Forum Muzyczna Galaktyka Strona Główna Muzyczna Galaktyka
i nic ci nie umyka!
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dr House (2004-2012, Fox)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczna Galaktyka Strona Główna -> Filmy i seriale
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mavoy
Dyrektor Muzyczny


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 3365
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sro Kwi 11, 2012 14:29    Temat postu: Dr House (2004-2012, Fox) Odpowiedz z cytatem

Dr House (ang. House; House, M.D.) – amerykański medyczny serial telewizyjny produkowany dla stacji telewizyjnej FOX. Zadebiutował na antenie 16 listopada 2004 roku.

Fabuła serialu koncentruje się na osobie dr. Gregory'ego House'a (Hugh Laurie), niekonwencjonalnego, szalonego, a zarazem genialnego lekarza, kierującego zespołem diagnostycznym w fikcyjnym Szpitalu Klinicznym Princeton-Plainsboro (PPTH) w New Jersey. W każdym odcinku dr House wraz ze swoim zespołem próbuje zdiagnozować i wyleczyć pacjentów przejawiających rozmaite objawy, niewyjaśnione wcześniej przez innych lekarzy. W pierwszych trzech seriach zespół dr. House'a tworzyli: dr Allison Cameron (Jennifer Morrison), dr Robert Chase (Jesse Spencer) i dr Eric Foreman (Omar Epps), od czwartej serii dr Chris Taub (Peter Jacobson), dr Lawrence Kutner (Kal Penn) oraz dr Remy "Trzynastka" Hadley (Olivia Wilde), a od siódmej serii w zespole pojawiła się Martha M. Masters (Amber Tamblyn). Ponadto serial ukazuje prywatne życie House'a i członków jego zespołu, najlepszego i jedynego przyjaciela dr. Jamesa Wilsona (Robert Sean Leonard), ordynatora oddziału onkologii oraz dr Lisy Cuddy (Lisa Edelstein), dyrektor szpitala Princeton‑Plainsboro.

Jeśli przegapisz: http://iitv.info/dr-house/ (pełne 8 sezonów)
_________________
No matter how your heart is grieving, if you keep on believing, the dream that you wish will come true


Ostatnio zmieniony przez Mavoy dnia Wto Kwi 24, 2012 10:39, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama






Wysłany: Sro Kwi 11, 2012 14:29    Temat postu:

Powrót do góry
gigi
Użytkownik


Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 318

PostWysłany: Sro Kwi 11, 2012 16:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sezon 6 leci obecnie na AXN, zresztą tam ciągle jakiś sezon leci Razz codziennie o 20:00, powtórki o 17:00.

Najnowszy sezon niestety już jest kiepski i dobrze, że kończą House'a po tym sezonie. Brak Cuddy i Trzynastki daje o sobie znać, a nowe bohaterki nie są w stanie ich zastąpić. O ile jeszcze Park da się znieść, bo jest dość zabawna, to ta druga jest beznadziejna - jakby na siłę chcieli z niej zrobić drugą Trzynastkę. Olivia wraca na finał, jednak po tym w jaki sposób rozstała się z Housem i serialem trudno mi sobie wyobrazić w jakich okolicznościach ponownie się pojawi. Najlogiczniejsze rozwiązanie - stan zdrowotny 13 pogorszy się i House dotrzyma obietnicy z 7 sezonu. Wink
_________________


http://www.last.fm/user/czikita
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
adik 303
Laureat Miastowizji


Dołączył: 21 Maj 2011
Posty: 11710

PostWysłany: Sro Kwi 11, 2012 16:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uwielbiam House'a, po skończeniu wszystkich serii HIMYM (prawdopodobnie koniec maja) biorę się za 1 serię Wink

gigi napisał:
Brak Cuddy (...)

To jej już nie ma? Sad Jak dobrze, że na razie nie widziałem tego sezonu ;<
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kelleni
Demoniczna małpa


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 6673

PostWysłany: Sro Kwi 11, 2012 18:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam zupełnie inne zdanie o nowych dziewczynach - o ile tą drugą da się znieść, to Dr. Hełm jest strasznie sztywna.
_________________
I'm Catbug!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michał92
Bardzo aktywny


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 4396

PostWysłany: Sro Kwi 11, 2012 18:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdy nie widziałem całego odcinka i nie zamierzam zobaczyć xD
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mavoy
Dyrektor Muzyczny


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 3365
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw Kwi 12, 2012 13:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I oczywiście tracisz Razz

House rządzi, głównie za sprawą genialnego Lauriego jak również genialnej samej postaci głównego bohatera- wielki cynik to kolejna po Patricku Jane z Mentalisty postać, w której odnalazłem swoje własne cechy, a to jest dla mnie najważniejsze w serialach Smile Nie przypuszczałbym, że wkręci mnie serial medyczny, a tak stało się z Housem. Pewnie niewiele zapamiętam z terminologii specjalistycznej, ale oglądam dla Gregory`ego- z nim jest to przecież dobra komedia Smile

Mamy też kapitalny soundtrack napakowany bluesem (pewnie Laurie się mieszał), ale też- jak pisałem- choćby "Beautiful" Aguilery w wykonaniu Costello czy jedna z najważniejszych piosenek w serialu, mój nowy "temat mojego życia"- "You Can`t Always Get What U Want" Stonesów

w ostatnim numerze "Filmowego magazynu do czytania" podzielili seriale na takie 24-odcinkowe robione przez wielkie sieci i te krótsze kablówkowe (np. HBO). Autor tekstu wyznał, że osobiście woli te drugie, ale za najwybitniejszy przykład pierwszego uznał właśnie "Dr House`a"

a co do dziewczyn- ja na razie oglądam pierwsze sezony i musze przyznać, że ciężko mi wyobrazić serial bez Cameron Smile A już wiadomością o Cuddy zaskoczyliście mnie zupełnie Wink
_________________
No matter how your heart is grieving, if you keep on believing, the dream that you wish will come true
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mavoy
Dyrektor Muzyczny


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 3365
Skąd: Lublin

PostWysłany: Wto Kwi 24, 2012 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i skończył się House na Siódemce Sad

Ostatni odcinek sezonu 2 rewelacyjny- nic tak nie ożywia filmu/serialu jak halucynacje Very Happy
_________________
No matter how your heart is grieving, if you keep on believing, the dream that you wish will come true
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
adik 303
Laureat Miastowizji


Dołączył: 21 Maj 2011
Posty: 11710

PostWysłany: Czw Kwi 26, 2012 19:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


Sad Sad Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gigi
Użytkownik


Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 318

PostWysłany: Czw Kwi 26, 2012 22:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W końcu jakiś lepszy odcinek puścili w tym tygodniu! Nieoczekiwana wiadomość, która wywróci chyba świat House'a do góry nogami. Aż chce się czekać na kolejne odcinki no i na finał. Podtrzymuje też swoje wcześniejsze zdanie, że Park jest zabawna. Razz
_________________


http://www.last.fm/user/czikita
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
gigi
Użytkownik


Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 318

PostWysłany: Wto Maj 22, 2012 19:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I po 'Hałsie'. Tyle emocji, tyle powrotów. Genialne zakończenie serialu. Wink
_________________


http://www.last.fm/user/czikita
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kelleni
Demoniczna małpa


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 6673

PostWysłany: Wto Maj 22, 2012 19:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Inaczej wyobrażałem sobie zakończenie - nie takie pomieszane. Do tego zrobili to tak, że w sumie nie wiadomo, czy on w końcu przeżył, czy umarł i Wilson widział go jako halucynację. A poza tym, jak już tylu ludzi było, to mogliby też Cuddy ściągnąć :<
_________________
I'm Catbug!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mavoy
Dyrektor Muzyczny


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 3365
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sro Maj 23, 2012 10:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem oglądać live pomimo tego, że nie oglądałem wcześniejszych odcinków Wink Niestety, ciągle nie mam sieci na laptopie :/
_________________
No matter how your heart is grieving, if you keep on believing, the dream that you wish will come true
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mavoy
Dyrektor Muzyczny


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 3365
Skąd: Lublin

PostWysłany: Wto Gru 18, 2012 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

strasznie się cieszę, że House wrócił do Dwójki- nawet nie miałem wielkiego problemu z przejściem z sezon 3 na 7- Chase, Foreman, muszę się tylko nauczyć jak się nazywa ten trzeci gostek w zespole Wink
_________________
No matter how your heart is grieving, if you keep on believing, the dream that you wish will come true
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Dobromier
Zarządca


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 15205
Skąd: Szczecin / Dołuje

PostWysłany: Wto Cze 25, 2013 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja dzisiaj zacząłem w końcu oglądać ten serial od początku (poza pilotem, ponoć słaby). Wcześniej tylko widziałem kilka odcinków w TV. Jak na razie jest dobrze, postać House'a <3 Ale to naukowe słownictwo i wgl ;o
_________________
Przebój Lat Zerowych

Moje Playlisty Spotify

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama






Wysłany: Wto Cze 25, 2013 20:34    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczna Galaktyka Strona Główna -> Filmy i seriale Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Muzyczna Galaktyka  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group