Forum Muzyczna Galaktyka Strona Główna Muzyczna Galaktyka
i nic ci nie umyka!

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Gorąca Setka Radia Eska
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczna Galaktyka Strona Główna -> Radio Eska
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tangerine
Nowy

PostWysłany: Pią Kwi 30, 2021 16:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Artur.O napisał:
Ogólnie moje wrażenia co do tych wyników są takie:
- "Crazy in Love" się spodziewałem wysoko, ale nie aż tak
- "Sing for a Moment" - PIĘKNY wynik
- "Somewhere I Belong" i "Numb" spodziewałem się w odwrotnej kolejności, wszak to pierwsze chyba niezbyt długo się ostało na plejliście Eski
- "Stole" aż na 19. to pozytywne zaskoczenie.
- aż szklą mi się oczy za każdym razem jak widzę "Je n'ai marre", "The Magic Key", "Move Your Feet" czy "Żałuję" na dobrych pozycjach
- Nickelback i Reamonn również spodziewałem się trochę na odwrót
- ale jaja, jeszcze jedna wersja "Aichy". A Outlandish znam z "Look Into My Eyes" z Hop Bęca z 2006 roku.
- "American Life" Madonny to zaskoczenie, na POPliście tego w ogóle nie było
- w porównaniu ze skadanką Hity na Czasie 3, której tracklista z tego co kojarzę, była wybrana w głosowaniu, zabrakło "In-Tango", "Comme Ci Comme Ca" i "Can't Make Up My Mind" (Sonique), za to numery 1 i 3 bez zmian. Brak pierwszych dwóch naprawdę mnie zdziwił, przecież to duże przeboje. Oczywiście "Scandalous" nie mogło być na 5. tak jak na trackliście, ale fajnie by było. Wink
- "Poison" Groove Coverage wydało trochę za szybko, albo trochę za późno. A mogła być pierwsza dwudziestka jak nic.
- "Behind Blue Eyes" i "It's My Life" za to zdążyły się załapać na całkiem niezłe pozycje. Swoją drogą, "Eat You Alive" Limp Bizkit też było grane!
- "I Don't Know" Ericy i "Hey Ya!" też zdążyły, ale nie na aż tak dobre pozycje.
- "Life Got Cold" Girls Aloud! Wolałbym "No Good Advice", ale i tak zdziwienie, że Eska w sumie całkiem regularnie grała kolejne single Girls Aloud (w przeciwieństwie do RMF FM). Oczywiście megahit "Sound...", mniejszy "Jump", te dwa single, a z 2006 roku pamiętam "See the Day".
- "Why Worry" na tej samej pozycji, co "Lay All Your Love On Me" trzy lata później. Smile
- "Widzę twoją twarz" i "Stronger" zdumiewająco nisko. "I Don't Wanna Stop" też widziałbym wyżej, Eska lubiła ten utwór w "moich czasach".
- Obecność Sweet Noise i The Darkness to szok. Widać, że wtedy ciągle była to bardziej "urockowiona" stacja, niż kiedy podbijała krajowy eter. Tylko szkoda, że przy tylu nu-metalowych propozycjach w Setce i w archiwach G20 roku 2003 nie ma w nich ani grama tzw. nowej rockowej rewolucji.
- Ich Troje, tak przeczuwałem, że Eska by ich wtedy grała; bo jakoś w archiwach RMF FM brak tej grupy. No i "Polish Boyfriend" Smile
- Berenice nie spodziewałbym się wyżej niż drugiej Stacie Orrico, choć oba utwory dawno zapomniane przez radio
- "Żeby nie było" - początki wszechobecności Mezo w Esce, hah.

Fajne, ciekawe podsumowanie. Ja tu bardziej rozważałbym nad utworami niż jakie miejsce, obecność, granie... Nie znam się na tym dobrze, więc nie będę pisał.

Obecność grup rockowych (Evanescence, The Rasmus w 2003 rządziło!) i nu-metalowych (rap rock) na +, ale mnie też dziwi brak rock revival czy jakoś tak się to nazywa. Za to The Darkness jest. Shocked Szkoda, że takiej muzyki od lat nie puszcza się. Ograniczenie do jednego przeboju lub grane w jakimś czasie na topie i szybko zapomniane utwory w radiach. W następnych notowaniach trafia się na Killer, Papa Roach, Linkin Park, Shifty i tym podobne...

Ja Eskę zacząłem słuchać dopiero od 2006, choć wcześniej jakieś przebłyski podobnej muzyki tej wcześniejszej i w stylu tej stacji też gdzieś trafiałem, np. przez mp3 i winamp. Nie wiem, skąd miałem od kogoś ściągnięte utwory tego typu... Confused Pamiętam zespoły typu Kaiser Chiefs, Vanilla Ninja czy Scissors Sister .\Artists One Hit Wonder. Wink No dorobek może i mieli, ale inaczej są pamiętani. Sam nie zacząłem słuchać Eski. To stawało się po prostu w kręgach modne.

Natomiast od 2010 coraz mniej mi się podobała coraz to nowsza muzyka w radiu, a najbardziej w Esce. Poziom jakby zszedł i wolałem starsze utwory niż te w mediach. Zwłaszcza lata 80, 90., trochę pierwsza dekada 2000s Very Happy i klasyki np. rockowe. Czasy dojrzewania, takie sprawy...

Ostatnio zmieniony przez Tangerine dnia Pią Maj 07, 2021 14:27, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
Reklama

Wysłany: Pią Kwi 30, 2021 16:44    Temat postu:

Powrót do góry
Artur.O
Zarządca

PostWysłany: Sob Maj 01, 2021 18:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O fajnie, że jeszcze tu zaglądnąłeś. Wink Ja od komentowania samych utworów się powstrzymałem, ponieważ szykuję dość misterną serię rankingów piosenek granych w radiach w kolejnych latach (1999-2010), gdzie daję wyraz swoich opinii wraz z komentarzem. Zresztą pierwszy z nich wrzuciłem na innym forum - tutaj wydawało mi się, że nikt nie będzie tego czytał. Na pewno jeszcze podzielę się w tym dziale kompilacją/opracowaniem swoich znalezisk z webarchive, dotyczących Eski - dzięki nim znam dawny repertuar tej stacji w stopniu wprost niewyobrażalnym przez mnie wcześniej.

Ja od 2010 roku po prostu przerzuciłem się na inne, ambitniejsze stacje - Eska Rock, Czwórka - tam znalazłem dużo z tego, co mi się najbardziej podobało w Esce i Maxxxie, tylko w bardziej alternatywnym wydaniu. Oczywiście obie dzisiaj już w moim mieście nie nadają, a w zamian nie powstało nic ciekawego na ich miejsce. Wink (bo nawet Antyradio to jednak nie do końca to, zresztą akurat w moim miejscu zamieszkania ledwo odbiera) Mam nadzieję, że mówiąc o starszych utworach, również masz na myśli coś innego, niż rzeczy przemielone na popiół przez stacje typu Stars TV czy Złote Przeboje.

Natomiast dla mnie Eska "popsuła" się jeszcze w czerwcu 2007, kiedy ujednolicona została plejlista we wszystkich miastach, w których nadawała (jednocześniej wywalając z plejlisty część kawałków kojarzących mi się z Eską w zamian za bardziej oklepane rzeczy z np. RMF FM), wywalono część lokalnego programu, a repertuar nowości muzycznych w zbyt dużym stopniu zaczął się robić przeglądem przez katalog wytwórni My Music (własność DJ'a Remo, którego synalek, jak się niedawno dowiedziałem, jest gwiazdką YT) i Lemon (wówczas własność Eski, obecnie zajmują się disco polo) zmieszanym z koncertami z cyklu Hity Na Czasie (choć nie powiem, na dwa z nich się udałem kiedyś Wink ). Paradoksalnie, to właśnie w 2010-2011 roku trochę się to zaczęło zmieniać, tylko, że wtedy już Ameryka - a co za tym idzie, cały świat - zachłystywał się Lady Gagą, Davidem Guettą, oraz wszystkimi ich naśladowcami.

Szkoda, że akurat Scissor Sisters i Kaiser Chiefs wrzucasz do worka z łan hit łonderami, ponieważ co pierwsi, to była jedna z ciekawszych popowych grup swoich czasów, zresztą świetnie nawiązująca do lat 80., a drudzy to właśnie przedstawiciele - jedni z czołowych - tej "nowej rockowej rewolucji" Wink bynajmniej nie kojarzeni wyłącznie z jednym "Ruby"!

- i tu od razu wyjaśnię o co mi chodziło z tą rewolucją - po prostu na początku lat zerowych do mediów (oraz na czołówki rockowych list przebojów) przedarł się szereg zespołów garażowych i indie-rockowych, z których większość miała nazwy typu the + liczba mnoga - The White Stripes, The Strokes, The Hives, The Libertines, tym samym kreując powiew świeżości po kilkuletniej dominacji nu metalu i post-grunge'u. Ta moda na indie rocka miała swój szczyt w 2004-2005 roku, kiedy zadebiutowały takie zespoły jak Franz Ferdinand, Arctic Monkeys, Editors, czy The Killers, i wtedy co tydzień na brytyjskiej liście przebojów o czołowe miejsca listy biły się kolejne single świeżych rockowych zespołów. Z tych wszystkich nazw, o Eskę obiło się raptem "Somebody Told Me" The Killers, no i któreś piosenki Kings of Leon w Eska.TV. Oczywiście zupełnie inaczej sprawa się ma z siostrzaną Eską Rock.

A no i Vanila Ninja z "Tough Enough" uwielbiam do dzisiaj - syntezatorowy motyw + silne damskie wokale jako żywo przywodzą mi na myśl np. Kim Wilde, tylko bardziej emo. Very Happy

Co do Linkin Park, to Eska akurat grała każdy kolejny singiel tego zespołu (oprócz tego) - dopiero "Given Up" w 2008 roku zostało całkowicie pominięte. Tylko wtedy już prężnie działała Eska Rock, która "przejęła" prawie cały rockowy repertuar znany dawniej z Eski głównej.

http://rmfspamer.listen2myshow.com/

"Smok to metafora całej przeklętej ludzkiej egzystencji. Jakby sam w sobie nie był paskudny, to jeszcze jest wielki, gorący i lata."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Artur.O
Zarządca

PostWysłany: Nie Maj 02, 2021 00:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A no i dołożyłem jeszcze trochę informacji na początku tematu. ^^

"Smok to metafora całej przeklętej ludzkiej egzystencji. Jakby sam w sobie nie był paskudny, to jeszcze jest wielki, gorący i lata."
Powrót do góry
Tangerine
Nowy

PostWysłany: Pią Maj 07, 2021 15:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do Ich Troje, to grani byli podobno też swego czasu w Radiu Zet.
W RMF FM był wtedy protest przez samego szefa tego radia, by nie grać ich utworów. Dowiedziałem się tego kilka lat temu, czytając o historii tej stacji i przeglądając utwory z Poplisty czy Hop Bęc.

Ja zacząłem słuchać Eski, mając 11 lat. I tak widzę, że dużą część z lat 2003-2006 znałem ze stacji typu RMF FM czy Zet lub z mp3 (techno, trance, house, dance, rap). Poza tym interesowałem się muzyką, która była puszczana przez mp3 w Winampie przez moją siostrę, teledyski z Viva, MTV i Vh1. Ale skąd było te mp3, jak nie umiałem ściągać... Dopiero po długim czasie ściągałem z jakiegoś imesh, wrzuta.pl. Emule czy inne nie poznałem (sendspace itp.)

Od 2010 powinien dorzucić dużą część interesowania się zespołami z odmian rocka i metalu przez długie lata. Eska Rock dopiero odkryłem w pełni w 2013, wcześniej bardzo rzadko jej słuchałem i to gdzieś przypadkiem w aucie... Very Happy Nigdy nie wiedziałem, na jakich falach nadaje. Szkoda, że od 2014 czy 2015 nadają tylko w Warszawie. Jedna z lepszych stacji muzycznych swego czasu. Puszczanie odkrywczej dla mnie, świetnej muzyki rockowej pomieszanej z popem i elektroniką. Do tego ostrzejsze brzmienia i usłyszane w końcu w jakiejś stacji porządne, stare i nowe kawałki rockowe.

Teraz o dziwo słucham na Youtube Tatu i wersji rosyjskiej utworu All The Things She Said. Zapomniałem przez wiele lat, że taka istnieje. Kilka lat temu odkryłem inne ich nagrania oprócz oczywistego Nas nie dogoniat i All About Us często puszczanego w RMF FM przez długi czas. Nawet nie wiedziałem, że nagrali cover The Smiths - How Soon is Now? Shocked Nagranie znałem jeszcze wcześniej w oryginale przez The Smiths i Love Spit Love (soundtrack z filmu Szkoła czarownic, a także czołówka z serialu Czarodziejki). T.A.T.U. zachowali w coverze rockową stylistykę, dodając do tego pop i elektronikę. Nie wiedziałem też, że nagrali nagranie Gomenasai, którego motyw wykorzystano w Happy Birthday Flipsyde.

Już w 2017 przeglądałem te forum przy szukaniu notowań z Hop Bęc, Poplisty i Radia Eska lub RMF FM Maxxx. Przy tym ranking utworów z 2000s i jeszcze jakieś nagrania z lat 90. i 80'. (odkryłem kilka takich utworów z lat 80-tych, a może jeden i o dziwo nie pamiętam za Chiny chińskie, jak się nazywał). Co roku zaglądałem do utworów umieszczonych na forum i słuchałem dla przypomnienia i przy okazji powspominać to, co było za czasów mojego dzieciństwa. Nie wiedziałem, kto je wykonuje, a przy okazji wróciły stare wspomnienia ze słuchania Eski czy innych stacji. Nie słuchałem kupę lat tych utworów i nie wiedziałem, jak już brzmią. Musiałem sobie przypomnieć, a potem słuchałem nawet po kilka razy. Dużo utworów też znalazłem dzięki tym listom.

Rok temu odkryłem Gorącą Setkę z 2003. Wcześniej nie miałem pojęcia, że taka jest. Odkryłem dużo nieznanych mi utworów. Teraz dowiaduję się, że jest również z 2002, ale przepadło dużo utworów, z tego co wiem. Confused Dowiedziałem się, że Groove Coverage miało inne wersje nawet własnych utworów. Smile Rolling Eyes God is a Girl rzeczywiście znałem z tej wersji pochodzącej pod balladę, zresztą mój ulubiony ich utwór, który na trwale zakodował mi się w głowie. Nie dość, że przerabiali nieudolnie Poison Alice'a Coopera, to jeszcze mieli inne wersje z albumu czy single edit. W ogóle zastanawiam się, jak taki za.ebisty utwór hard rockowy można przerobić na jakąś techniawę dyskotekową. Mad Surprised A i jeszcze było przerabiane przez nich Moonlight Shadow. Za cholerę sobie tego nie wyobrażam. I Just Died in Your Arms Tonight przez inny zespół, Here i go again Mandaryny Twisted Evil Zupełnie nie wyobrażam, żeby taki piękny kawałek przerabiać też w taki sposób bezpłciowy. W oryginale Whitesnake. Świetny zespół hard rockowy, polecam. Dwa lata później Everytime we Touch Cascady - z ballady rockowej wykonywanej przez Maggie Reilly też jakieś taneczne wygibasy, euro trance czy happy hardcore, Self Control - Infernal (w oryginale śp. od kilkunastu lat Laura Branigan, a jeszcze wcześniej RAF) i I Won't Be Crying, którego motyw zerżnęli z Depeche Mode i utworu Strangelove. Tu już jednak inaczej było. Do tego drugiego odkryłem po latach i byłem w szoku, gdy usłyszałem ten motyw. Jednak zwrotki i refren się różniły. Mówiąc krótko, był powrót w lata 80-te i to w odjechany sposób. Rolling Eyes I tak pewnie jeszcze nie wszystko z tego, co wymieniłem.

Z 2003 zdziwiły mnie umieszczone w Setce te utwory z rapu i muzyki arabskiej czy tureckiej przerobione w taneczne, klubowe brzmienia. Shocked W ogóle od 2003 do 2005 zadziwia mnie ta różnorodność gatunkowa(utwory pasujące do RMF FM, reszta Eski), w kolejnych latach jest już coraz mniej, ale nadal nieźle. Można znaleźć ciekawe utwory, jak np. Iris, Timo Mass, Flipsyde, Phunk A Delic, The Drill itd. Odkryć coś przy okazji, powspominać itp. Ogólnie dobre listy, bo można się dowiedzieć, ile było utworów z danego roku i co było grane. Jednak muzycznie od 2010 coraz gorzej.

Co do tej muzyki Dj Remo i innych polskich wykonawców, też nie rozumiem fenomenu. Wink W ogóle szok był dla mnie, że to Polacy, bo zagraniczne nazwy i piosenki. Mam na myśli MBrother, C-Bool, DJ Magic, Groovebusterz, East Clubbers itd. Muszę przyznać, że nie słucha się tego za dobrze, szczególnie teraz.

W ogóle może trzeba do innego wątku się przenieść, żeby popisać o muzyce. Neutral Rolling Eyes Confused

Lubię tu zaglądać, aczkolwiek trudno mi się tu udzielać. Rolling Eyes Myślałem, że nikt nie będzie pisał. Wink Chciałem jeszcze więcej pisać, ale może innym razem.
Artur.O
Zarządca

PostWysłany: Pon Maj 10, 2021 19:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm... nie mam pomysłu, gdzie przenieść naszą dyskusję, bo dużo wątków naraz poruszamy. Ale to chyba nie ma znaczenia - i tak dobrze że w ogóle forum mogło ożyć na tym etapie jego istnienia. Very Happy

Akurat o tym buncie prezesa RMF FM nie wiedziałem - szkoda, że obecnie bardziej się nie buntuje przeciwko niektórym nagraniom obecnie granym przez tą stację, bo w porównaniu z takim "Powiedz" to to jest nic. Wink

Eska Rock zamieniła się z VOX FM w grudniu 2013, wtedy ze stacji odeszło wiele ludzi, w tym Bisior - dyrektor stacji (a przedtem Eski Warszawa, jeszcze wcześniej Eski Łódź, a jeszcze wcześniej - Radia Manhattan, które w Eskę Łódź zmieniło się w 2000 roku). Obecnie tworzy stację muzo.fm, gdzie większość załogi to właśnie dawna Eska Rock. Szkoda, że taki numer ZPRy wywinęły, zasłaniając się "niską słuchalnością" i "nierentownością" (ciekawe w jaki sposób, skoro VOX FM do dzisiaj nie ma takiej słuchalności, jak Eska Rock w jej złotych latach).

Też do niedawna nie wiedziałem, że t.A.T.u nagrały taki kower - aż dopóki nie przeczytałem monografii "The Smiths - piosenki o twoim życiu", napisanej zresztą przez mojego znajomego. Wink Było to dla mnie zaskoczenie; potem odkryłem to wykonanie również i w archiwach Eski i Szczecińskiej Listy Przebojów. Od zawsze była w moim domu pierwsza płyta TATU, gdzie akurat tego nagrania nie ma, ale kilka przebojów z niej budzi we mnie bardzo dobre skojarzenia. Za to The Smiths wyrosło na jeden z moich ulubionych zespołów lat 80.; w Polsce mimo wszystko nadal trochę jest niedoceniony.

Takich zespołów jak Whitesnake, Alice Cooper i Bon Jovi za to nigdy zbytnio nie lubiłem - hard rock lubię w wykonaniu np. Deep Purple (Mark IIa/Mark III/Mark IV, wcześniej i później nuda), Black Sabbath z Ozzym, czy T2 (nie mylić z wykonawcami "Heartbroken"!), natomiast słuchając takiego "Here I Go Again" czy nawet "Is This Love", nie mogę się opędzić od uczucia, że w czasach, kiedy te nagrania wychodziły, były one takim kiczem, jak kowery Mandaryny w czasach kiedy to one były nagrywane. Właściwie to nawet lubię "Poison" w wykonaniu Groove Coverage, w podobnym tonie jeszcze mieli "Runaway" które akurat nie było niczyim kowerem.

A różne wersje piosenek to chyba nic dziwnego, nieraz piosenki mają wersje albumową i singlową np. Wink

Jakaś wiedza o repertuarze Eski z 2001 i 2002 roku się zachowała na szczęście (choć niepełna) i coś wrzucę kiedyś, ale pełen komplet to dopiero od 2003 roku jest znany. A poza Setką jeszcze masa rzeczy była... jedne bardziej, inne mniej godne uwagi. Faktycznie wybór jest tu bardzo szeroki i ciekawy, aż szkoda, że potem poszło to w inną stronę. Najbardziej jest zauważalne naprawdę mocne wzięcie na polski hip-hop (zwykle jednak nie ten najlepszy), ale nie tylko; jeszcze też dość dużo było amerykańskiego r'n'b, nieskażonego jeszcze próbami mieszania go z electropopem czy europejskim dancem (z czasem było tego coraz mniej). Również wymieniłbym Timo Maasa, Iris, czy Flipsyde (z "Someday") wśród tych najlepszych i dorzucił też "Tonight" Ann Winsborn, The Replacement, The Chemical Brothers, a spoza setek - "Coracao" Jerry'ego Ropero, "Waterman" Basoskiego, "Oh" Ciary (w remiksie Kardinal Beats było grane). Swoją drogą np. Timo Maas to w ogóle nieprzeciętny wykonawca, bardzo lubię np. jego pierwszą płytę "Loud" - różnorodna, nieco alternatywna chwilami elektronika.

Faktycznie rozmiary tej koweromanii są niesamowite, jak po latach się już "to wszystko" zna. Niektóre z tych rzeczy były bardziej udane, większość jednak mniej. Takie wątpliwej jakości kowery/remiksy hitów lat 80. jeszcze za czasów Hop Bęca Jędrycha często się pokazywały. A od Infernal mile wspominam - niekowerowe - "Keen On Disco" i "A To The B" z pierwszych składanek Eski jakie miałem. Akurat żadnej przeróbki "I Just Died In Your Arms" sobie nie przypominam, poza tą, którą Eska Rock ostro promowała w 2010 roku. Swoją drogą stylistyka, którą prezentuje Cascada (a także Groove Coverage w "Poison", czy BassHunter z "Boten Anna") nazywa się "hands up". Wink Jeszcze wracając do tych przeróbek, po latach naprawdę dobrze zabrzmiało mi "No More" Jamelii, na motywie wiadomo z czego... piszę to jako dość spory sympatyk The Stranglers i w ogóle fan post-punku i nowej fali.

A akurat Kalwi & Remi doskonale pamiętam, jak było promowane, że to polscy wykonawcy i chyba nawet na pierwsze odtworzenie "Explosion" w Gorącej 20 się załapałem - prowadzący bardzo się tym jarał. Wink Akurat te wszystkie nagrania brzmiały wyraźnie "taniej", niż zagraniczne, niemalże jak sklejone w godzinkę w eJayu Wink więc po tym od razu było słychać, że to nie kolejne projekty z np. Niemiec. Co by nie mówić o Cascadzie to jednak te ich produkcje były dużo bardziej dopracowane.

Powrót do góry
Tangerine
Nowy

PostWysłany: Czw Maj 13, 2021 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Coracao" Jerry'ego Ropero,

Grane do dzisiaj w klubach szczecińskich. Wink Tańczyłem przy tym kilka razy.

Cytat:
Akurat o tym buncie prezesa RMF FM nie wiedziałem - szkoda, że obecnie bardziej się nie buntuje przeciwko niektórym nagraniom obecnie granym przez tą stację, bo w porównaniu z takim "Powiedz" to to jest nic. Wink

Tylko wtedy to był prezesem Stanisław Tyczyński i pełnił tą funkcję do 2004. To on tak zadecydował. Po nim był Kazimierz Gródek, a od 2009 Tadeusz Sołtys.

Akurat to, co się stało z Eską Rock, to wiem. Do dzisiaj trochę ubolewam nad tym. Obecnie Eska Rock odbiera tylko w Warszawie od tego czasu.

Cytat:
natomiast słuchając takiego "Here I Go Again" czy nawet "Is This Love", nie mogę się opędzić od uczucia, że w czasach, kiedy te nagrania wychodziły, były one takim kiczem, jak kowery Mandaryny w czasach kiedy to one były nagrywane.

No to żeś pojechał, Facet. Shocked Twisted Evil Nie zgadzam się. To nie bvł taki tego typu kicz. Nieporównywalne to jest dla mnie. Akurat ja te nagrania oceniam bardzo dobre i poza tym pokazują zespół w trochę innym stylu.

Cytat:
Swoją drogą stylistyka, którą prezentuje Cascada (a także Groove Coverage w "Poison", czy BassHunter z "Boten Anna") nazywa się "hands up". Wink

To wiem z Rate your music.

Co do Kalwi & Remi, to wtedy nie wiedziałem, że to Polacy. Dopiero po jakimś dłuższym czasie się dowiedziałem. W sumie nie wiem, skąd tu i dlaczego napisałeś o nich, skoro o nich nie napisałem, ale ok. Niech będzie.

Wracając do coverowania czy przeróbek, to lecim:
Nelly –N' they say - sample z Spandau Ballet – True
Kate Ryan – utwory Mylene Farmer: Libertine i Desechantee, La Promesse przerobione po francusku The Promise You Made zespołu Cock Robin
Akon – Lonely i refren z utworu Bobby Darin – Mr. Lonely (lata 60-te)
Po polsku: Ewelina Flinta – Żałuję (oryginalnie utwór był wykonywany pod tytułem „Sama” przez serbską artystkę popową Anę Stanić)
Tede – Jak żyć (refren: Zdzisława Sośnicka i lata 70-te), Peja – Głucha noc i Jeden Osiem L – Jak zapomnieć – oskarżane oba jako plagiat, pierwsze to zerżnięte od Stana Borysa – Chmurami zatańczy sen, a drugie: sample z Live – Overcome, Kasia Kowalska – Widzę twoją twarz z płyty z coverami zagranicznych znanych przebojów. Utwór to chyba wiadomo, skąd. A przebój Feel – Jest już ciemno to pamiętacie, że też była sprawa z plagiatem, że jest podobne do przeboju Carly Simon – Coming Around Again z 1987. Zwłaszcza początek.
Limp Bizkit – Behind Blue Eyes to cover The Who z 1971 – płyta Who’s Next. Mam na półce.
No Doubt – It’s My Life (oryginał Talk Talk – też płyta It’s my life na półce).
Eric Prydz – Call on Me (oryginał Steve Windwood – Valerie)
411 – On my Knees (oryginał: The Main Ingredient - That Ain't My Style z 1975)
Cypress Hill – What’s your Number (sample z The Clash – Guns of Brixtion z 1979, płyta London Calling – też na półce), zresztą cały rap opiera się na samplach.
Alcazar – Physical (sample z Londonbeat: I’ve been thinking about you z 1990 – Eska też swego czasu puszczała), This is the world we live in (sample – Diana Ross – Upside down, refren – Genesis – Land of Confusion z 1986, Invisible Touch płyta – Też na półce jest).
Cortez feat. Lemon, X Ray – What u give is what you c – sample z Jessica Folker – Private Eye,
Blue – Get down on it (Kool & the gang) i Sorry seems to be hardest word z Eltonem Johnem
Danzel – jego hity to głównie przeróbki, Black & White Brothers, Rick Astley, Dead or Alive…
Blue Lagoon też głównie przeróbki – Matthew Wilder, Culture Club, Dionne Warwick…
Mario Winans – I don’t wanna know feat. P. Diddy i dołączona Enya, bo to jej sample z utworu Watermark z 1987
Scooter też ma tych przeróbek, np. Shake that jest z KC & the Sunshine Band
Westlife – Mandy to Barry Manilow, LMC feat U2. - Take me to the clouds above – połączenie Whitney Houston – How will I Know (linijka tekstu) i U2 – With or without you.
Kurt Nilsen – She’s so high – oryginał: Tai Bachmann – She’s so high z 1999
Unitig Nations – Ai No Corrida (Quincy Jones), Out of touch (Hall & Oates)
Madonna, Bomfunk Mcs, Sylver – wiadomo, ABBA. A to drugie to w sumie ta Frida z ABBY
Tom Novy feat. Lima – Take it – sample z Toto – I Won’t Hold you back z płyty IV – Toto z 1982, odtwarzane swego czasu na winylu podczas jednej domówki.
Michael Gray – The weekend (refren: Oliver Cheatman – Get down saturday night z 1983, wcześniej jeszcze przerabiali to Room 5 w utworze Make luv),
Crazy Frog – Axel F – wiadomo, Harold Faltermeyer i soundtrack z Gliniarza z Beverly Hills.
Chemical Brothers – Galvanize: sample z najat aatabo-kedba bayna
David Guetta – The world is mine – sample z Simple Minds – Somwehere sometime.
Nawet Basshunter upodabniał własne utwory – Now you’re gone brzmi podobnie jak Botten Anna, a All I ever wanted do Vi sitter. Coś w tym musi być.
Vinylshakerz – One night in Bangkok, to Murray head i kompozycja też od kogoś z ABBY.
Royal Gigolos – California Dreamin’ (The Mamas & the Papas), Tell it to my heart (Taylor Dayne)
Global Deejays – What a feeling (Irene Cara – utwór z filmu Flashdance), Get Up (Technotronic), The Sound of the San Francisco (Scott MacKenzie)
Underdog Project – Remember przerobił potem David Tavare – Summer love
Pakito – Living on Video. Co prawda tekst zmieniony, ale przerobiono tu Trans-X z 1981.
Armand van Helden – My My My (Gary Wright – Comin’ apart, też 1981)
Bob Sinclair to głównie sample, East Clubbers – Sextasy (Sezen Aksu – Hadi Bakalim, 1995),
Hi Tack – Say say say, Starzoom – Billie Jean, Beatfreakz – Somebody’s watching me to wiadomo, że Michael Jackson, Supafly – Moving too fast to Phil Collins – Another day in paradise,
Karmah – Just be good to me to Puff Daddy – I’ll be missing you i The Police – Every breath you take, Blank & Jones – Catch to Kosheen, Wet Fingers – Hi-fi Superstar to Banda i Wanda, Sandra – Around my heart, jeszcze były tu niewymienione – She’s like the wind, In the ghetto Elvisa Presley było też przerobione, Naturally 7 – Feet it(In the air tonight) – znowu Phil Collins, Delano & Crockett – Walking on the moon to The Police, potem Fliterfunk – S.O.S., ten sam zespół, Delano – Missing to Everything But the girl, Ian Hammers Project – Crockett’s Theme (w oryginale soundtrack z serialu Miami Vice – też Ian Hammer), Holly Dolly – Dolly Song i Loituma – Leva’s Polka – wtedy były dwie wersje popularne. Przeróbka utworu z lat 30. XX wieku. Serio, sprawdźcie. Przeróżne wersje są.
Velvet – Rock down to electric avenue (Eddy Grant), Don’t stop movin’ (Livin’ Joy – lata 90-te),
Forseco – Insane – sample z instrumentalnego utworu Marka Bilińskiego – Ucieczka z tropiku
Double Nation – Move your love (sample z Barthezz – On the Move z 2001)
Plastic Girl – Better off alone (Alice Deejay, 1999), Dallas Superstar – Fine day (Jane – It’ s a fine day z 1983), Starstylerz – Keep on Moving czy Higher podobne do Sash – Equacdor, Steve Angello – Sweet Dreams, wiadomo, Eurythmics, Kash – Dream on black girl (INXS – Original Sin z 1984),
Meck – Thunder in my heart to Leo Sayer i lata 70-te, Lumidee – Dance to połączenie z Nina Sky – Move ya body z Whitney Houston – I wanna dance with somebody, tak to słyszę, nic nie poradzę.
Cuba Club – Cuba to Gibson Brothers, Starting Rock – Don’t go to Yazoo, Jamelia jeszcze w utworze Something About you brzmi podobnie jak Sandra – Everlasting love, a w Beware of the Dog słychać sample z Personal Jesus i moi Depesze, Joey Negro – Make a love on me też skądś przerobione: np. Z Factor z 1999, Supermode – Tell me Why to Bronski Beat, Madcon – Beggin to The Four Seasons, September też nawiązywała w swoich utworach do lat 80. Np. Looking for love też skądś ma sample, już nie pamiętam dokładnie, ale Cry for you na klawiszach brzmi jak też Bronski Beat i ich Smalltown Boy, Phunk-a-delic – Rockin’ - sample od Bob James – Shamboozie,
David Guetta też przerabia, w końcu DJ, np. When Love Takes Over słychać sample z Coldplay – Clocks, Sunblock – Baby baby to Corona z lat 90-tych, 2 Touch – Blue Monday to New Order,
Akon – I wanna love you najpierw znałem z wersji wulgarnej, Shaggy – Those Days to wykorzystane z Mary Hopking – Those were the days (słynne ,,To były piękne dni’’ Kunickej)
Jay Delano – Close to you (Pachanga wcześniej, a jeszcze wcześniej w 1990 Maxi Priest),
Here comes the sun to wiadomo, chyba nie muszę dodawać, Minimalistix – tu wykorzystano Young folks – Peter & Bjorn, Max Fahrenthide – Slice me nice to Fancy, Fragma – Toca’s miracle to remix ich własnego utworu Toca me z końca lat 90., i też Toca’s miracle z 2001, Sash – Raindrops i jego Encore uno foirs czy jakoś tak z 1997, Sharam – Party all the time to Eddie Murphy, tak to on, he he. The One to Daniel Bedingfield, Elize – Hot stuff to Donna Summer, Manian – Turn the tide to Sylver z 2000, Mario Lopez – You Came to Kim Wilde z 1988, 2-4 Grooves – Writing on the wall to John Parr i jego Ognie św. Elma, Mickey Jacob – Children to Robert Miles, Rihanna z T.I. - Live your life, wiadomo, numa numa jej, O-Zone, zresztą Arsenium z tej grupy swój utwór Love me przerobił na Kalinka Kalinka maja, hah, Alex C to twórca U96, grupy eurodance z lat 90. i jego słynne Masz najpiękniejszy tyłek na świecie czy jakoś tak to przeróbka The Soundlovers – Run away, Dance Nation – Sunshine z 2009 też w oryginale ich i rok 2001, Guru Josh przerobił własny utwór z 1990 - Infinity w 2008 i była też wersja z jakimiś wykonawcami – Let me know z 2008.
Tara Rocks – Same time, same place – tu właśnie też sample wykorzystano z utworu z 2004 – Cortez feat. X ray - What u give is what you c, Resource feat. Tina Cousins – Hymn (Ultravox i płyta Quarter z 1982), Tinchy Stryder – You’ re not Alone (były dwie wersje: ta z lat 90-tych i ATB)
ATB – What about us (słyszecie te sample z Dune – Can’t stop raving), Stefanie Heinzmann – The Unforgiven (to wiadomo, co), Katherine przerobiła Ayo technology 50 Centa i Justina Timberlake, The Syndicate feat.
Sonic Palms – On the beach to w oryginale Chris Rea z 1986, Nina – No more tears – tu sample z utworu Nelly Furtado – Say it right, zauważyć można. Beyonce – Single ladies – pamiętam, że była wersja szybsza grana w radiu, Pitbull – Hotel room service czy Pearly Gates – The Nightcrawlers i Bryan Adams, zresztą też było w 2002 Dj Sammy i remiks Heaven.

To chyba wszystko. Wyszło tego mnóstwo i zająłem się tym przez 2 godziny. Muszę przyznać, że samemu się dziwię, że tak dużo tego jest. Musiałem temu się przyjrzeć i poświęcić osobny temat.

Co do Eski, pamiętam jeszcze taką listę jak Eurotop i nawet zdarzało mi się jej słuchać, tak jak Gorącej 20-tki.

"Waterman" Basoskiego to też przeróbka jakiegoś utworu reggae z początków lat 80-tych. Zresztą jedna z wersji była w GTA San Andreas, a słynne Get down saturday night w GTA Vice City. A Holly Dolly - Dolly Song to tego. Twisted Evil
eurofm
Nowy

PostWysłany: Sro Wrz 01, 2021 18:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elo zajrzałem tutaj i chciałbym popytać się o wyniki gorącej setki radia eska z 2001 roku bądź z 2002 (chodzi mi o pełne) czy ktoś wie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Artur.O
Zarządca

PostWysłany: Sob Wrz 04, 2021 13:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie uważasz, że gdyby ktokolwiek je tu znał, toby się z tym już dawno podzielił? Smile

Powrót do góry
Tangerine
Nowy

PostWysłany: Pon Wrz 13, 2021 09:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak patrzę na listę z 2006 i zastanawiam się, gdzie jest hit Chamilionaire - Ridin'. Czemu go nie ma? Dużo go przecież zna. Nawet niedawno przejeżdżali jacyś w Policach, co podgłosili to w aucie. Na liście hitów RMF Maxxx jednak był.
Artur.O
Zarządca

PostWysłany: Sro Wrz 15, 2021 23:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie też to dziwi, bo "Ridin'" Eska jak najbardziej ten kawałek promowała przez te parę miesięcy. W dodatku to końcówka roku, co zwykle przekłada się na swoisty boost do wyniku w G 100 (jak choćby "Do It To It" czy "We Ride" z tej samej listy).
Wielka szkoda, że przepadły te dawne notowania G 20, bo może ich podsumowania punktowe pokazywałyby zupełnie co innego. W sumie z 2006 roku mam pewnie coś pod 50 notowań "sieciowej" (tzn. szczecińsko-białostocko-toruńsko...itd.-ej; tylko największe miasta miały zupełnie własne notowania) Gorącej 20.

Swoją drogą, wspominałem o swoich rankingach radiowych piosenek z kolejnych roczników; obecnie jest rok 2000 (czyli do tych lat, kiedy słuchałem Eski, jeszcze dłuuugo, ale daję słowo, będzie, no i będzie obszernie) a swoim oglądem dzielę się tutaj: http://www.mycharts.pl/showthread.php?tid=57856 - zapraszam do czytania, komentowania i ew. poprawiania mnie. ^^

Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Sro Wrz 15, 2021 23:05    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczna Galaktyka Strona Główna -> Radio Eska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5
Skocz do: