Forum Muzyczna Galaktyka Strona Główna Muzyczna Galaktyka
i nic ci nie umyka!
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Konkurs Piosenki Miastowizji- Regulamin
Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczna Galaktyka Strona Główna -> Miastowizja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mavoy
Dyrektor Muzyczny


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 3365
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw Maj 19, 2011 16:52    Temat postu: Konkurs Piosenki Miastowizji- Regulamin Odpowiedz z cytatem

Witamy na Festiwalu Piosenki Miastowizji- nieoficjalnym polskim odpowiedniku Buzzjack Song Contest. Nie mamy nic wspólnego z organizatorami tego plebiscytu, jak również szefami Konkursu Piosenki Eurowizji. Wszelka zbieżność nazw jest przypadkowa, przez autora niezamierzona. Wink

Uczestnicy

1. Każdy, kto chce uczestniczyć, musi w tym dziale otworzyć nowy wątek, podając w nim minimalnie nazwę kraju (to w tytule) i stolicę. Możecie również podać różne informacje dodatkowe- flagę, język, ludność, ale też, media muzyczne, nazwy festiwali itp. itd.
2. Możecie zgłaszać tylko jeden kraj.

Artyści i piosenki

1. Generalnie zachęcam (niemal błagam!) o postowanie piosenek mniej znanych. A żeby skutecznie to wyegzekwować ZABRANIAM wprowadzania piosenek zagranych choć raz przez RMF FM, Radio Zet, Radio Eska i RMF Maxxx, odpada również playlista dzienna Eski Rock. Co do tego, czy ktoś wie czy nie wie, czy jego piosenka leciała na antenie tych stacji- wybieracie tą stronę- http://radioarchiwum.net/ i szukajcie tytułu w wyszukiwarce.
2. Zakazane zostają również utwory z forumowych list: POPlista wg. forumowiczów, NRD wg. forumowiczów i Galaktyczna Lista (top30), oraz pochodzące z płyt dodawanych do Topłyty.
3. Artyści nie mogą się powtarzać w tej samej edycji konkursu. Przysługuje wam prawo zarezerwowania sobie jednego ulubionego wykonawcy, którego nikt inny nie może użyć. Nazwisko podajesz obok danych kraju
4. Nie możesz zaproponować dwa razy z rzędu tych samych artystów. Inni mogą natomiast w kolejnej edycji zaproponować wykonawcę, którego ty proponowałeś tym razem.
5. Artyści którzy zajęli miejsce w TOP 5 są zabronieni w kolejnych edycjach
6. Piosenki mogą być coverami
7. Piosenki mogą być remixami znanych nagrań, jeśli ich brzmienie znacząco różni się od oryginału, nie może to być po prostu doklejony rap, radziłbym też umiarkowanie w stosowaniu remixów klubowych, które często nie różnią się jeden od drugiego dla mniej wyrobionego ucha Razz
8. Piosenki- tak jak w BJSC nie mogą być uczestnikami Eurowizji ani ich coverami, ale- uwaga- w polskiej edycji dołączam piosenki, będące premierami festiwalu TopTrendy, opolskiego i sopockiego!
9. Piosenki mogą być w jakim chcecie języku, instrumentalne również są dozwolone.
10. Możecie zaproponować jedną piosenkę albo zorganizować narodowy finał przez PM- wtedy wysyłacie głosy organizującemu krajowi
11. Piosenki mogą nie być nowe.
12. Piosenki nie mogą być użyte w poprzednich edycjach z wyjątkiem tych co odpadły w narodowych finałach
13. Dawajcie linki do piosenek. Niektórym chce się nawet je krótko charakteryzować.
14. Zabronione zostają tzw. klasyki, czyli piosenki obecne w Kultowej 500 Eski Rock (http://www.eskarock.pl/kultowa500_2011_wyniki) i Topie Wszechczasów Trójki (http://lp3.polskieradio.pl/topnotowanie/)

Narodowe finały

Listę piosenek postujecie w swoim wątku po ogłoszeniu startu każdej edycji. Dobrze, żeby nie było ich za dużo, bo zniechęcicie głosujących. 6-8 powinno wystarczyć na max, ale lepiej przygotujcie więcej. Głosujemy przez PM, wysyłając głosy konkretnemu krajowi.
Gospodarze
Gospodarzem zostaje zwycięzca poprzedniej edycji- jeśli z różnych przyczyn odmówi, wtedy kolejno z wynikami- drugi, trzeci itd. Ma on obowiązek zbierania głosów i ogłaszania wyników.

Głosowanie

1. Kraje wysyłają gospodarzowi głosy na PM priva- w systemie 12, 10, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2 i 1 punkt.
2. Ujawnianie głosów przed oficjalnym podaniem jest zabronione
3. Wszelkie przekupywanie jest zabronione!!!


Zachęcam do zapraszania do zabawy jak najwięcej osób Smile

PS- ponieważ w "Luźnych Gatkach" pojawiły się zdania "Nie wiem, czy będę miał co dać do Miastowizji" przypominam kilka najlepszych źródeł muzyki, z których najczęściej korzystam:
1. Radio1- grecki portal po angielsku z dużą liczbą informacji na temat nowych singli, płyt i teledysków http://www.radio1.gr/music/track_of_the_day.htm
2. YouTube- najnowsze wycieknięte piosenki- http://www.youtube.com/results?uploaded=d&search_query=new+song+2012&search_type=videos&suggested_categories=10&uni=3
3. Forum Buzzjacka, szczególnie ciekawe są listy GoodDelty, Martina i Ghosty`ego. Ja też tam jestem Wink http://www.buzzjack.com/forums/Personal-Charts-Forum-f3.html
4. Jak szukacie list przebojów- http://www.lanet.lv/misc/charts/. Jakiś Łotysz odstawił kapitalną robotę!


Ostatnio zmieniony przez Mavoy dnia Pią Lut 10, 2012 13:41, w całości zmieniany 8 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama






Wysłany: Czw Maj 19, 2011 16:52    Temat postu:

Powrót do góry
meni
Laureat Miastowizji


Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 3709

PostWysłany: Sob Maj 21, 2011 10:48    Temat postu: Re: Konkurs Piosenki Miastowizji- Regulamin Odpowiedz z cytatem

Mavoy napisał:

Narodowe finały[/b]
Listę piosenek postujecie w swoim wątku po ogłoszeniu startu każdej edycji. Dobrze, żeby nie było ich za dużo, bo zniechęcicie głosujących. 6-8 powinno wystarczyć na max, ale lepiej przygotujcie więcej, bo a nuż ktoś wam podwędzi waszą propozycję - tak to jest, jak się korzysta z podobnych źródeł. Głosujemy przez PM, wysyłając głosy konkretnemu krajowi.


OK dzięki za odpowiedź na poprzednie pytania.

Ale się nie wyspałem i dalej tutaj czegoś nie rozumiem. Laughing
To pogrubione - jak konkretnemu krajowi, skoro przecież wszyscy artyści w narodowym są z tego samego? Chyba na konkretnych artystów.


Aha i nie bójcie się - w instrumentale raczej nie pójdę - samobójcą nie jestem. Very Happy Ale już pewien pomysł na krajowy finał mam i nie będę się w nim przejmował poziomem. Oczywiście on będzie ważny, ale nie najważniejszy. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bart3_14
Bardzo aktywny


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 2172

PostWysłany: Pon Maj 23, 2011 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy można eliminacje krajowe podzielić na 3 półfinały po 5 piosenek?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Brite
Bardzo aktywny


Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 2353
Skąd: Sanok

PostWysłany: Pon Maj 23, 2011 20:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ej ,a jak jakas piosenka leciała tylko na Eska Rock i Antyradio to można ja zaproponować do Miastowizji czy nie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mavoy
Dyrektor Muzyczny


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 3365
Skąd: Lublin

PostWysłany: Wto Maj 24, 2011 09:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@bart
tak, ale licz się z tym, że niektórym nie będzie chciało głosować aż 3 razy Smile Moim zdaniem lepiej zrobić jeden większy półfinał
@Brite
tak, bo nie wszyscy odbierają te stacje. Ja na przykład Eskę Rock i Antyradio mam tylko przy tropo. Tak samo można brać kawałki z Pina, Chill Zeta, Roxy, Czwórki czy stacji lokalnych. Zastanawiam się co z Trójką i Radio Plus...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mavoy
Dyrektor Muzyczny


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 3365
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sro Maj 25, 2011 17:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KALENDARZ I EDYCJI
Do 10 czerwca 2011- zgłaszanie się uczestników i narodowe finały
10-24 czerwca 2011- finał

KALENDARZ II EDYCJI
Do 11 lipca 2011- zgłaszanie się uczestników i narodowe finały
11- 23 lipca 2011- finał

KALENDARZ III EDYCJI
10 września- 30 września- narodowe finały
1 październik- 14 październik (?) - finał
_________________
No matter how your heart is grieving, if you keep on believing, the dream that you wish will come true


Ostatnio zmieniony przez Mavoy dnia Pią Wrz 16, 2011 13:13, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mavoy
Dyrektor Muzyczny


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 3365
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sro Maj 25, 2011 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajna mapka świata naszej zabawy zrobiona przez Kelleniego: http://rmfpoplista.phorum.pl/viewtopic.php?p=701#701

Ostatnio zmieniony przez Mavoy dnia Sro Maj 25, 2011 17:17, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
adik 303
Laureat Miastowizji


Dołączył: 21 Maj 2011
Posty: 11710

PostWysłany: Sob Maj 28, 2011 10:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie: jakby 2 utwory miały taką samą ilość punktów, to co z dogrywkami? Liczymy 1 miejsca, 2 itd., czy jest głosowanie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sim1994
Laureat Miastowizji


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 5661

PostWysłany: Sob Maj 28, 2011 11:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy już będziemy głosowali to bierzemy pod uwagę głosowanie sąsiedzkie/narodowościowe? xD
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mavoy
Dyrektor Muzyczny


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 3365
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sob Maj 28, 2011 11:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adik 303 napisał:
Mam pytanie: jakby 2 utwory miały taką samą ilość punktów, to co z dogrywkami? Liczymy 1 miejsca, 2 itd., czy jest głosowanie?


Zależy od ciebie- gdy mi wyjdzie numer 1 ex aequo prawdopodobnie dokonam sam wyboru. No, chyba, że będę musiał wybierać pomiędzy moimi dwoma wspaniałymi klasykami. Wtedy zobaczę, kto ma więcej 1, ew. 2 miejsc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mavoy
Dyrektor Muzyczny


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 3365
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sob Maj 28, 2011 11:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sim1994 napisał:
Kiedy już będziemy głosowali to bierzemy pod uwagę głosowanie sąsiedzkie/narodowościowe? xD


Proszę bardzo. Możesz na przykład wysoko umieścić jednego z twoich sąsiadów, Daratenię Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ajsmen90
Moderator


Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 4200
Skąd: obojętność, która każe mi stać, kiedy chciałbym pobiec za Tobą?

PostWysłany: Pon Maj 30, 2011 19:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
2. Wyeliminowani półfinaliści głosują w finale jeśli chcą uczestniczyć w kolejnej edycji.


1. Wg mnie nie ma potrzeby robić półfinałów...jak uważasz?
2. Kto będzie gospodarzem 1 edycji? Twoje państwo?
_________________
Winter Rocks! napisał:
"Muzyczna Galaktyka - i nic ci nie umyka!" Świetne hasło! Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
sim1994
Laureat Miastowizji


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 5661

PostWysłany: Pon Maj 30, 2011 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No raczej skoro nawet 10 państw nie ma, to wręcz nie da się zrobić półfinałów. xD
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mavoy
Dyrektor Muzyczny


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 3365
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon Maj 30, 2011 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1)Jak pisałem regulamin, miałem nadzieję na więcej uczestników Sad Może nie brzmi to miło, ale szkoda, że nie dołączył nikt całkiem spoza naszego grona...
2) Nom, Daratenia, przecież napisałem. Zachęcam cały czas do głosowania u siebie, brakuje jeszcze 3 głosów, a sprawdzenie piosenek to tylko jakieś 5-6 minut. Chyba, że teraz wolicie pójść spać...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ajsmen90
Moderator


Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 4200
Skąd: obojętność, która każe mi stać, kiedy chciałbym pobiec za Tobą?

PostWysłany: Wto Maj 31, 2011 00:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak była grana przez Eskę Rock lub Eskę Polski Rock???
_________________
Winter Rocks! napisał:
"Muzyczna Galaktyka - i nic ci nie umyka!" Świetne hasło! Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
adik 303
Laureat Miastowizji


Dołączył: 21 Maj 2011
Posty: 11710

PostWysłany: Wto Maj 31, 2011 06:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ajsmen90 napisał:
A jak była grana przez Eskę Rock lub Eskę Polski Rock???

Można, bo nie każdy te stacje odbiera, pisał Mavoy Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ajsmen90
Moderator


Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 4200
Skąd: obojętność, która każe mi stać, kiedy chciałbym pobiec za Tobą?

PostWysłany: Wto Maj 31, 2011 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A no to dobrze.
A więc starsza piosenka też może być np. z 2006 roku?
_________________
Winter Rocks! napisał:
"Muzyczna Galaktyka - i nic ci nie umyka!" Świetne hasło! Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
Mavoy
Dyrektor Muzyczny


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 3365
Skąd: Lublin

PostWysłany: Wto Maj 31, 2011 12:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, ja miałem z 2007 i 2009 Smile
_________________
No matter how your heart is grieving, if you keep on believing, the dream that you wish will come true
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ajsmen90
Moderator


Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 4200
Skąd: obojętność, która każe mi stać, kiedy chciałbym pobiec za Tobą?

PostWysłany: Wto Maj 31, 2011 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze mam 2 pytania

1. Można np. poszukać coś w RMF HOT NEW ? Smile
2. Pamiętam jak RMF zagrał pewną piosenkę kilka lat temu, może z max 3 razy, ale to było kilka lat temu, no i nie wiem jak inne radia czyli tak czy siak nie mogę jej dać?
_________________
Winter Rocks! napisał:
"Muzyczna Galaktyka - i nic ci nie umyka!" Świetne hasło! Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
michał92
Bardzo aktywny


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 4396

PostWysłany: Wto Maj 31, 2011 13:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg mnie możesz dać, ale to chyba Mavoy będzie najlepiej wiedział co z tym zrobić. Najważniejsze, że się decydujesz wziąć udział Smile

PS. Jeszcze Aśkę namów Very Happy Żeby chociaż jedna kobieta była. Na forum może nie jest to tak widoczne, ale w realu byłoby na pewno. Za dużo tu facetów!!!


Ostatnio zmieniony przez michał92 dnia Wto Maj 31, 2011 14:47, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Wto Maj 31, 2011 13:33    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczna Galaktyka Strona Główna -> Miastowizja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 1 z 11
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Muzyczna Galaktyka  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group