Forum Muzyczna Galaktyka Strona Główna Muzyczna Galaktyka
i nic ci nie umyka!
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Eska Rock
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczna Galaktyka Strona Główna -> Eska Rock
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MaQ
Bardzo aktywny


Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 2312

PostWysłany: Pią Lis 22, 2013 18:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po udanej, acz ryzykownej zmianie z Plusem grupa Time sobie myśli, że może wszystko... Pewnie dlatego m.in. Wojewódzki uciekł

Nie znam VOXa, ale już widzę te wysokie słupki w badaniach Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pią Lis 22, 2013 18:20    Temat postu:

Powrót do góry
michallahcim
Bardzo aktywny


Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 4924
Skąd: MIASTKO/POZNAŃ

PostWysłany: Pią Lis 22, 2013 23:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MaQ napisał:
Po udanej, acz ryzykownej zmianie z Plusem grupa Time sobie myśli, że może wszystko...

Tylko z kolei z Plusem, to była to nowość na rynku, bo żadna stacja nie grała w podobnym klimacie, ale tutaj to ze stacji skierowanej do konkretnej grupy słuchaczy znowu zrobią takie flaki z olejem. Emeryci jak już się przyzwyczaili do słuchania Jedynki, to nie zmienią upodobań. Ile już jest podobnie grających rozgłośni ZP, Zet Gold, RMF FM i Zetka też grają tak samo, ale z nowościami...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
meni
Laureat Miastowizji


Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 3709

PostWysłany: Sob Lis 23, 2013 23:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Artur.O napisał:
Chociaż z tego co pamiętam, to Eska Rock w większości miast weszła w zamian za Radio WaWa, a od jakiegoś czasu obie stacje mam w mieście, więc może... Mr. Green
Prawda, u mnie było to samo. Przy czym wtedy jeszcze zostawały lokalne rozgłośnie do pożarcia przez gigantów.

Na moim przykładzie:
- 98.4 MHz - Radio Fan Fm, przejęte i przekształcone w Eskę (rok 2005 bodajże)
- 97,1 MHz - Było Radio WaWa, przełączyli sygnał na Eskę Rock. (cholera wie kiedy Very Happy)
- 104,9 MHz - Radio Bieszczady (nomen omen, to całkiem niezła stacja była, moja kuzynka bardzo ją lubiła), przechwycili i wrąbali VOX Fm. (rok 2007)

W 2009 roku pozamieniali sygnały i ostatecznie wyglądało to tak:
- 98.4 MHz - Radio WaWa
- 97,1 MHz - bez zmian, Eska Rock
- 104,9 MHz - Eska zwykła, Vox wyrzucony z Podkarpackiego eteru.

To tak pokrótce i powierzchownie, pewnie jeszcze jakieś zawirowania były po drodze, no ale pamięć zawodna. Wink

-------------------------------------------------------------------------

Generalnie obstawiam, że zrobią stację z disco polo, fanów podrzędnych dyskotek jest bez linku, a samo dicho przeżywa renesans. A radia z taką muzyką oprócz Plusa nie ma. Na Podkarpaciu przynajmniej posucha - chyba, że ktoś włączy sobie Radio Kielce w niedzielę po 16, bo nadajnik z Łysej Góry (Święty Krzyż) sieje hen daleko na Podkarpacie. Wink Ale komu by się to chciało kręcić gałeczką w radiu na trzy godziny. Wink
_________________
http://www.lastfm.pl/user/meni124
http://rateyourmusic.com/~meni
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dobromier
Zarządca


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 15209
Skąd: Szczecin / Dołuje

PostWysłany: Nie Lis 24, 2013 00:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To u mnie było tak:

- 88,9 - Vox FM zamienione na Radio Plus w 2010 (wspomagam się ciocią Wikipedią ;P)
- 93,2 - Radio Północ, a od kiedyśtam Wawa (a na koszalińskiej częstotliwości Eska)
- 95,7 - również zamiana Wawy na ER, w całym kraju w tym samym czasie (czerwiec 2008) była Wink
- 96,9 - lokalne Radio Plama za Eskę w listopadzie 2005
- 98,4 - lokalne Radio ABC (ponoć słabe) za Maxxxa krótko później

W sumie teraz żałuję że z tych wszystkich stacji właściwie nic nie słuchałem poza Eską i Maxxxem (i ER) Embarassed


No wg wieści Vox FM ma się przerzucić na klasyki disco i dance, więc może chodzić o powtórzenie sukcesu Plusa (który w przeciwieństwie do Vox nie w 100% należy do Time).
_________________
Przebój Lat Zerowych

Moje Playlisty Spotify

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sunrise2507
Bardzo aktywny


Dołączył: 05 Gru 2011
Posty: 4356
Skąd: Witankowo

PostWysłany: Wto Gru 03, 2013 17:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie coś znalazłem na fb
"Zgodnie z zapisami w koncesji na nowych częstotliwościach i grający disco Vox FM przestanie być rozgłośnią o charakterze społeczno-religijnym. Zapisy dotyczące programu społeczno-religijnego będzie musiała natomiast realizować warszawska Eska Rock, której od dzisiaj słuchać można jedynie w Warszawie i okolicach."

Ich chyba... nie będę kończył...
_________________
How many dreams will end?
How long can I pretend?
How many times will love pass me by
Until I find you again?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tangerine
Użytkownik


Dołączył: 12 Wrz 2020
Posty: 127
Skąd: Police

PostWysłany: Wto Sie 09, 2022 17:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedna z moich ulubionych stacji. 10 lat temu była moją ulubioną. Tyle wspomnień z nią związanych. Zdarza mi się wracać do niej co jakiś czas. Kiedyś rzadko, a teraz coraz częściej. Szkoda, że to tak się potoczyło i przestała odbierać. Tylko z Warszawy nadaje. Teraz słucham tego na aplikacji Radio Maximus i tam może odbierać.
_________________
Panta rei
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
Dobromier
Zarządca


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 15209
Skąd: Szczecin / Dołuje

PostWysłany: Sro Paź 05, 2022 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem obecna Eska ROCK nie ma zbyt wiele do zaoferowania. Stara ekipa, naprawdę tworząca klimat stacji, jest obecnie w muzo.fm; rockowo-alternatywny repertuar sprzed 10 lat "ewoluował" w najbardziej standardową rockową szafę grającą typu "najlepsze z największych" (nawet AntyRadio jest bardziej różnorodne); no i nie wiem, jak programowo, ale wydaje się, że muzo.fm i AntyRadio pod tym względem też są ciekawsze. Nadal uważam, że stara, dobra Eska ROCK została zamordowana w listopadzie 2013. To co jest dzisiaj, to po prostu inna stacja z tą samą nazwą.
_________________
Przebój Lat Zerowych

Moje Playlisty Spotify

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama






Wysłany: Sro Paź 05, 2022 21:58    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczna Galaktyka Strona Główna -> Eska Rock Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20
Strona 20 z 20
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Muzyczna Galaktyka  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group