Forum Muzyczna Galaktyka Strona Główna Muzyczna Galaktyka
i nic ci nie umyka!
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Muzo.fm

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczna Galaktyka Strona Główna -> Muzo.FM
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sunrise2507
Bardzo aktywny


Dołączył: 05 Gru 2011
Posty: 4356
Skąd: Witankowo

PostWysłany: Czw Gru 31, 2015 14:11    Temat postu: Muzo.fm Odpowiedz z cytatem

Dziwne, że do tej pory nie było tematu Wink O radiu napisze później.
_________________
How many dreams will end?
How long can I pretend?
How many times will love pass me by
Until I find you again?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Czw Gru 31, 2015 14:11    Temat postu:

Powrót do góry
Dobromier
Zarządca


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 15209
Skąd: Szczecin / Dołuje

PostWysłany: Sob Lut 26, 2022 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od jakiegoś czasu podsłuchuję sobie to radio, zarówno z ciekawości, jak i z sentymentu do ekipy. W końcu jest tu praktycznie cała dawna obsada Eski ROCK!

Jeśli chodzi o program - tak prawdę mówiąc, to jest on nawet bardziej rozbudowany, niż dawna ramówka Eski Rock. W tygodniu każde pasmo trwa dwie godziny, każde ma jakiś inny temat / motyw przewodni (w Esce Rock pomiędzy porankiem a Radarem była w zasadzie pustka). Dlatego w zasadzie o każdym można napisać po akapicie z osobna. Zaskakująco dużo też duetów - widać, że Polsat nie szczędzi grosz na tą stację, a to chyba dobrze.

-----

Strażnicy Świtu (6:00-8:00) - prowadzą Radek Nałęcz (z Eski Rock, a wcześniej trójmiejskiej Eski) oraz Marta Trybura (nabytek bezpośrednio z Eski Poznań). Niestety Marta na jakimś urlopie jest i jej nie usłyszałem, a sam program jest wcześnie i rzadko na niego wstaję, dlatego trudno mi powiedzieć. Ale nie przyciągnął mojej uwagi.

Bisior i Anna (8:00-10:00) - nazwa programu mówi wszystko. Wink Anna była gwiazdą duetu z Pegazem, prowadzącego NRD, no a Bisior to szef całego przedsięwzięcia, który na poranku dostaje duże pole do wyszalenia się.
Jest np. konkurs, który polega na tym, że Bisior dzwoni do wskazanej przez słuchacza osoby i "śpiewa" wybraną piosenkę (a tak naprawdę jakąś inną) na pobudkę. Np. za pierwszym razem, jak na nią trafiłem, to Bisior w rozmowie ze słuchaczem przeliterował/przeczytał nazwę wykonawcy i piosenki "de fał be be e tsunami", stwierdził: ale co to wogle jest, jakieś słabe techno, a w ogóle to co do techno, to znasz Scootera nie? To je klasyka techno. I potem przez półtora minuty darł się w rytm "How Much Is The Fish" . Laughing
Ogólnie najzabawniejsze są te wszystkie interakcje ze słuchaczami, np. wkręcanie przez minutę pytaniem "a kto odbiera?!" jako odpowiedź na pytanie, kto dzwoni. Jednak same pogawędki tej dwójki ze sobą raczej nie są tym, czym kiedyś były Pegaza z Anią.

The Greatest Muzo (10:00-12:00) - prowadzone przez samotnego Pegaza, w zasadzie kontynuacja Kultowej Godziny z Eski Rock (nie pamiętam, kto ją prowadził). Wejścia prezenterskie ciekawostkowe na temat poprzedniej albo następnej w kolejności piosenki. Trudno mi powiedzieć, ile tu się pojawia piosenek spoza regularnej plejlisty. Na pewno pojawia się tu więcej piosenek.

LunchBox (12:00-14:00) - duet Wendro (Eska Rock, dawniej Eska Warszawa, jeszcze wcześniej Eska Łódź...) i Przemo (jego akurat nie znam z dawnych czasów). Pomysłem na ten dwugodzinny blok jest gadanie o jedzeniu i interakcja ze słuchaczami głównie w tym temacie, oraz konkurs. No a jak jest duet i konkursy SMS, to jest wymówka dla żartów i pogawędek (ze sobą i ze słuchaczami), nawet dość zabawnych. Plusem jest to, że nie czuje się jakichś ograniczeń czasowych na wejścia prowadzących czy rozmowy ze sluchaczami - jest swobodna, dowcipna i trochę zwariowana atmosfera.

Koncert Krzyczeń (14:00-16:00) - kolejny duet, tym razem Kamil Olszewski i Kamil Szabłowski (kolejna dla mnie nowa twarz, zdaje się, że w ogóle nowa w roli prowadzącego pasma), no i kolejne konkursy, a od jednego z nich jest nawet nazwa całego bloku. Po prostu polega on na odgadnięciu, z jakiego filmu, gry, lub piosenki pochodzi dany fragment gdzie jest krzyk (puszczony jeszcze kilka razy dla pewności). No a jak konkurs, no to wiecie co jeszcze jest. Wink Niestety pogawędki Kamila z Kamilem są dla mnie ciężkie do nadążenia i mało śmieszne.

Halo Muzo (16:00-18:00) - Konrad i Idalia w duecie i programie, który w całości jest znany z Eski Rock jako Radar.

Republika Fajnych Numerów (18:00-20:00) - już w początkach istnienia Muzo stacje radiowe zaczęły odchodzić od list codziennych, więc w końcu i samo Muzo ma listę raz w tygodniu, ale na szczęście pasmo zostało i jest nadal poświęcone po prostu nowym nagraniom, z propozycji i notowania listy. Prowadzi Michał Cieślik - poprawnie.

Aaaa wieczorem po 20:00 jest kontynuacja Mocnej Strefy z Eski Rock. W poniedziałek - był Poduszkowiec, jest Happy Noise. We wtorek - było Sanatorium, jest Muzo Port. W czwartek - było Na Fali, jest Muzo Trip. W piątek - był Starter, jest Sampler (który swoją drogą jest moim ulubionym z tych programów). Środową lukę po "Misie podoba" (audycja trochę z przypadku, wypełniająca lukę) wypełnił "Restart" Radka Nałęcza, którego akurat jeszcze nie słuchałem.

Co ciekawe, muzowa "mocna strefa" jest jeszcze rozszerzona! W sobotę jest Let's Dance czyli swoisty powrót Remizy z Eski Rock (choć wówczas prowadził ją Cieślik, który cały czas ma piątkową audycję), a w niedzielę Jazz Division Wendra i to chyba jest najbardziej zaskakujący punkt programu - kto by się spodziewał jazzowej audycji prowadzonej przez dawnego prezentera CHR-owej Eski, w komercyjnej stacji? Wink Posłuchałem jej chwilkę - bardzo sympatyczna, chociaż rozstrzał gatunkowy jest trochę szerszy. Słyszałem tam nawet Massive Attack... śmiesznie.

Za to poza tym wieczorem to weekendowy program jest niestety bardzo skromny, na stronie nawet nie ma prezenterów przypisanych... słyszałem w tych pasmach Oksana, Kamila Sz., Radka Nałęcza, Pegaza. Nie wiem czy w ogóle są na żywo wtedy.

-----

Jeśli chodzi o muzykę, to... wg mnie dość dziwną niszę sobie zaklepuje Muzo. Wiadomo - z AntyRadiem nie ma sensu podejmować walki na rocka. Tak więc w porównaniu z dawną Eską Rock, to jest trochę tak jakby AntyRadio "wzięło" ten czysto "rockowy" repertuar Eski Rock, zaś Muzo.FM - ten mniej rockowy, okołopopowy, okołoalternatywny.

Przy czym z tego rocka i alternatywy najczęściej słyszałem nowe (nudne wg mnie) single np. The Killers czy Kings of Leon, pełno jest takich brytyjskich piosenkarzy typu Harry Styles, Jack Savoretti, Sam Fender itd. - gdzieś mi tu brakuje tego kolorowego szaleństwa z czasów, kiedy w Esce Rock popularnością cieszyły się np. La Roux, MGMT, czy I Blame Coco. Zwłaszcza w porównaniu ze sposobem prowadzenia programu muzyka wydaje się trochę zbyt poważna. Repertuar muzyczny dopełniają pop-rockowe standardy w stylu Myslovitz, Wilków, T.Love, Springsteena itd., czy piosenki kojarzące mi się z RMFem jak największe hity Shanii Twain czy Robbiego Williamsa. Co jeszcze?... Aha - jest cały zastęp nowych polskich muzyków, których wylansowała nie ustawa (która powinna wylecieć do kosza), lecz Eska Rock, Trójka itp. Podsiadło, Zawiałow, Kasia Sochacka, Sorry Boys itd. - łatwo można na nich natrafić. No i czasem lecą jakieś pop-rapowe/rnbowe rzeczy typu Pharell - Happy czy Black Eyed Peas - Where Is The Love które wg mnie zupełnie nie pasują do całej reszty.

Czasami są też niespodzianki - w środku dnia wyłapałem np. Simply Red - Something Got Me Started, czy Stakka Bo - Here We Go, świetne piosenki, których nigdy wcześniej nie słyszałem w radiu.

Dziwny to miks. Lubię 70% tych nagrań, ale przyznam, że w kilka dni mi się znudziła większość repertuaru. Niemniej lubię włączyć Muzo choćby rano dla Bisiora i Anny, czy w piątkowy lub sobotni wieczór dla jak to określiłem bardziej "kolorowego" repertuaru.

-----

A na koniec - nieco denerwuje mnie nazwa, która w dodatku jest wciskana wszędzie gdzie się da ("greatest muzo", "muzo port", "halo muzo"... itd.) i wyjątkowo mało kreatywne hasło "Najlepsze kawałki w mieście" (też wciskane gdzie się da, dobrze, że choć prowadzący nie muszą go nigdy używać). Co prawda zdaję sobie sprawę, że trudno jest wymyślić coś zgrabnego i reprezentatywnego dla takiej stacji, ale ja w Szczecinie (w którym Muzo niestety nie nadaje) już mam na skali i "najlepszy rock na świecie", i "najlepszą muzykę pod słońcem" i na tym tle wydaje się ono jeszcze mniej oryginalne. Ale to raczej mało znacząca rzecz.
_________________
Przebój Lat Zerowych

Moje Playlisty Spotify

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
adam19960
Spamer


Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 6436
Skąd: Koszalin

PostWysłany: Nie Paź 30, 2022 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.tvpolsat.info/news/50797/koniec-muzo-fm-eska-rock-polsat-sprzedaje-radio-kiedy/

"Jak zapowiada Grupa ZPR, Eska Rock przejmie częstotliwości i koncesje od Muzo FM, który obecnie nadaje w dziewięciu polskich miastach (Warszawa, Kraków, Gdańsk, Łódź, Poznań, Wrocław, Kielce, Olsztyn i Bydgoszcz). Z kolei w Katowicach, Częstochowie, Poznaniu i Warszawie Muzo FM moźna odbierać za pomocą odbiorników radia DAB+. Według nieoficjalnych informacji Muzo FM w obecnej formie będzie nadawane do końca roku."

No cóż, Eska Rock wraca do kilku miast, ale czy to będzie ta sama stacja co przed 2013? Wątpię, a Muzo FM nigdy nie słuchałem.
_________________
Catch a fall
and I will stand in your way
and I need you like the flower needs the rain...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tangerine
Użytkownik


Dołączył: 12 Wrz 2020
Posty: 126
Skąd: Police

PostWysłany: Pon Paź 31, 2022 16:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tego to się nie spodziewałem.

Dodam, że zdarzało mi się wracać do Eski w 2019 i niewiele się zmieniło.
Teraz to nie wiem, bo ciężko mi ocenić, a sam słucham rzadko.
Najbardziej lubię w Esce Rock historie Jaro Sobierajewicza.

Ja Muzo FM słuchałem, jak byłem w okolicach Brodnicy lub przez internet, ale to na palcach jednej ręki mogę policzyć. Razz
_________________
Panta rei
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
Dobromier
Zarządca


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 15209
Skąd: Szczecin / Dołuje

PostWysłany: Wto Lis 29, 2022 02:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem smutne, przykre, oraz absurdalne.

Muzo.fm przez osiem lat istnienia niestety było stacją ze sporym potencjałem, ale niewykorzystanym. Ekipa w większości dawnej Eski Rock, ciekawa i jak na komercyjną stację - bogata ramówka, względnie oryginalna plejlista - tzn pełna oklepańców, ale jednak format się wyróżniał i na pewno przyciągał słuchaczy. Z drugiej strony - przesadna wiara w bezsensowne mielenie jęzorem w duetach (a już najgorsze jest wycie Bisiora co rano - dość kluczowa pora dnia dla każdej stacji radiowej), słaby zasięg, oraz bardzo mała promocja. Stacji słuchały chyba głównie sieroty po Esce ROCK.

Bezsensowna jest ta nagła chęć "powrotu" Eski ROCK. Nagle sobie ZPR'y przypomniały, że kiedyś to była przecież popularna stacja... tylko, że było to za czasów "ekipy Bisiora", która już teraz została częściowo rozbita (Wendro, Bisior, Anna za burtą...). Od razu pod koniec października zniknęły z ramówki wieczorne audycje autorskie, które były najjaśniejszym punktem zarówno Muzo, jak i Eski ROCK wcześniej. Ponadto, większość dawnej słuchowni Eski Rock już dawno temu odeszła do AntyRadia i najpewniej nie znajdzie ona żadnego powodu, aby wracać do marki z "Eską" w tytule. Zresztą AntyRadio też ma swoich gwiazdorskich prezenterów, jest tam obecnie np. Figurski, przez pewien czas w Esce Rock. Smile Chyba tylko w Kielcach i Bydgoszczy jest Muzo, a nie ma AntyRadia, ale w pozostałych miastach?

Fenomen Eski ROCK na warszawskim rynku jest dość specyficzny. Do 2022 roku faktycznie stała się to stacja dość lokalna i bliska słuchaczowi, pomimo iż plejlista obecnie jest strasznie "sucha" w porównaniu do AntyRadia. 5% w Warszawie faktycznie robi pewne wrażenie (daje to nawet 5. miejsce w badaniach, zaraz za samą Eską), choć trzeba zauważyć, że tam nadają aż cztery "okołorockowe" radia. Zsumowane razem AntyRadio, Rock Radio i muzo.fm dają razem znacznie więcej niż 5%.

Mam wrażenie, że ZPR, jak kiedyś słynne było z obracania wszystkiego w złoto, w ostatnich latach nie ma zbytnio pomysłu na swoje stacje. Zaoranie i sprzedaż Eski TV, miotanie się z Supernovą / WaWą, które w prkatycznie każdym mieście ma słuchalność porównywalną do - o ironio - muzo.fm, dziwne inwestycje typu metawersum Eski, VOX FM też chyba powoli traci w badaniach słuchalności (co mnie nie dziwi, bo pomimo iż to radio i tak się wyróżnia na skali, to jednak i tam plejlistę trawi lekki bałagan i ilość oklepańców znanych z innych stacyj). W sumie ostatnie, co się grupie Time udało, to "udiscopolowienie" Radia Plus wiosną 2013 - który to format został mniej więcej "przeniesiony" na częstotliwości VOX FM.
_________________
Przebój Lat Zerowych

Moje Playlisty Spotify

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
adam19960
Spamer


Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 6436
Skąd: Koszalin

PostWysłany: Wto Lut 14, 2023 10:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja z kolei się zastanawiam czy Eska Rock zyska jakąś porządną ramówkę i czy znowu będzie migracja prezenterów tym razem w drugą stronę - z Muzo do Eski?

Tęsknię za NRD, w okresie jesieni 2010 - do końca 2012 słuchałem tej listy praktycznie codziennie. W 2013 już przestałem słuchać jak zaczęło się coś dziać niedobrego z tym radiem.

A Antyradio mimo, że odbiera w Koszalinie to jednak nie to samo. Wink
_________________
Catch a fall
and I will stand in your way
and I need you like the flower needs the rain...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dobromier
Zarządca


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 15209
Skąd: Szczecin / Dołuje

PostWysłany: Sro Lut 15, 2023 15:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak na razie muzo.fm co chwilę zmienia ramówkę i już od 2 miesięcy jest w wersji absolutnego minimum... :/
Ale sądzę, że wszyscy prezenterzy, którzy zostali w "Muzo", zostaną wykorzystani albo w przyszłej Esce Rock, albo w projekcie stacji lokalnej, który powstanie na obecnej warszawskiej częstotliwości Eski Rock.
_________________
Przebój Lat Zerowych

Moje Playlisty Spotify

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Tangerine
Użytkownik


Dołączył: 12 Wrz 2020
Posty: 126
Skąd: Police

PostWysłany: Pon Kwi 15, 2024 10:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowe info w tej sprawie.

Nie wiedziałem, czy to jeszcze funkcjonuje.

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/muzo-fm-eska-rock-zpr-media
_________________
Panta rei
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
Reklama






Wysłany: Pon Kwi 15, 2024 10:04    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczna Galaktyka Strona Główna -> Muzo.FM Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Muzyczna Galaktyka  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group