Forum Muzyczna Galaktyka Strona Główna Muzyczna Galaktyka
i nic ci nie umyka!
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

TOP 2013
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczna Galaktyka Strona Główna -> elslawko charts
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nowik
Bardzo aktywny


Dołączył: 12 Gru 2012
Posty: 2573
Skąd: Polska

PostWysłany: Sob Sty 18, 2014 19:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Still In To You jak dla mnie za wysoko i to zdecydowanie.Nigdy tego nie polubiłem.Było mi po prostu obojętne więc za wysoko...
Coutnig Stars też jak dla mnie za wysoko.Przez trochę to lubiłem ale tylko przez chwilę Razz
Księżniczka wolę Pożyczonego ale to też lubię ale jak dla mnie trochę za wysoko Wink
I Knew You Were Trouble na odpowiedniej pozycji.Jak dla mnie fajne i te takie "okrzyki" w refrenie Very Happy Jedyna piosenka od niej którą lubię.
Twoje Życie jak dla mnie to wogóle kompletnie za wysoko Razz Nic mi się w tym nie podoba Razz
If I Lose Myself też za wysoko.Nigdy tego nie polubiłem.Jak zaczęli to grać w radiach to wgl nie podoba mi się kompletnie a teraz to obojętnie...
Ghetto Baby i tu znowu napiszę że za wysoko Razz Zamiast Ghetto Baby mogło by być tu Call My Name...
Treasure też za wysoko.Na początku lubiłem a później tak mnie wkurzało i wgl okropne...
Love Me Again lubiłem i to bardzo jak każdy chyba ale jak ciągle leciało w Esce.tv i w RMF-ie i wgl wszędzi to zbrzydło ale odpowiednia pozycja jak na ten utwór Wink
Dear Darlin trochę za wysoko...Na początku wielbiłem ale znudziło mi się w tydzień ale ogólnie nagranie ok. Wink

Kiedy Top10 Wink Smile
_________________
http://www.lastfm.pl/user/Nowik-
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Sob Sty 18, 2014 19:03    Temat postu:

Powrót do góry
elslawko
Spamer


Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 5174

PostWysłany: Nie Sty 19, 2014 14:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to teraz miejsca: 1 - 10

1. Justin Timberlake - Mirrors
*STAŻ: 121x
*PUNKTY: 2722pkt.
*NAJWYŻSZA POZYCJA: #1 (17 razy)


Jeśli chodzi o miejsce 1. w topie 2013 roku to raczej nikogo nie zaskoczyłem, niekwestionowanym hitem na mojej liście, jak i na innych (np. u Sunrise'a) była piosenka "Mirrors" w wykonaniu Justin'a Timberlake'a. Co mogę powiedzieć: melodia, tekst, wokal, to tylko nieliczne elementy, którymi Justin sprawił, że przez wiele tygodni (a w sumie i nadal) chętnie słucham wzruszającej piosenki miłosnej, bardzo spokojnej, nastrojowej, jaką jest właśnie "Mirrors", a do tego ten teledysk, po prostu cudo jak dla mnie. Pewnie się powtórzę, ale Justin w 2013 roku pokazał, iż można po 7 latach wydać płytę, która osiągnie olbrzymi sukces, a co najważniejsze iż przez ostatnie lata jeszcze bardziej się rozwinął, choć jak dla mnie jego dwie wcześniejsze płyty też są świetne, a co chciałbym podkreślić to fakt, że tylko Justin Timberlake potrafi sprawić, że długie piosenki jak np. "Mirrors" (8:05) słucha się bardzo dobrze, bez wyczekiwania na ich koniec, po prostu chętnie się je zapętla mimo, że trwają tak długo, ale tego się nie odczuwa (przynajmniej ja tak mam). Pozycja odpowiednia (może mógł być więcej razy na 1.). Cudowny utwór, do którego przez wiele lat będę z miłą chęcią powracał WinkSmile

2. James Arthur - Impossible
*STAŻ: 116x
*PUNKTY: 2374pkt.
*NAJWYŻSZA POZYCJA: #1 (13 razy)


Zwycięzca brytyjskiego X-Factora, który urzekł UK, jak i Polskę, a także inne kraje swoją wersję utworu Shontelle pt. "Impossible", który jest wg mnie bardziej przebojowy, lepiej pasuje do niego, w sumie nie wiem czemu, ale jego wykonanie do mnie przemawia, o czym świadczy sukces tej piosenki na mojej liście, która przez wiele tygodni zajmowała wysokie miejsca, a co najważniejsze chętnie się do niej wraca, głównie ze względu na tekst (w tym zakresie ukłony dla twórców tekstu tej piosenki, jak i innych jej elementów). Melodia, tekst, wokal James'a sprawiły, że już przy pierwszym odsłuchu wiedziałem, że to będzie hit na mojej liście i się nie pomyliłem. Oby więcej takich utworów w jego karierze (mniej takich jak "You're nobody..."), aż żałuje, że nie udało mi się kupić biletu na jego koncert, bo naprawdę chętnie bym go posłuchał na żywo. Myślę, że pozycja jak najbardziej odpowiednia dla niego.

3. Ellie Goulding - Burn
*STAŻ: 107x
*PUNKTY: 2156pkt.
*NAJWYŻSZA POZYCJA: #1 (7 razy)


Chwytliwym refrenem Ellie Goulding sprawiła, że jej utwór stał się wielkim hitem na mojej liście, a poza tym mam nadzieję, że niebawem do mojej dyskografii dołączy jej dwupłytowe wydawnictwo "Halcyon Days", ponieważ Ellie jest artystką, której bardzo miło się słucha, a co najważniejsze odnajduje się w utworach lirycznych, balladach tj. "I know you care", "How long will I love you", "The writer", jak i bardziej tanecznych tj. właśnie "Burn" czy "Goodness gracious". Nadal chętnie wracam do tej piosenki, ponieważ kojarzy mi się z okresem wakacyjnym, ciepłem, którego teraz zimą nam brakuje, a co najważniejsze "Burn" sprawdza się jako tzw. "rozkręcacz" imprez.

4. #Ewelina Lisowska - W stronę słońca
*STAŻ: 97x
*PUNKTY: 1960pkt.
*NAJWYŻSZA POZYCJA: #1 (9 razy)


Prostym tekstem, chwytliwą melodią w połowie grudnia 2012 roku Ewelina Lisowska mnie urzekła, dlatego też "W stronę słońca" osiągnęło sukces zarówno w poprzednim roku, ale zdecydowanie dłużej była w zestawieniu w 2013 roku. Kiedy mam gorszy dzień, to chętnie wracam do tej piosenki, dlatego też zajmuje ona tak wysoką pozycję w niniejszym topie. Myślę, że pozycja jak najbardziej adekwatna, ponieważ jest to przebojowa piosenka, która potrafi każdego rozruszać. Poza tym mam ogromny sentyment do Eweliny Smile

5. Bastille - Laura Palmer
*STAŻ: 94x
*PUNKTY: 1890pkt.
*NAJWYŻSZA POZYCJA: #1 (9 razy)


O ile ich poprzedni singiel tj. "Pompeii" nie przekonał mnie aż tak do siebie, to "Laura Palmer" nie mogła wyjść z mojej głowy przez wiele tygodni, może dlatego, że Dan zahipnotyzował mnie swoim wokalem, nie wiem czemu, ale zdecydowanie jest to wg mnie jeden z ich najlepszych utworów z płyty "Bad blood". Melodia tego utworu zasługuje jak dla mnie na wyróżnienie, dlatego też "Laura Palmer" osiągnęła ogromny sukces na mojej liście w 2013 roku i znalazła się na wysokiej, zasłużonej pozycji numer 5., choć trochę żałuję, że nie jest przynajmniej na 4. Z niecierpliwością czekam na kolejne single Bastille, tutaj muszę przyznać, że "Pompeii", jak i "Things we lost in the fire" mogłem bardziej docenić. Jest to utwór, do którego chętnie wracam, wszystkim polecam SmileSmile

6. LemON - Napraw
*STAŻ: 109x
*PUNKTY: 1782pkt.
*NAJWYŻSZA POZYCJA: #1 (5 razy)


To już drugi utwór zespołu LemON w top 10, można ewidentnie powiedzieć, że obok OneRepublic i Justin'a Timberlake'a, iż to był zdecydowanie ich rok na mojej liście, a co najważniejsze z tym singlem bywało różnie na mojej liście, na początku nie przekonał mnie za bardzo do siebie, ale potem wersja radiowa sprawiła, że piosenka wróciła na listę i osiągnęła wielki sukces, żeby wrócić po raz drugi po wysłuchaniu wersji live, która po prostu za każdym razem jest inna i za każdym razem jest bardzo dobra, jak dla mnie. Poza tym tekst utworu zaczął do mnie bardzo przemawiać, dlatego też piosenka "Napraw" osiągnęła ogromny sukces na mojej liście, jest to 3. utwór z najlepszy stażem w 2013 roku, więc o czymś to świadczy. Pozycja jak najbardziej zasłużona.

7. P!NK + Nate Ruess - Just give me a reason
*STAŻ: 89x
*PUNKTY: 1767pkt.
*NAJWYŻSZA POZYCJA: #1 (5 razy)


P!NK tym utworem udowodniła po raz kolejny, że jest wybitną wokalistką, która również się sprawdza w tzw. balladach, wolnych piosenkach. Początek 2013 roku zdecydowanie będzie mi się kojarzył tylko z "Just give me a reason", a co najważniejsze wokal P!NK bardzo fajnie współgra w tym utworze z głosem Nate'a Ruess'a z zespołu fun. Pozytywna melodia, prosty tekst, to wszystko, co sprawia, że utwór nie pozwala o sobie zapomnieć. Myślę, że pozycja w miarę adekwatna (może ciut za wysoko, mogło być koło 10.)

8. LemON - Nice
*STAŻ: 89x
*PUNKTY: 1735pkt.
*NAJWYŻSZA POZYCJA: #1 (7 razy)


Na początku ten utwór mnie nie porwał za bardzo, jednak z czasem wokal Igora, który ma ciekawą barwę głosu na polskim rynku muzycznym, sprawił, że nie mogłem przestać go słuchać wciąż i wciąż. Sukces na mojej liście piosenka "Nice" zawdzięcza głównie swojemu przesłaniu, które do mnie bardzo przemawiało podczas okresu wakacyjnego, gdy męczyłem się podczas pisania pracy magisterskiej. Może ciut go przeceniłem (wystarczyłoby top 20), ale mimo wszystko nadal mam sentyment do tego utworu, gdyż nie raz przy zwątpieniu w pisaniu pracy magisterskiej itp. poprawiał mi humor, tak po prostu. Poza tym zespół LemON za każdym razem prezentuje swoje utwory w różnych aranżacjach podczas live'ów, dlatego też ich piosenki tak szybko się nie nudzą. Jest to zdecydowanie jeden z lepszych polskich zespołów 2013 roku, oczywiście to tylko moje zdanie.

9. ^Zedd + Hayley Williams - Stay the night
*STAŻ: 82x
*PUNKTY: 1681pkt.
*NAJWYŻSZA POZYCJA: #1 (8 razy)


Wykorzystanie głosu Hayley Williams w tanecznym utworze okazało się świetnym eksperymentem dla niej, a co najważniejsze jej wokal idealnie wkomponował się w muzykę stworzoną przez Zedd'a, dlatego też utwór "Stay the night" osiągnął sukces na mojej liście, ponieważ uwielbiam go słuchać w przerwach od pracy, podczas pisania jakichś pism, na imprezach, na spotkaniach ze znajomymi, po prostu jest cudowny, myślę, że jeszcze trochę osiągnie na mojej liście w 2014 roku. Pozycja 9 jest stanowczo za nisko, jednak utwór pojawił się w październiku na mojej liście, więc to tylko dlatego. Niekwestionowany imprezowy hit 2013 roku (teraz tylko żałuję, że pominąłem u siebie poprzedni singiel Zedd'a tj. "Clarity"). Cudowny wokal, muzyka - jak dla mnie perfekcja Smile

10. Katy B - What love is made of
*STAŻ: 85x
*PUNKTY: 1661pkt.
*NAJWYŻSZA POZYCJA: #1 (5 razy)


Katy B w 2013 roku wydała singiel promujący płytę "Little red", która ukaże się na początku lutego 2014 roku, a mimo wielkiego potencjału tego utworu, niestety na ostatecznej wersji albumu się nie znalazł, a szkoda, bo jest naprawdę bardzo dobry, wokal Katy po prostu mnie ujmuje, potrafi mną zaczarować, dlatego też osiągnęła taki sukces z tą piosenką na mojej liście. Myślę, że pozycję zajmuje jak najbardziej odpowiednią. "What love is made of" na każdą porę dnia, roku itp., naprawdę warto posłuchać Katy B (dziękuję użytkownikom tego forum, że poznałem ją w 2011 roku:P)

^ - nadal w notowaniu
# - utwór obecny w podsumowaniu 2012 roku
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
MaQ
Bardzo aktywny


Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 2312

PostWysłany: Nie Sty 19, 2014 23:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzecie miejsce zamieniłbym z piątym i wymarzone TOP5 by było Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nowik
Bardzo aktywny


Dołączył: 12 Gru 2012
Posty: 2573
Skąd: Polska

PostWysłany: Czw Sty 23, 2014 18:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mirrors jak dla mnie nie powinno być na 1 Razz Nigdy mi się jakoś super nie spodobało.Prze jakiś moment bardziej lubiłem ale tylko przez chwilę...
Impossible totalnie obrzydzone przez Eske.tv ale wgl na początku tego nie lubiłem , później miałem na liście niby było 50 ileś razy ale teraz nie lubię więc jak dla mnie 2 miejsce to stanowczo za wysoko *_*
Burn na odpowiedniej pozycji.Cóż mogę tu napisać.Boska piosenka jak każda inna Ellie kojarzy mi się z wakacjami ale nie tylko.Najlepsze w niej jest moment kiedy Ellie śpiewa a w tle leci "Burn,burn,burn.burn.." Boskie i cieszę się że taki wynik tu osiągnęła Wink
W Stronę Słońca dla mnie jest obojętne.Leciało w radiu uszu nie drażniło więc ok.
Laura Palmer w pewnym momencie bardzo mi się spodobało.To było w wakacje kiedy RMF zaczął grać ale Pompeii i Things coś tam coś tam lepsze Razz
Ale 5 miejsce może być.
Napraw jest świetne.Doceniłem bardzo późno ale jest to świetne polskie nagranie więc pozycja jak najbardziej odpowiednia Smile
Just Give Me A Reason też na odpowiedniej pozycji.Uwielbiałem to kiedy wszystkie stacje radiowe to grały później trochę się znudziło jak prawie każdy utwór ale ogólnie piosenka fajna więc ok.
Nice za wysoko.Tak jak z W Stronę Słońca tylko to mniej mi odpowiadało.Próbowałem się przekonać ale jakieś to takie nijakie...
Stay The Night jest świetne.Tutaj mogę napisać że za nisko Very Happy Bardzo lubię co widać wynikiem na mojej liście w ostatnim czasie ciągle w Top10 Wink
What Love Is Made Of zdecydowanie za wysoko.Nigdy tego nie lubiłem.Taki hit na forum ale dla mnie beznadziejne "_"


Top świetny! Wink Liczę że za rok też będzie i że lista będzie jak zawsze codziennie Wink Smile
_________________
http://www.lastfm.pl/user/Nowik-
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Czw Sty 23, 2014 18:56    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczna Galaktyka Strona Główna -> elslawko charts Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Muzyczna Galaktyka  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group