderzyła w przebojowe, zawieszone gdzieś pomiędzy 80's rockiem a Within Temptation tony to jednak mi trochę żal. Lekko kiczowata, atrakcyjna hard rockówa ze śpiewną piosenką jako kandydatka na Eurowizję - dla mnie bomba. Very Happy
https://www.youtube.com/watch?v=7e_WFeixSyU
_________________
http://www.lastfm.pl/user/meni124
http://rateyourmusic.com/~meni
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Wto Lut 19, 2019 21:58    Temat postu:

Powrót do góry
sim1994
Laureat Miastowizji


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 5661

PostWysłany: Nie Lut 24, 2019 12:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na Ukrainie drama. Maruv wygrała preselekcje, ale nie jest jeszcze reprezentantką swojego kraju. Dostała ultimatum, że albo zrezygnuje z koncertów w Rosji, albo pożegna się z Eurowizją.

https://www.youtube.com/watch?v=Hk2xUaOM_SE

Również we Francji skandal. Homoseksualny zadeklarowany gej i muzułmanin wygrał ichniejsze preselekcje, ale potem okazało się, że po zamachach we Francji opublikował na swoim Twitterze posty, w których wyśmiewa się z ofiar zamachów i stwierdza, że prawdziwym zagrożeniem nie są islamscy ekstremiści, tylko polityka Izraela. Oliwy do ognia dolewa to, że izraelska telewizja zamierza w maju wyemitować dokument o domniemanym zamachowcy, który ukrywa się we Francji udając homoseksualistę.

https://www.youtube.com/watch?v=tCJRigN2DmI

Na Islandii faworytem jest zespół, który zgłosił się do preselekcji, a tuż po ubiegłorocznym konkursie zatwittował, że nie chciał nigdy jechać na Eurowizję, ale chciałby wystąpić w Izraelu, żeby na scenie zademonstrować coś przeciwko Izraelowi.

https://www.youtube.com/watch?v=eVbShUW6QBM

Trochę mniej skandalów na Litwie, ale wygrała tam piosenka, która w 2017 roku została zgłoszona do naszych Krajowych Eliminacji do... Eurowizji Junior xD

Duże poruszenie wywołały też ceny biletów na tegoroczny konkurs. Najtańsze bilety na finał to wydatek rzędu 1200 zł, najdroższe to natomiast te za około 2200 zł. Wydaje się, że organizatorzy tegorocznej Eurowizji chęć zarobku wyssali z mlekiem matki Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sim1994
Laureat Miastowizji


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 5661

PostWysłany: Pon Lut 25, 2019 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i stało się. Skandal na Ukrainie. Maruv była gotowa zrezygnować z koncertów w Rosji, ale kontrakt z ukraińską telewizją okazał się paktem z diabłem i Ukraina nie ma reprezentanta na tegoroczny konkurs.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sim1994
Laureat Miastowizji


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 5661

PostWysłany: Sro Mar 06, 2019 16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gospodarz Eurowizji Junior 2019: Gliwice-Silesia

https://www.youtube.com/watch?v=tClLS3Io7xY
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sim1994
Laureat Miastowizji


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 5661

PostWysłany: Pią Mar 08, 2019 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eurowizja 2019


1. półfinał

Białoruś Zena - Like It
Cypr Tamta - Replay
Czarnogóra D-Mol - Heaven
Czechy Lake Malawi - Friend of a Friend
Finlandia Darude feat. Sebastian Rejman - Look Away
Polska Tulia - Pali się (Fire of Love)
Serbia Nevena Božović - Kruna
Słowenia Zala Kralj & Gašper Šantl - Sebi
Węgry Joci Pápai - Az én apám

Australia Kate Miller-Heidke - Zero Gravity
Belgia Eliot - Wake Up
Estonia Victor Crone - Storm
Grecja Katerine Duska - Better Love
Gruzja Oto Nemsadze - Sul tsin iare
Islandia Hatari - Hatrið mun sigra
Portugalia Conan Osíris - Telemóveis
San Marino Serhat - Say Na Na Na




2. półfinał

Armenia Srbuk - Walking Out
Austria PÆNDA - Limits
Dania Leonora - Love Is Forever
Irlandia Sarah McTernan - 22
Łotwa Carousel - That Night
Mołdawia Anna Odobescu - Stay
Rumunia Ester Peony - On a Sunday
Szwajcaria Luca Hänni - She Got Me
Szwecja John Lundvik – Too Late for Love

Albania Jonida Maliqi - Ktheju tokës
Azerbejdżan Chingiz - Truth
Chorwacja Roko - The Dream
Holandia Duncan Laurence - Arcade
Litwa Jurijus - Run with the Lions
Macedonia Północna Tamara Todevska - Proud
Malta Michela - Chameleon
Norwegia KEiiNO - Spirit in the Sky
Rosja Sergey Lazarev - Scream



FINAŁ

Francja Bilal Hassani - Roi
Hiszpania Miki - La venda
Izrael Kobi Marimi - Home
Niemcy S!sters - Sister
Wielka Brytania Michael Rice - Bigger than Us
Włochy Mahmood - Soldi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
meni
Laureat Miastowizji


Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 3709

PostWysłany: Pią Mar 15, 2019 00:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eurowizja 2019 - AKT I
PÓŁFINAŁ I


BAŚŃ (Sponsoruje "Ślepnąc od świateł"):
CZERWONY DARIO - "Ale to nie do mnie tak, do mnie nie" [...] "No i nie podobasz mi się" klik
NEUTRALNY DARIO - "Zapomniałem zamknąć" klik
ZIELONY DARIO - "Czy napiją się Panowie wódeczki?" klik

Białoruś: Zena - Like It - Zwrotki to wspomnienie czegoś spomiędzy R&B i popu które święciło tryumfy na początku '00s (Craig David). Biały strój z błyszczącym paskiem też w sumie budzi we mnie takie skojarzenia. Very Happy Natomiast mostek przed refrenem to już twarde zderzenie ze współczesnością, a sam refren to nic innego jak przemielona na dziesiątki sposobów popowa interpretacja trapowych wpływów. Nic ciekawego. 3/10

Cypr: Tamta - Replay - Czyżby całą kasę wydali w tamtym roku Eleni by wyglądała na scenie jak sexbomba, że w tym roku ubrali wokalistkę w różowy kokon? Tu zwrotki z kolei budzą we mnie skojarzenia z późniejszym okresem rumuńskiej muzyki tanecznej (późniejsze piosenki Inny itd.). Refren jak u Białorusi. Raczysko widzę się silnie rozpleniło, ze tak ochoczo sięga się po trapowe zabiegi.
Smutne, że niezależnie od tego czy wystąpi Ta czy Tamta i tak tego nie odróżnię od czegokolwiek co słyszałem do tej pory. 2/10

Czarnogóra: D-Mol - Heaven - Jacy oni młodzi, jacy piękni, jacy utalentowani! Pseudo emocjonalna pioseneczka w stylu wieloosobowych grup śpiewających dla młodzieży. Koszmarne. 1/10

Czechy: Lake Malawi - Friend of a Friend - O! Australia w Czechach! Rozwija się bardzo niepozornie, ale później łapie coraz więcej indie popu/indietronic spod znaku Antypodów, aż kumuluje się w chwytliwej... nawet nie wiem jak to nazwać - solówce (?) - na klawiszach. Pozytywne, choć ginie w gąszczu podobnych. Natomiast tutaj zdecydowanie się wyróżnia. Ale więcej niż 6/10 nie dam, bo jednak brak jeszcze więcej przebojowości.

Finlandia: Darude feat. Sebastian Rejman - Look Away - hmmm, czego tu brakuje?
- Baby z walizką która ucieka niewiadomo dlaczego,
- Futurystycznych efektów rozmycia, zbliżeń kamery oraz slow-motion
- plot twistu w postaci oszukania goniącego faceta
- jachtu
- No i przede wszystkim: dudududududududu.
Znane nazwisko to nie wszystko. Polegnie jak Gromee. I słusznie, bo utwór marny. Na szczęście tylko wtórny, a nie kakofoniczny. 2/10

Polska: Tulia - Pali się (Fire of Love) - dla zrozpaczonych przypominam, że w ubiegłym roku kandydował Stasiu. I to była żenada, dno, kilometr mułu. A nie teraz gdy jadą utalentowane dziewuchy, które znalazły swoją niszę i są szczere w tym co robią. Może nieco monotonne na dłuższą metę jako całokształt, ale w małych dawkach to kapitalna ciekawostka przyrodnicza w tym smutnym polskim światku muzycznym. Wink Złości mnie, że każdy element folkloru jest u nas mieszany z błotem. Nawet jakby zespół Mazowsze pojechał na Eurowizję to komentarze byłyby takie same. Tylko ten angielski kompletnie niepotrzebny - wg trzeba było budować w 100% wizerunek oparty na polskiej tradycji. Zobaczymy czy w Europie chwyci. Ja jestem zadowolony, bo nareszcie jesteśmy JACYŚ, a nie jedni z wielu. W półfinale nasze dziewuchy samą kreacją sprawiają że się je pamięta. No dobra, jest kandydat który niszczy wszystko dookoła, ale o tym później... Liczę na ogień na scenie, któremu na nic ogniowa straż. 7,5/10

P.S. Nie pojechała z Donatanem to się roztyła, założyła własny zespół i dopięła swego. Wink


Serbia: Nevena Božović - Kruna - typowa słowiańska blondyna w typowej podniosłej, rozpaczliwej, emocjonalnej balladzie z typowym darciem mordy w refrenie. Aczkolwiek aranżacyjnie sądzę, że daje radę. No ale ILE RAZY MOŻNA? 3/10

Słowenia: Zala Kralj & Gašper Šantl - Sebi - oszczędnie aranżacyjnie, rzekłbym nawet że delikatnie zahaczające o elementy art popu. Zaśpiewane uroczo, bardzo klimatycznie, w "szpetany" sposób. Świeże i zaskakujące. Przepadnie na bank, ale szanuję bardzo. 7/10

Węgry: Joci Pápai - Az én apám - choć to typowy pan z gitarą ala Ed Sheeran to bije od niego szczerość. Gwizdanie łapie za ucho i sprawia że się pamięta o tej piosence. 5/10

Australia: Kate Miller-Heidke - Zero Gravity - a co to za królowa śniegu? Groteskowe połączenie Ellie Goulding, Florence + The Machine, najgorszych momentów pop dance oraz opery. Właśnie dla takich momentów uprawiam tą masochistyczną przyjemność komentowania rokrocznie eurowizji. <3 Muzycznie: 1/10, Kreacja: 10/10. Ale tak już poważnie, boję się że ludzie wpadną w tę pułapkę i będzie zwycięstwo...

P.S. zzzziiiiihhihihihirroorrooooo greeeeeeihihihihivivivioooooohohohotitiiiii

Belgia: Eliot - Wake Up - na Belgów zawsze można liczyć. Indie popowe podszyte syntezatorowym sznytem. Jeżeli ktoś zna klimaty dawnej Eski Rock obecnego Muzo.fm to utwór jakby wyjęty wprost z ich playlisty. 7/10

Estonia: Victor Crone - Storm - country dance w stylu Aviciego / Szwedzkiej House Mafii. Może jedynie mniej agresywnego bitu od nich. Więcej dodawać nie trzeba, Chwytliwe? Oczywiście. Czy się przejadło w Europie? Myślę że tak, dlatego raczej sukcesu nie wróżę. 3/10

Grecja: Katerine Duska - Better Love - Nowy utwór Sii. Czy trzeba pisać więcej? 3/10

Gruzja: Oto Nemsadze - Sul tsin iare - przepełniona patosem, rozpaczliwa piosenka w wydaniu męskim. Choć ponownie szanuję aranż, baaardzo dużo się dzieje w tle. 3/10

Islandia: Hatari - Hatrið mun sigra - oni jadą w końcu czy nie? Dom uciech w stylu bdsm na scenie, wokalista z chorą krtanią, a muzycznie industrialny futurepop. Jeżeli ktoś kojarzy to nieco porównywalne z TR/ST. Niszczy głowę. Kupuję to. Very Happy 7/10

Portugalia: Conan Osíris - Telemóveis - na Ozyrysa i na Apisa, nowe rządy w Portugalii? Sam faraon się pofatygował na konkurs? Bardzo intrygujące, orientalno-egipskie wpływy zdecydowanie słyszalne i zgrabnie zamknięte w piosenkową kreację. Winszuje pomysłu i odwagi. 7,5/10

San Marino: Serhat - Say Na Na Na - Co ja się będę znęcał. W San Marino czas wciąż zatrzymał się 15 lat temu, choć melodyjne to jest przyznaję. 2/10
_________________
http://www.lastfm.pl/user/meni124
http://rateyourmusic.com/~meni
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sim1994
Laureat Miastowizji


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 5661

PostWysłany: Sob Mar 16, 2019 12:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

meni napisał:
Właśnie dla takich momentów uprawiam tą masochistyczną przyjemność komentowania rokrocznie eurowizji. <3

A ja dla tych komentarzy rokrocznie czekam na Twoje wrażenia xD

Nie zaskoczyło mnie nic, jeśli chodzi o zielone kolorki Very Happy Może poza Grecją, ale faktycznie to już było i pewnie z 5 lat temu reakcja byłaby trochę inna.
Kreacja Australijki na 10/10? Very Happy Jasna sprawa! Ten dementor za nią robi robotę! xD

Hatari z Islandii wciąż nie jest pewne. W Izraelu przygotowują prjekt ustawy, który uniemożliwiłby wjazd na teren kraju temu zespołowi. Takie deja vu z Ukrainy 2017... :p
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
meni
Laureat Miastowizji


Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 3709

PostWysłany: Wto Mar 26, 2019 23:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eurowizja 2019 - AKT II
PÓŁFINAŁ II


BAŚŃ (Sponsoruje "Ślepnąc od świateł"):
CZERWONY DARIO - "Ale to nie do mnie tak, do mnie nie" [...] "No i nie podobasz mi się" klik
NEUTRALNY DARIO - "Zapomniałem zamknąć" klik
ZIELONY DARIO - "Czy napiją się Panowie wódeczki?" klik

Armenia: Srbuk - Walking Out - nie żeby to było coś niezwykłego, ale indie popowe utwory spod znaku Imagine Dragons to jednak poziom wyżej od średniej eurowizyjnej. Bardzo przyjemne orientalne naleciałości w tle, za które daję +1 do noty. 6,5/10

Austria: PÆNDA - Limits - gdy stoi tak 20 sekund jak mimoza to zacząłem się zastanawiać czy to może taki performance przeciwko poziomowi Eurowizji - że cisza jest lepsza od czegokolwiek. No ale w końcu zaczyna śpiewać... cóż, nie podoba mi się kompletnie jej barwa głosu, piskliwa Ellie Goulding, która gdy chce śpiewać cicho i jednocześnie wysoko sprawia wrażenie że ma anginę i nie może mówić. Piosenka to klasyczne cicho zwrotka - JEBUDU w refrenie/finiszu. Rzecz w tym że to jebudu to tak jak jej głos, tak jakby nie do końca sprawne. Ale będąc jednak uczciwym - piosenka technicznie jest trudna... tylko co z tego skoro aprzebojowa i aklimatyczna? 3/10

Dania: Leonora - Love Is Forever - no kolejna Lenka, jako żywo. Sympatyczne, pierdołowate i nieszkodliwe. W sam raz do radia. Nie rozumiem znaczenia gigantycznego krzesła - ktoś mnie uświadomi? Może to dla Netty żeby się zmieściła? 6/10

Irlandia: Sarah McTernan - 22 - układam sobie myśli co napisać, aż tu nagle przychodzi 58 sekunda i "solówka". KURDE, gdzieś to już słyszałem. Minuta nucenia w głowie i mam: KAMBODŻA! Reszta schodzi na dalszy plan, dla mnie to plagiat (chyba że to udokumentowali). Sam utwór nie taki zły, kolejny w tym półfinale z nieco bardziej "organicznym" podejściem do popu. Dam 4/10, choć za plagiat powinno być 0/10.

Łotwa: Carousel - That Night - WOW! Gdy myślisz że osiągnęli maksimum w ubiegłym roku z Laurą Rizzotto, a ludzie w Europie to imbecyle, którzy nie potrafią tego docenić to okazuje się, że Łotysze mają jeszcze inne asy z rękawa. Rewelacyjne! Jak z najlepszych utworów Lamb, Hooverphonic, czy też Flunk. Gatunkowo wrzuciłbym to do wora: singer-songwriter+downtempo. Słuchać, zachwycać się! Bo gwarantuję że przepadnie. 9/10

Mołdawia: Anna Odobescu - Stay - balladowy wyjec, po Łotwie brzmi koszmarnie. Co tej Mołdawii odwaliło, że nie wysłali nic taneczno-komediowego? 1/10

Rumunia: Ester Peony - On a Sunday - mamuniu, o jakie dobre video! Szanuję nawiązanie do Draculii, ale jeśli miało być tajemniczo i straszno, no to nie wyszło. Very Happy Jest skrajnie groteskowo, zwłaszcza ten płomień przy pojawianiu się i znikaniu dziewczyn to chyba wyrwany sprzed 20 lat temu. Mr. Green Muzycznie to kolejna nieco Imagine Dragonowa podróż przez indie pop, ale wyszło gorzej niż u Ormian. 4/10

Szwajcaria: Luca Hänni - She Got Me - jakaś przerażająca wypadkowa Jansona Derulo i Justysia Timberlake. Sam motyw to brzmi jak wyrwany z jakiejś tureckiej telenoweli. Tym razem Szwajcarzy odwalili chałturę. 2/10

Szwecja: John Lundvik – Too Late for Love - jeżeli coś podciąga ten utwór to refren, który - przyznaję - jest chwytliwy. Poza tym to hybryda popu, soulu i gospelu. Poza tym mógłbym pisać np. że jak jest gospel to są grube czarne baby, ale to Szwecja, jeszcze mnie znajdą i zamkną za niepoprawność polityczną. 4/10

Albania: Jonida Maliqi - Ktheju tokës - Bardzo, bardzo ciekawe, ale tego krzyku momentami jest nieco za dużo. Silnie zakorzeniony w etniczności, średniowiecznych wierzeniach i budowaniu dramaturgii. Natomiast instrumentalnie jak dla mnie kapitalne. 7,5/10

Azerbejdżan: Chingiz - Truth - elektropopowe, nawet trzyma poziom, ale chyba już za dużo słyszałem takich rzeczy żeby mnie to w jakikolwiek sposób poruszyło. Klasyczna ocena wyjściowa. 5/10

Chorwacja: Roko - The Dream - Darcie modry w wydaniu męskim. Szkoda zdrowia.
Melodia:
ta la la laaaaaaaaaaaaaaaaaaa
ta la la laaaaaaaaaaaaaaaaaaa
ta la la laaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Tak ograne, że brak słów. 1/10

Holandia: Duncan Laurence - Arcade - Sam Smith z Holandii. Nie warto. 2/10

Litwa: Jurijus - Run with the Lions - następny spod znaku indie popu, aczkolwiek tym razem mało organicznego. Nuda. 3/10

Macedonia Północna: Tamara Todevska - Proud - ojej, dopadłam się do fortepianu i muszę wykrzyczeć światu co mam na sercu. Nigdy więcej. 1/10

Malta: Michela - Chameleon - Zara Larsson, czyli pop i trapowe naleciałości. Teledysk na bogato. Podziękuję. 2/10

Norwegia: KEiiNO - Spirit in the Sky - kategoria: złoto! Wszystko rozwija się według tradycyjnego schematu tanecznej eurowizyjnej piosenki i wtedy zjawia się ON CAŁY NA ŁYSO. Człowiek który chyba pobierał nauki śpiewu u łysego z Aquy oraz od gościa z Rednex. Jakby tego było mało gościu dostał nawet swoją solówkę, która przejdzie do legendy jak Epic Sax Guy. Mr. Green Pogrom, na to czekam na Eurowizji. Very Happy Podsumowując: gówno straszne, ale to jest tak złe i jednocześnie bajecznie chwytliwe, że jedną notą tego nie ogarnę: 2/10 za kompozycję, 10/10 za nawiązanie do tradycji dance-pop, 20/10 za łysego.

P.S. HE-LO ELOI-LA!

Rosja: Sergey Lazarev - Scream - miałeś swoje 5 minut, nie wygrałeś, idź do domu. Może i ładnie napisane, może i ładnie skomponowane, że produkcyjnie nie ma się do czego przyczepić, ale kompletnie nie w moje gusta. 2/10
_________________
http://www.lastfm.pl/user/meni124
http://rateyourmusic.com/~meni
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Siwulsson
Użytkownik


Dołączył: 23 Sie 2015
Posty: 402
Skąd: Joy Division. (Taki suchar.)

PostWysłany: Wto Maj 07, 2019 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurczę, szkoda, że zabrakło części 3 z finałem. Byłbym ciekaw reakcji na uroczo kiczowatą balladkę z UK, nijakie Niemcy, peruczkę Bilala i Stromae made in Italia.
_________________

(tak, to jest spoiler)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michał92
Bardzo aktywny


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 4396

PostWysłany: Czw Maj 09, 2019 19:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

meni napisał:


Norwegia: KEiiNO - Spirit in the Sky
- kategoria: złoto! Wszystko rozwija się według tradycyjnego schematu tanecznej eurowizyjnej piosenki i wtedy zjawia się ON CAŁY NA ŁYSO. Człowiek który chyba pobierał nauki śpiewu u łysego z Aquy oraz od gościa z Rednex. Jakby tego było mało gościu dostał nawet swoją solówkę, która przejdzie do legendy jak Epic Sax Guy. Mr. Green Pogrom, na to czekam na Eurowizji. Very Happy Podsumowując: gówno straszne, ale to jest tak złe i jednocześnie bajecznie chwytliwe, że jedną notą tego nie ogarnę: 2/10 za kompozycję, 10/10 za nawiązanie do tradycji dance-pop, 20/10 za łysego.

P.S. HE-LO ELOI-LA!



<3
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sim1994
Laureat Miastowizji


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 5661

PostWysłany: Pią Maj 10, 2019 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tulia na próbie:
https://www.youtube.com/watch?v=_8kX-DZr40o
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sim1994
Laureat Miastowizji


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 5661

PostWysłany: Nie Maj 12, 2019 23:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=--_d1RINzUM

Uuuu... Izraelitom się coś nie spodobało <3 xD

Swoją drogą, dzisiaj podczas otwarcia Eurowizji podczas wyczytania Polski, z widowni rozległy się gwizdy. W przypadku Niemiec było cicho.
Gdy mnie ktoś pyta, co takiego widzę w Eurowizji, to właśnie takie smaczki okołokonkursowe kręcą mnie najbardziej Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
meni
Laureat Miastowizji


Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 3709

PostWysłany: Nie Maj 12, 2019 23:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eurowizja 2019 - AKT III
TYGRYSY EUROPY - FINAŁ

BAŚŃ (Sponsoruje "Ślepnąc od świateł"):
CZERWONY DARIO - "Ale to nie do mnie tak, do mnie nie" [...] "No i nie podobasz mi się" klik
NEUTRALNY DARIO - "Zapomniałem zamknąć" klik
ZIELONY DARIO - "Czy napiją się Panowie wódeczki?" klik

Francja: Bilal Hassani - Roi - Czo ta Lady Gaga to ja nie ogarniam. Peruka wzbudza we mnie bliżej nieokreślony niepokój. Jak patrzę na nią to wyglądam mniej więcej jak jego okulary: O_O Abstrahując od wyglądu, to szokująco mocna midtempo ballada korzystająca po równi z tradycji (fortepian) i współczesności (trap w połamanym rytmie). Bardzo konkursowa piosenka, niesłychanie śpiewna w refrenie - obstawiam top 10 na luzie. I zaskakująco dużo angielskiego w tekście jak na Francuzów. 7,5/10

Hiszpania: Miki - La venda - turbolatino braziliano w wydaniu hiszpańskim. Tony słońca i optymizmu. Muzycznie przerażające - aczkolwiek to muzyka z gatunku albo przyswajasz albo się wkurzasz. Ja walę łbem w ścianę. 1/10

Izrael: Kobi Marimi - Home - Pan, fortepian i gabinet luster. No co, smęt nie do strawienia. Tyle. 1/10
P.S
hgaesabyukuhdlfiugb SOMEONE!!!!!!!!
liahsdagodygabovaos SOMEONE!!!!!!!!

Niemcy: S!sters - Sister - faktycznie nijakie, uderzające w najgorsze patetyczne nuty indie popu. Obie panie są zgrabne, ale te pocidupy na blondynce są tak obcisłe, że cały utwór czekałem aż pękną... 3,5/10

Wielka Brytania: Michael Rice - Bigger than Us - jaki przylizałek. Mr. Green Piosenka urwana z radia aby nie przeszkadzała podczas sprzątania. I jeżeli chodzi o moje kategoryzowanie muzyki - to naprawdę sroga obelga. Do tego ta pierdołowatość. Zło. 1/10

Włochy: Mahmood - Soldi - Buongiorno, Il mio nome è italiano Stromae. Podoba mi się naturalne wibrato w głosie Italiańca. Poza tym hasło Stromae rzeczywiście wyjaśnia wszystko - może jest jedynie nieco mniej kakofoniczny. 7/10

PODSUMOWANIE:
CZERWONY DARIO: 22 (54%)
NEUTRALNY DARIO: 9 (22%)
ZIELONY DARIO: 9 (22%)
NORWEGIA: 1 (2%)

ŚREDNIA: 4,10

Zdanie komentarza na koniec? Niech przemówi mistrz ceremonii: KLIK
_________________
http://www.lastfm.pl/user/meni124
http://rateyourmusic.com/~meni
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dobromier
Zarządca


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 15205
Skąd: Szczecin / Dołuje

PostWysłany: Wto Maj 14, 2019 15:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak ty się, meni, poświęcasz, aby stworzyć te opisy, to szanuję wielce. Very Happy
_________________
Przebój Lat Zerowych

Moje Playlisty Spotify

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
meni
Laureat Miastowizji


Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 3709

PostWysłany: Czw Maj 16, 2019 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KLIK

P.S. To czysta przyjemność! Very Happy
_________________
http://www.lastfm.pl/user/meni124
http://rateyourmusic.com/~meni
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sim1994
Laureat Miastowizji


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 5661

PostWysłany: Pią Maj 17, 2019 10:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aktualne notowania bukmacherów:


Nie przypominam sobie kiedy ostatnio jeden kraj był aż tak faworyzowany. W tamtym roku "Fuego" goniło Nettę i ostatecznie w trakcie finału przegoniło. Dwa lata temu podobnie było z Portugalią, która na ostatniej prostej przegoniła Włochy. 3 lata temu walka u bukmacherów była między Rosją, Ukrainą a Australią i również głosowanie było niezwykle zacięte między tymi państwami.
W tym roku mamy natomiast sytuację, w której żaden kraj nie goni, a Holandia z godziny na godzinę zwiększa swoje procentowe szanse na zwycięstwo.

Jeśli o mnie chodzi, mocno wierzę w Mahmooda Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sim1994
Laureat Miastowizji


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 5661

PostWysłany: Nie Maj 19, 2019 10:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

12 od polskich widzów dla Islandii <3
Głosowania Brzozowskiego, Wyszkoni z mężem i Blue Cafe nie skomentuję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ajsmen90
Moderator


Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 4200
Skąd: obojętność, która każe mi stać, kiedy chciałbym pobiec za Tobą?

PostWysłany: Pią Maj 31, 2019 08:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A nawet oglądałem i byłem za Norwegią.
_________________
Winter Rocks! napisał:
"Muzyczna Galaktyka - i nic ci nie umyka!" Świetne hasło! Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
meni
Laureat Miastowizji


Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 3709

PostWysłany: Pon Mar 02, 2020 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szymon żyjesz? Można liczyć na jakieś tegoroczne zestawienie? Bo sezon w pełni, a ja już wyciągnąłem swój miecz z piwnicy i zaczynam się przygotowywać. Mr. Green
_________________
http://www.lastfm.pl/user/meni124
http://rateyourmusic.com/~meni
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sim1994
Laureat Miastowizji


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 5661

PostWysłany: Pią Mar 06, 2020 08:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie się zastanawiałem czy jest jeszcze dla kogo to tutaj robić Very Happy Wstawię pewnie jak już wszystkie piosenki będą znane Wink
Na razie faworytem, przynajmniej u bukmacherów, jest Islandia. Chociaż pewnie tylko do momentu wypuszczenia piosenki przez Little Big Mr. Green
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pią Mar 06, 2020 08:49    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczna Galaktyka Strona Główna -> Koncerty, rozdania nagród, festiwale i inne wydarzenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 30, 31, 32  Następny
Strona 31 z 32
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Muzyczna Galaktyka  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group