Forum Muzyczna Galaktyka Strona Główna Muzyczna Galaktyka
i nic ci nie umyka!
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

TOP 50 Edyty Bartosiewicz
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczna Galaktyka Strona Główna -> The Mobile MK
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Największy przebój Edyty Bartosiewicz Twoim zdaniem, to:
Tatuaż
9%
 9%  [ 1 ]
Sen
18%
 18%  [ 2 ]
Zegar
18%
 18%  [ 2 ]
Szał
0%
 0%  [ 0 ]
Ostatni
9%
 9%  [ 1 ]
Jenny
9%
 9%  [ 1 ]
Skłamałam
9%
 9%  [ 1 ]
Opowieść
18%
 18%  [ 2 ]
Urodziny
9%
 9%  [ 1 ]
Niewinność
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 11

Autor Wiadomość
michał92
Bardzo aktywny


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 4396

PostWysłany: Nie Wrz 09, 2012 19:28    Temat postu: TOP 50 Edyty Bartosiewicz Odpowiedz z cytatem

TOP 50 EDYTY BARTOSIEWICZ




Postanowiłem zabrać się za TOP, a chociażby z presji, bo już niejeden forumowicz zdecydował się na coś takiego. Jak już kiedyś pisałem mam za sobą TOP Bajmu, więc nie debiutuję w tym zadaniu. Tamten jednak był dość prowizoryczny, nie do końca osłuchałem się ze wszystkimi utworami, a i tych nie uwzględniłem wystarczająco dużo. Tym razem chciałbym, żeby było inaczej. Mam jeszcze trochę wolnego czasu, więc do końca września postaram się go zakończyć. Na razie czeka mnie zapoznanie się z dyskografią Edyty Bartosiewicz od deski do deski, zwłaszcza z tymi utworami, których nie znam. Nie chcę, aby został "odwalony" ot tak, choćby po to, żebym chociaż ten jeden miał . Tak więc czeka mnie trochę pracy, chyba z tym słowem nie przesadziłem. To też dla mnie ciekawa i nie ukrywam sentymentalna podróż w głąb muzyki artystki, którą znam, ale nie całkowicie, więc pewnie jeszcze czeka mnie nie jedno zaskoczenie.
Wybrałem artystę - wokalistkę, znaną mi od dawna. Właściwie nie pamiętam dokładnego początku zainteresowania twórczością Edyty Bartosiewicz. Pewne jest, że takie klimaty muzyczne pociągały mnie od zawsze, więc kiedy tylko usłyszałem jeden z jej utworów oczywiste było, że mi się spodoba. Być może było to już w przedszkolu (tak, to nie żart!). Pamiętam, jak przez mgłę, kiedy podczas jeszcze nierozpoczętych zabaw, itp. słyszałem w radiu "Jenny", a może był to "Zegar". W końcu to był okres popularności tych utworów, więc było to całkiem prawdopodobne. Najbardziej jednak polubiłem Bartosiewicz w 2006 roku , kiedy usłyszałem piosenkę z zakończenia polskiego filmu, nie pamiętam dokładnie, ale chyba "Nigdy w życiu" (i tutaj wspomniane przedszkole się zakrada...). Była to "Opowieść", która, mimo iż obecnie już tak mnie nie intryguje, to wtedy nie mogłem odejść od telewizora, nuciłem ten utwór w dniach kolejnych, ale z biegiem czasu zapominałem melodię, a że nie miałem jeszcze dostępu do internetu liczyłem, że usłysze go kiedyś w radiu, ale z marnym skutkiem. Internet się pojawił 2 lata później, a z nim możliwości zagłębienia się w twórczość Bartosiewicz, poznanie tych utworów nieznanych, zapomnianych. Co najbardziej lubię w muzyce tej wokalistki? Ten niepowtarzalny styl, gdzie przeplata się muzyka złotych lat 90-tych, lekkich melodii, tekstów dających nadzieję i radość, z muzyką niecobardziej alternatywną, wywodzącą się gdzieś z głębi duszy artystki, jej niespotykaną osobowością, nieco zwariowaną, ale i poskromioną. Niektóre, niebanalne teksty, wręcz fascynują, często próbowałem się z nimi utożsamiać.
Może to kogoś zszokuje, ale nie mam ani jednej płyty Edyty Bartosiewicz, nie byłem na żadnym jej koncercie (właściwie to raczej nie było możliwe w latach 2005-2010, kiedy zniknęła ze sceny). Po prostu kiedy miałem ochotę słuchałem jej na You Tube albo pobierałem utwory. Niektóre znam na pamięć.
Czekałem na powrót Edyty i w pełni się nie doczekałem. Płyty nadal nie ma, jeden utwór stworzony na potrzeby filmu, który co prawda zbytnio nie odbiega od tego, co prezentowała w czasach świetności, ale czasy się zmieniły i od artystów oczekuje się czegoś innego. Wiem, że z jednej strony tęsknię za polską muzyką lat 90-tych, ale liczyłem na duży wystrzał. MIałem złudną nadzieję, że ten czas nieobecności Bartosiewicz na scenie muzycznej wyjdzie jej na dobre, dojrzeje muzycznie i powróci do łask, ale ja nie wróżę jej takiej przyszłości.

Odnośnie ankiety:
Wybrałem te utwory, które w moim odczuciu są najbardziej rozpoznawalne w twórczości Edyty i chyba najpopularniejsze. Zdecydowanie umieszczenie akurat takich utworów w ankiecie nie jest równoznaczne z ich wynikami w TOPie, a rezultat ankiety nie będzie miał żadnego wpływu na pozycje danych utworów. Po prostu ja układam TOP, więc mam obowiązek znać większość utworów Bartosiewicz, ale przeciętny forumowicz powinien mieć do dyspozycji, tylko te nagrania, które zna albo chociaż kojarzy. Większość z nich przewinęła się przez komercyjne stacje radiowe, więc z pewnością są rozpoznawalne. Jednak nie chodzi tutaj o wybranie swojego ulubionego utworu Bartosiewicz (bo do tego wymagana jest znajomość całej dyskografii) ale wskazanie tego przeboju, który Waszym zdaniem jest najbardziej udany i najzwyczajnie się Wam najbardziej podoba spośród tych dziesięciu.
Liczę na Wasze chętnę głosowanie Smile


TOP 50

#01 Opowieść [Piątki na Piątki w Radiu Zet, 2001] YT
#02 Tatuaż [Sen, 1994] YT
#03 Szał [Szok'n'Show, 1995] YT
#04 Ostatni [Szok'n'Show, 1995] YT
#05 Zegar [Szok'n'Show, 1995] YT
#06 Sen [Sen, 1994] YT
#07 Jenny [Dziecko, 1997] YT
#08 Zabij swój strach [Sen, 1994] YT
#09 Clouds... They Block My Way [Love, 1992] YT
#10 Blues For You [Love, 1992] YT
#11 Have To Carry On [Love, 1992] YT
#12 Niewinność [?, 2002] YT
#13 Skłamałam [Dziecko, 1997] YT
#14 Nie znamy się [Dziecko, 1997] YT
#15 Madame Bijou (live) [Upaść, aby wstać (płyta niewydana), 2010] YT
#16 The Eye [Szok'n'Show, 1995] YT
#17 All That Lost Time [Love, 1992] YT
#18 Good Bye To The Roman Candles [Love, 1992] YT
#19 Ostatni (transwersja) [1996] YT
#20 Angel [Sen, 1994] YT
#21 Emmilou [Love, 1992] YT
#22 Miłość jak ogień [Wodospady, 1998] YT
#23 Witaj w moim świecie [, 2011] YT
#24 Koziorożec [Sen, 1994] YT
#25 Susza [Szok'N'Show, 1995] YT
#26 Urodziny [Sen, 1994] YT
#27 Wewnątrz [Sen, 1994] YT
#28 Take My Soul With You [Love, 1992] YT
#29 Dziecko [Dziecko, 1997] YT
#30 Czas przypływu [Szok'N'Show, 1995] YT
#31 Na krawędzi [Dziecko, 1997] YT
#32 XXI wiek [Dziś są moje urodziny, 1999] YT
#33 Love [Love, 1992] YT
#34 Spóźniony [Szok'N'Show, 1995] YT
#35 If [Love, 1992] YT
#36 Na nic gniew [Szok'N'Show, 1995] YT
#37 Podwodne miasta [Szok'N'Show, 1995] YT
#38 Zanim coś... [Sen, 1994] YT
#39 Will You Get Back Home Again [Love, 1992] YT
#40 Before You Came [Sen, 1994] YT
#41 Moja ulubiona pora roku [Dziecko, 1997] YT
#42 Nie jak przyjaciel [Dziecko, 1997] YT
#43 Move Over [Sen, 1994] YT (live)
#44 Ty rozumiesz [Szok'N'Show, 1995] YT
#45 Boogie, czyli zemsta słodka jest [Dziecko, 1997] YT
#46 Możesz [Szok'N'Show, 1995] YT
#47 Żart w Zoo [Sen, 1994] YT
#48 Dlaczego nie mówisz nic? [Wodospady, 1998] YT
#49 Mistrz [Dziś sa moje urodziny, 1999] Audio
#50 One Day You Will Find Me Gone [Wodospady, 1998] YT
____
#51 Sam na sam [Wodospady, 1998] YT


Ostatnio zmieniony przez michał92 dnia Pią Wrz 13, 2013 13:19, w całości zmieniany 18 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Nie Wrz 09, 2012 19:28    Temat postu:

Powrót do góry
Altec
Bardzo aktywny


Dołączył: 29 Lis 2011
Posty: 3328
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Wrz 10, 2012 17:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

5 albumów, więc jak się sprężysz to do końca września zdążysz Smile
POWODZENIA ! Smile
_________________
last.fm/user/Altec_19
rateyourmusic.com/~Altec92
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michał92
Bardzo aktywny


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 4396

PostWysłany: Pon Wrz 10, 2012 18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj zabrałem się za dyskografię, narazie zapoznaje się z utworami z najstarszych płyt. Muszę przyznać, że wiele utworów nie znam, w dodatku przy niektórych się niemiło rozczarowałem, ale ogólnie jestem dobrej myśli co do satysfakcji z tworzenia TOPu. Wątpię, że uda mi się go zakończyć pod koniec września. Chciałbym bardziej zapoznać się z tymi nieznanymi utworami, żeby TOP był wiarygodny. Typowałbym termin finału na koniec października Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dobromier
Zarządca


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 15206
Skąd: Szczecin / Dołuje

PostWysłany: Pon Wrz 10, 2012 18:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślałem nad topem Edyty Bartosiewicz, ale stwierdziłem, że aż tak bardzo jej nie uwielbiam i prędzej zrobię Myslovitz (ale to po R.E.M. ;d). Ale to ważna wykonawczyni dla mnie. "Szok'n'show" słuchałem od małego i mam do tej płyty spory sentyment. Smile
Nie jestem pewien czy top50 z 5 płyt (plus kilka niealbumowych jak Niewinność czy właśnie Opowieść, a właśnie, czy Trudno tak też się łapie pod ten top?) to trochę nie za dużo - mój top Coldplay (tyle samo + masa b-side'ów) miał 42 miejsca. ;p
_________________
Przebój Lat Zerowych

Moje Playlisty Spotify

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
michał92
Bardzo aktywny


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 4396

PostWysłany: Pon Wrz 10, 2012 19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Trudno tak" się nie kwalifikuje, to utwór na płycie Krawczyka, to samo można powiedzieć o Różach Europy (chociaż w tym wypadku chyba tylko zaśpiewała z nimi na koncercie) czy Kaziku (4 pokoje). Z samych 5 płyt wychodzi nieco ponad 50 utworów, ale dochodzą 2 z płyty The Best Of - Dziś sa moje urodziny, jeden z płyty Niewinność, która się nigdy nie ukazała oraz Opowieść dla Radia Zet, czy Witaj w moim świecie. Jest też kilka nieznanych, które produkowała w międzyczasie pracy nad płytą, np. przy współpracy z innymi artystami. Coverów, ani remiksów nie uwzględniam, z resztą miała ich ledwie kilka. Łączna liczba uwzględnionych utworów wyniesie ok. 65, więc 50 w topie, to wcale nie mało. Z resztą jakbym chciał to mógłbym umieścić wszystkie i miałbym wtedy pełny przekrój mojej sympatii do twórczości Bartosiewicz. 50 miejsce wcale nie oznacza, że znajduje się na nim dobry kawałek.

PS. W internecie jest też dostępny utwór "Madame Bijou" Live z koncertu Orange Warsaw, który miałem nawet jesienią 2010 na liście. Ten utwór do TOPu też się nadaje, szkdoa tylko, że płyty nadal nie ma...

PS [2] O Myslovitz też myślałem, ale jednak Edyta Bartosiewicz powinna dzierżyć palmę pierwszeństwa, bo znam jej twórczość lepiej i jestem bardziej wrażliwy na jej kompozycje muzyczne. Może kiedyś się zdecyduję, ale chyba Melua może ich uprzedzić Wink Tak, czy owak następny TOP z pewnością szybko się nie pojawi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dobromier
Zarządca


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 15206
Skąd: Szczecin / Dołuje

PostWysłany: Pon Wrz 10, 2012 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Biografiach umieszczałeś wszystkie featuringi, stąd było moje pytanie Wink Zresztą w "Trudno tak" również tekst był autorstwa Edyty o ile się nie mylę.

Chyba nie do końca dobrze mnie zrozumiałeś (albo to ja teraz źle przeczytałem twojego posta;d) - chodziło mi o to, że właśnie top50 to może być odrobinę za dużo i mogą się łapać do niego "przypadkowe" kawałki ;P Ale zrobisz jak uważasz.

Gwoli ścisłości to utwór miał tytuł Niewinność, a nie płyta z której pochodzi. Wink

O Madame Bijou jest mi wiadomo, zresztą z twojej listy właśnie. Co ciekawe, w tym roku był nawet na LP3, właśnie w tej wersji live. Trochę bez sensu, można było chociaż studyjną dograć. :/
_________________
Przebój Lat Zerowych

Moje Playlisty Spotify

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
michał92
Bardzo aktywny


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 4396

PostWysłany: Pon Wrz 17, 2012 11:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Artur.O napisał:
W Biografiach umieszczałeś wszystkie featuringi, stąd było moje pytanie Wink Zresztą w "Trudno tak" również tekst był autorstwa Edyty o ile się nie mylę.


W biografiach umieszczałem, ale jak teraz uważam niesłusznie.

EDIT: Chociaż jakby na to spojrzeć z drugiej strony, samo słowo "biografia" oznacza, że powinniśmy uwzględnić wszystkie udziały/występy wykonawców również w "nieswoich" utworach. Bo niby gdzie jest podane, że mamy podać nagrania artystów, którzy mieli swoje utwory na naszej liście, tylko ze swoich płyt?

Tekstów , które napisała do uworów dla innych artystów Bartosiewicz miała sporo, więc ten argument mnie nie przekonuje. W ogóle to przypomniałeś mi o czymś ważnym, o czym przeoczyłem w pierwszym poście, bo to właśnie za sprawą Trudno Tak "odkryłem" Bartosiewicz. Wtedy właściwie w ogóle nie była mi znana, ale jej głos bardzo mnie intrygował, a sam utwór był chyba jednym z najczęściej śpiewanych/nuconych przeze mnie utworów w życiu, także znam go absolutnie na pamięć. Very Happy Szkoda, że nie znadzie się w TOP-ie w sytuacji, kiedy stanowi tak ważny punkt w historii mojej przygody z muzyką Edyty Bartosiewicz. Ale kto wie, może dostanie jakieś specjalne wyróżnienie (tudzież kategorię, nagrodę itp.) Wink
Artur.O napisał:
Chyba nie do końca dobrze mnie zrozumiałeś (albo to ja teraz źle przeczytałem twojego posta;d) - chodziło mi o to, że właśnie top50 to może być odrobinę za dużo i mogą się łapać do niego "przypadkowe" kawałki ;P Ale zrobisz jak uważasz.


Wiem o co Ci chodziło. W moim poście miało być "wcale nie dużo", ale z pośpiechu źle napisałem. Jak tak słucham utworów z płyt, to stwierdzam, że gdybym uwzględnił 40 miejsc, to dalej znalazłyby się utwory, które naprawde lubię. Ostateczną decyzję o ilości numerów w TOPie podejmę po całkowitym osłuchaniu się w dyskografii wokalistki, czyli wtedy, kiedy zabiorę się za układanie rankingu. Smile

EDIT: Myślałem o tym, żeby umieścić 46 utworów w TOPie, a dlatego, że tyle lat właśnie w tym roku skończyła E.B. Jednak 21 utworów do wyeliminowania to dosyć sporo. Zobaczy się jeszcze Smile



Artur.O napisał:
Gwoli ścisłości to utwór miał tytuł Niewinność, a nie płyta z której pochodzi. Wink


Masz rację, ten singiel musiał mnie zmylić

EDIT: Właściwie to zmylił mnie, a może dokładniej naprowadził RMF On, gdzie w dyskografii Bartosiewicz podali płytę o tytule "Niewinność" z jednym utworem na liście, więc sam już nie wiem, jak jest.

Artur.O napisał:
O Madame Bijou jest mi wiadomo, zresztą z twojej listy właśnie. Co ciekawe, w tym roku był nawet na LP3, właśnie w tej wersji live. Trochę bez sensu, można było chociaż studyjną dograć. :/


Nie wiem, czy ona chce znowu tak skończyć z ta płytą, jak z tą wyżej wspomnianą... A szkoda, bo kawałek naprawdę niezły.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michał92
Bardzo aktywny


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 4396

PostWysłany: Sro Wrz 26, 2012 13:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W nadchodzący weekend I odsłona TOP-u! Opublikowane zostaną miejsca od 50, do 41, po uprzednim sklasyfikowaniu utworów z przedziału tych pozycji. W piątek wybiorę 50 utworów, które znajdą się w najlepszej 50-tce. Kolejne odsłony rankingu będą miał miejsce najprawdopodobniej podczas następnych weekendów (regularnie). Tak bynajmniej wynika z planu, jaki sobie przygotowałem, ale różnie z tym jeszcze może być Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dobromier
Zarządca


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 15206
Skąd: Szczecin / Dołuje

PostWysłany: Sro Wrz 26, 2012 15:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

michał92 napisał:
EDIT: Właściwie to zmylił mnie, a może dokładniej naprowadził RMF On, gdzie w dyskografii Bartosiewicz podali płytę o tytule "Niewinność" z jednym utworem na liście, więc sam już nie wiem, jak jest.


Singiel to też płyta, tylko nie długogrająca. Wink

Cytat:
Nie wiem, czy ona chce znowu tak skończyć z ta płytą, jak z tą wyżej wspomnianą...


A to nie jest ta sama płyta, tylko "dopracowywana" w nieskończoność?
_________________
Przebój Lat Zerowych

Moje Playlisty Spotify

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
michał92
Bardzo aktywny


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 4396

PostWysłany: Sro Wrz 26, 2012 16:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Artur.O napisał:

A to nie jest ta sama płyta, tylko "dopracowywana" w nieskończoność?


A tego nie wiem, swoją drogą ciekawe spostrzeżenie, ale wydaje mi się raczej, że to są dwie oddzielne płyty z różnymi utworami. Chociaż w sumie skoro miała już utwory nagrane na ta pierwszą, to może kilka z niej umieściła na tej drugiej. Być może zmieniła teksty, bo na pewno tamte nie były już aktualne, przecież ta nowa wciąż niewydana płyta ma się nazywać "Upaść, aby wstać", więc być może tytuł ma związek z jej powrotem, więc tamta się tak raczej nazywać nie mogła.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kelleni
Demoniczna małpa


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 6673

PostWysłany: Sro Wrz 26, 2012 16:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajna ankieta Very Happy
_________________
I'm Catbug!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michał92
Bardzo aktywny


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 4396

PostWysłany: Pią Wrz 28, 2012 12:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pora rozpocząć TOP.
Dzisiaj jednak utworów z miejsc 50-41 nie poznamy.
Poniżej przedstawione jest zestawienie, ile utworów z danej płyty znalazło się w TOP50

[Love] 10/10
[Szok'N'Show] 11/11
[Sen] 11/12
[Dziecko] 8/12
[Wodospady] 3/12
Reszta (z uwzględnieniem płyty [Dziś są moje urodziny] z dwoma nowymi utworami)+ inne utwory) 7/10


Miejsce tuż za TOP 50 (tzw. nagroda pocieszenia):

#51 Sam na sam [Wodospady, 1998] YT
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
remo234
Moderator / Laureat Miastowizji


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 4378

PostWysłany: Pią Wrz 28, 2012 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lubię jej tytuły, proste i od razu wiadomo o co lata Wink
Liczę że Urodziny i tatuaż będą wysoko Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michał92
Bardzo aktywny


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 4396

PostWysłany: Pią Wrz 28, 2012 20:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

remo234 napisał:
Lubię jej tytuły, proste i od razu wiadomo o co lata Wink
Liczę że Urodziny i tatuaż będą wysoko Smile


No nie wszystkie tytuły są takie oczywiste Wink
Mogę zdradzić, że jeden z tych utworów będzie wysoko, drugi znacznie niżej :]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michał92
Bardzo aktywny


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 4396

PostWysłany: Sob Wrz 29, 2012 15:33    Temat postu: I odsłona TOP-u Odpowiedz z cytatem

Pierwsza odsłona TOP-u mimo obaw minęła bezboleśnie. Spodziewałem się, że bardzo trudno będzie wyeliminować te kilkanaście utworów, ale nie było, aż tak źle.
Na najgorszych pozycjach najlepszej pięćdziesiątki wcale nie znalazły się utwory, do których słowo "najgorsze" pasuje. Są tutaj zarówno nagrania czysto "Bartosiewiczowe", czyli o prawdziwym, życiowym tekście z optymistyczną melodią i dosyć lekkie do słuchania, jak: "Możesz", "Dlaczego nie mówisz nic?", czy "Mistrz" oraz takie w sam raz na długie jesienne wieczory, czyli: "Nie jak przyjaciel", czy "One Day You Will Find Me Gone".
Znajdują się tu również utwory nieco bardziej zaskakujące, odkrywające mniej znane oblicze Bartosiewicz: "Move Over" (kawał dobrego głosu i niezłego Rock'N'Rolla), "Ty rozumiesz" (wręcz w stylu Alice In Chains). Z kolei "Żart w Zoo" to taki kawałek, który z tytułem ma wiele wspólnego, ponieważ ma dosyć humorystyczny przekaz. Z resztą "Boogie..." jest do niego całkiem podobny.
Ciekawa mieszanka na pewno nie pozwalająca się nudzić przy degustacji słuchania. Spora część z tych utworów miała znaleźć się wyżej, ale zadecydowały czynniki, które na to nie pozwoliły. Cała reszta z wyższych pozycji chyba zasługuje na to bardziej, mimo, że te z miejsc 50-41 bardzo lubię Smile
Jak widać na tych pozycjach nie znalazł się żaden "ograny" przebój. W daleszej częście będzie takich utworów coraz więcej, ja starałem się nie oceniać piosenki przez pryzmat znudzenia.


#50 One Day You Will Find Me Gone [Wodospady, 1998] YT

#49 Mistrz [Dziś sa moje urodziny, 1999] Audio

#48 Dlaczego nie mówisz nic? [Wodospady, 1998] YT

#47 Żart w Zoo [Sen, 1994] YT

#46 Możesz [Szok'N'Show, 1995] YT

#45 Boogie, czyli zemsta słodka jest [Dziecko, 1997] YT

#44 Ty rozumiesz [Szok'N'Show, 1995] YT

#43 Move Over [Sen, 1994] YT (live)

#42 Nie jak przyjaciel [Dziecko, 1997] YT

#41 Moja ulubiona pora roku [Dziecko, 1997] YT
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michał92
Bardzo aktywny


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 4396

PostWysłany: Sob Paź 06, 2012 08:29    Temat postu: II odsłona TOP-u Odpowiedz z cytatem

Coraz trudniej eliminować utwory i pozbawiać ich wyższych miejsc, ale to TOP, więc inaczej zrobić się nie da. Remis nie wchodzi w rachubę, odpowiednia kolejność musi być zachowana Wink
Na pozycjach od 40, do 31 pojawiły się już trzy (z dziesięciu - kompletu) utworów z krążka [Love], które znalazły się w TOP 50. Jednym z nich jest nagranie tytułowe, czyli całkiem przebojowy numer, pachnący upalnym, a nawet szalonym latem. "If" to już nieco inny utwór, ale zachowany w podobnym klimacie. Bartosiewicz śpiewa dosyć grubym głosem, ale pozostaje on ciepły (nie znając wcześniej tego utworu trudno się domyślić, że wykonuje go właśnie Bartosiewicz). W nagraniu "Will You Get Back Home Again" dałbym głowę uciąć, że podkład melodyjny już gdzieś kiedys słyszałem. Cudownie kojący i poruszający zmysły kawałek.
Cała płyta [Love] to w zasadzie na każdym kroku pozytywne zaskoczenie. Dziwi tylko dlaczego Bartosiewicz nie kontynuowała właśnie takiej muzycznej drogi. Z ogromną pasją za każdym razem podchodziłem do delektowania się nieznanymi dla mnie wcześniej, niezwykle intrygującymi, często przebojowymi i zupełnie niepodobnymi do późniejszych osiągnięć - utworów wokalistki. Bije z nich optymizm pomieszany z niepokojem. Widać zapatrzenie Edyty na Zachodnie - alternatywne dźwięki. Ciekway misz-masz lat 80-tych z wczesnymi latami 90-tymi. Polecam przesłuchać, bo naprawdę warto. Smile
Reszta pozycji to zupełnie odmienne utwory do tych z płyty [Love], chociaż "Before You Came" chyba jeszcze do nich pasuje (i nie jest to wrażenie spowodowane językiem w jakim Bartosiewicz śpiewa, oj nie).
"Podwodne miasta", "Na krawędzi", czy "Spóźniony" to pozycje o podobnym charakterze - uspokajające, wiejące optymizmem. Szczególnie kawałek "Na krawędzi" dodaje skrzydeł Very Happy To samo można z resztą powiedzieć o "Na nic gniew".
Utwór z 38 miejsca, czyli "Zanim coś..." to jeden z niewielu dołujących utworów w karierze Bartosiewicz xD W sumie to "Ostatni" do radosnych też nie należy (choć ucho cieszy :p).
W nagraniu "XXI wiek" Edyta Bartosiewicz już wiedziała, że to nie będzie najlepsza epoka, no i lata dziewięćdziesiąte, z którymi tak dobitnie mi się ta piosenkarka kojarzyła dobiegały końca...



#40 Before You Came [Sen, 1994] YT

#39 Will You Get Back Home Again [Love, 1992] YT

#38 Zanim coś... [Sen, 1994] YT

#37 Podwodne miasta [Szok'N'Show, 1995] YT

#36 Na nic gniew [Szok'N'Show, 1995] YT

#35 If [Love, 1992] YT

#34 Spóźniony [Szok'N'Show, 1995] YT

#33 Love [Love, 1992] YT

#32 XXI wiek [Dziś są moje urodziny, 1999] YT

#31 Na krawędzi [Dziecko, 1997] YT
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
meni
Laureat Miastowizji


Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 3709

PostWysłany: Nie Paź 07, 2012 13:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Strasznie ciężko mi się odnosić do pozycji, gdy nie mam w pełni rozpracowanej dyskografii... A banałów typu: lubię, nie lubię nie przystoi pisać. W każdym razie z tej części wybieram Spóźnionego oraz XXI wiek. Smile
_________________
http://www.lastfm.pl/user/meni124
http://rateyourmusic.com/~meni
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michał92
Bardzo aktywny


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 4396

PostWysłany: Nie Paź 07, 2012 16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

meni napisał:
Strasznie ciężko mi się odnosić do pozycji, gdy nie mam w pełni rozpracowanej dyskografii... A banałów typu: lubię, nie lubię nie przystoi pisać. W każdym razie z tej części wybieram Spóźnionego oraz XXI wiek. Smile


Wywnioskowałem z Twojej wypowiedzi, że sporo utworów znasz, tylko wolisz nie komentować, bo nie znasz danej płyty w całości (być może się mylę). Tak więc to i tak dobrze, ponieważ nie spodziewałem się większego zainteresowania ze strony forumowiczów na tym etapie TOPu, bo znalazło się tam sporo mniej znanych utworów, zapewne od miejsc 30, może 20 komentarzy będzie więcej, na co nie ukrywam liczę. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
meni
Laureat Miastowizji


Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 3709

PostWysłany: Nie Paź 07, 2012 17:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Otóż to. Wiele utworów znam wyrywkowo, ale jedyną płytę którą słuchałem w całości jest Dziecko. Wink
_________________
http://www.lastfm.pl/user/meni124
http://rateyourmusic.com/~meni
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dobromier
Zarządca


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 15206
Skąd: Szczecin / Dołuje

PostWysłany: Nie Paź 07, 2012 19:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jeszcze posłucham tych 20 kawałków które się pojawiły i wtedy skomentuję.
_________________
Przebój Lat Zerowych

Moje Playlisty Spotify

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama






Wysłany: Nie Paź 07, 2012 19:26    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczna Galaktyka Strona Główna -> The Mobile MK Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Muzyczna Galaktyka  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group