Forum Muzyczna Galaktyka Strona Główna Muzyczna Galaktyka
i nic ci nie umyka!
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Stacje regionalne i lokalne
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczna Galaktyka Strona Główna -> Inne stacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mavoy
Dyrektor Muzyczny


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 3365
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw Paź 13, 2011 12:04    Temat postu: Stacje regionalne i lokalne Odpowiedz z cytatem

W tym temacie ciekawostki z waszych lokalnych eterów- jakie są wasze stacje regionalne Polskiego Radia i stacje lokalne? Stać je na oryginalność, czy młócą to co wszyscy? Mają ciekawe audycje muzyczne - to specjalizacja PR (nie tylko zresztą lokalnego)? Wprowadzają nowe audycje? Piszcie o tym tutaj.

Ciekawostka nr 1 ode mnie- wprawdzie sam nie odbieram, ale to radio jest czymś niesamowitym. Świetnie znane przez radiomaniaków z okolic Warszawy. Nadające na 99,5 FM Radio Nostalgia 4 października uruchomiło długo oczekiwany stream internetowy.- właśnie po raz pierwszy słucham i powiem wam, że mam chyba nowe ulubione radio:wink:

Najpierw lista wykonawców z ich strony. VOX FM wysiada. Mamy tu obok siebie:
Louis Armstrong, The Byrds, Johnny Cash, Chubby Checker, Czerwone Gitary, Ray Charles, Cream, Dalida, John Denver, The Doors, Bob Dylan, Mieczysław Fogg, Jimi Hendrix, Anna Jantar, Maryla Rodowicz, Rolling Stones, Rush, Irena Santor, Simon & Garfunkel, Trubadurzy, Violeta Villas, Tom Jones, Janis Joplin, Led Zeppelin, The Mamas And The Papas, Bob Marley, Czesław Niemen, Roy Orbinson, Luciano Pavarotti, Pink Floyd, Elvis Presley.

A to nie wszystko. Cytaty z forum RadioPolska:

"poprzedniej nocy długo nie mogłem zasnąć.
Między innymi dlatego, że usłyszałem w tym radio jeden z utworów Arka Noego !?"
"dziś rano usłyszałem piosenkę z kabaretu Tey - co też jest niemałą egzotyką."
"No nie... !!!
Właśnie leci...
Soundtrack z mojego ulubionego serialu "Zmiennicy" w reż S. Barei"
"Myślałem, że Radio Nostalgia już mnie niczym nie zaskoczy.
A jednak...
Właśnie leci UWAGA: "Polonez As Dur Opus 53 - Fryderyka Chopina"
(akurat tego poloneza znam bo jest charakterystyczny)
"Dziś słuchałem po godz. 3. i faktycznie jest spora różnorodność:

- Mama Cass - Dream A Little Dream Of Me
- Górniak/Szcześniak - Dumka
- Piotr Szczepanik - Goniąc kormorany
- Urszula - Malinowy król
- E.L.O. - Confusion
- Edyta Geppert - Jaka róża taki cierń
- Perfect - Chcemy być sobą
- Franek Kimono (Piotr Fronczewski) - King Bruce Lee Karate Mistrz
- Billy Idol - Sweet Sixteen "
"Gdyby nadawali całą dobę, jestem przekonany, że mieliby świetną słuchalność. To w większości muzyka pokolenia moich rodziców niż moja, ale tego naprawdę fajnie się słucha. Są tam nagrania, których nikt inny nie gra i nie zagra (np. kawałki z udziałem Ireny Kwiatkowskiej). Ktoś, kto odpowiada za muzykę w Nostalgii naprawdę się postarał."
"Podsłuchuję ich ostatnio i muszę przyznać, że brzmi to ciekawie. Oczywiście brakuje w tym radiu żywego człowieka, ale muzycznie jestem na TAK. Udało im się zrobic radio z oldiesami zupełnie inne niż Vox i dawne Złote Przeboje (bo dziś można już powiedzieć o nich wszystko, ale nie to, że jest tam coś "złotego"). Takiego radia dotąd nie było. Te piosenki ze wczesnych lat 60. i 70. to nie moja bajka, ale to prawdziwe perełki. A teksty tych piosenek zwalają z nóg. Zupełnie nie znałem tamtego świata. Ubaw mam świetny ;o) Poza tym gdzie można usłyszeć muzykę z "Alternatyw 4" czy "Stawiam na Tolka Banana"? Naprawdę warto posłuchać."
Stream:

http://nostalgia.waw.pl/online

Osobiście trafiłem na Knowing Me Knowing You ABBY, How Deep Is Your Love Bee Geesów a nawet Miłość Ci Wszystko Wybaczy.
Fenomen, choć nie mają żadnych audycji, ba, prezentera oprócz nagranych wcześniej wiadomości, co ja mówię prezentera- dżingli! Ale muzycznie perełka. Niejednokrotnie grali bowiem dłużej niż koncesja pozwala- a mogą tylko w godzinach 00:00- 12:00. (w Internecie całą dobę)W pozostałym czasie nadaje bowiem Radio Jutrzenka- dla kombatantów Radia AK. I to jest kolejny fenomen Very Happy

Zobaczcie ramówkę:
12:00 Powitanie
12:10 „Poranek po południu” - retransmisja poranka Radia WNET
14:00 „Szósty ocean” - audycja Jakuba Wajdzika (powt. ze środy z godz. 19:00)
15:00 Piosenka tygodnia
15:05 Poezja w Radiu Jutrzenka (powt. ze środy godz. 20:05)
15:25 „Alfabet Piosenki Patriotycznej” (powt. ze środy godz. 20:25)
15:40 Wspomnienia Beaty Obertyńskiej „W domu niewoli” (powt. ze środy z godz. 20:40)
16:00 Audycja Witolda Kalinowskiego „Jutro gadamy”
17:00 Piosenka patriotyczna w Radiu Jutrzenka - „Marsz Mokotowa”
17:05 Książka Stanisława Kopfa „Ślady”
17:25 „Silni duchem” - magazyn harcerski Radia Niepokalanów
18:00 Piosenka patriotyczna w Radiu Jutrzenka - „Hymn Polski Podziemnej”
18:05 Książka Emila S. Mentla „W pogoni za wolnością”
18:30 „Wychowanie do życia w rodzinie” - audycja z archiwum Radia Jutrzenka
19:00 „Muzyka znad Sekwany” - audycja z piosenką francuską
20:00 Piosenka tygodnia
20:05 Poezja w Radiu Jutrzenka
20:25 „Alfabet Piosenki Patriotycznej”
20:40 Wspomnienia Beaty Obertyńskiej „W domu niewoli”
21:00 Audycja Witolda Kalinowskiego „Jutro gadamy” (powt. z godz. 16:00)
22:00 Piosenka patriotyczna w Radiu Jutrzenka - „Sanitariuszka Małgorzatka”
22:05 Książka Stanisława Kopfa „Ślady” (powt. ze środy godz. 17:05)
22:25 „Wielcy w historii Polski” - audycja Zbigniewa Zagajewskiego (Radio Niepokalanów) (powt. ze środy z godz. 17:25)
23:00 Piosenka patriotyczna w Radiu Jutrzenka - „Marsz I Brygady”
23:05 Z archiwum Radia Jutrzenka (powt. ze środy z godz. 18:05)
24:00 Zakończenie programu

Niestety, nie ma streamu Sad Takie oryginalne stacje powinny być ogólnopolskie. Very Happy
_________________
No matter how your heart is grieving, if you keep on believing, the dream that you wish will come true
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama






Wysłany: Czw Paź 13, 2011 12:04    Temat postu:

Powrót do góry
Mavoy
Dyrektor Muzyczny


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 3365
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw Paź 13, 2011 12:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jeszcze news dla Przema:

Radio Kielce walczy o młodego słuchacza

Nowe miejskie radio rozpocznie nadawanie prawdopodobnie od 1 stycznia przyszłego roku. Stworzą je dziennikarze publicznego Radia Kielce, a głównymi odbiorcami mają być młodzi ludzie. - Chcemy sprostać wyzwaniom czasu i otworzyć się na młodych ludzi - mówi Roman Ostrowski, przewodniczący rady nadzorczej RK.
Program składać się będzie z muzyki popularnej, która przyciąga młodych słuchaczy. Nie zabraknie jednak informacji i małych form publicystycznych. Format stacji zapożyczony jest z lubelskiego Radia Freee. Jego przykładowe audycje zatytułowane są: "Poranna gra wstępna", "Dzień z bani!" czy "Odchamiacze".
Programy tworzyć mają dziennikarze Radia Kielce. Nie wiadomo, czy dostaną za to dodatkowe wynagrodzenia. - Ale wbrew pozorom to nie jest kosztowny projekt. Nie zanosi się też na dużo pracy, bo będziemy mieli gotowy format, zaś audycje stworzymy na podstawie kapitału Radia Kielce - zauważa Ostrowski.

Stacja nadawać ma na innej częstotliwości niż Radio Kielce. - O jej przyznanie już wystąpiliśmy do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji - informuje Ostrowski.

Ciekawe, jak Radio Kielce to pewnie nie zabraknie przyśpiewek ludowych Razz
_________________
No matter how your heart is grieving, if you keep on believing, the dream that you wish will come true
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
pivo
Użytkownik


Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 318
Skąd: 53N/19E

PostWysłany: Wto Paź 18, 2011 19:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tam skąd ja pochodzę sytuacja stacji lokalnych wygląda tak:

Polskie Radio PiK - mogę ich łapać na trzech (wszystkich częstotliwość). Praktycznie grają inaczej niż RMF ale żeby się wyróżniali? Cenię ich za dwie rzeczy: pierwsza z nich to transmisje sportowe. Druga to to, iż są dla mnie głównym źródłem newsów z regionu. W typowym serwisie jest jedna lub dwie informacje z regionu pod koniec za to o 20 jest taki 10-minutowy magazyn z podsumowaniem dnia, który słucham.

Radio Dla Ciebie - tam z lokalnością juz jest gorzej (za duże województwo, nie szło ogarnąć Razz) Kiedyś słuchałem ich namiętnie dla Extralisty która szła od poniedziałku do piątku między 17 a 20. Wielką zaletą listy było to że wyprzedzali RMF i całą resztę stacji. Potem przenieśli program na niedzielny wieczór i od tego czasu tego radia już zbyt często nie słucham

Merkury Polskie Radio - stopień lokalności IMO najwyższy, polecam posłuchać typowego serwisu. Jeśli chodzi o muzykę dla mnie Merkury uchodzi za stację ambitną i poważną. Miał na tą opinię fakt, że wieczorami szło pasmo z muzyką klasyczną tudzież poważną. Teraz w Poznaniu trwa Konkurs Skrzypcowy im. Wieniawskiego i to on jest w centrum uwagi.

Radio Łódź - ze wszystkich stacji A17 w jakich jestem zasięgu słucham ich najrzadziej. Niemniej uwagę zwraca Lista Przebojów z wygadaną prowadzącą ^^.

A teraz lokalne:

Na Kujawach i Pomorzu są trzy stacje lokalne w stu procentach. Reszta albo została wchłonięta przez ZPR (wszystkie główne miasta oprócz Włocławka) tudzież Eurozet (Bydgoszcz i Toruń) lub Agorę, która próbuje ulokować w Toruniu TOK FM. Drugim ważnym graczem jest sieć GRA należąca do wydawcy Gazety Pomorskiej. Siedziba sieci jest w Toruniu, stamtąd jest nadawany sygnał do Bydgoszczy, Inowrocławia i Włocławka. Lokalność w Grze wygląda tak, że pasma między 6 a 11 oraz 14 a 17 (choć NIE zawsze) są nadawane ze studiów w poszczególnych miastach. Poza tymi godzinami jest program centralny z Torunia. Na antenie GRY dominuje muzyka klubowa, choć w porówaniu na przykład do Wielkiej Dwójki jest ona lepsza.

Drugą stacją we Włocławku jest Radio Hit. Te słynne Radio Hit z naszego małego Białegostoku Very Happy. Stacja słynie z tego, że playlista zbytnio się tam nie zmieniła od 2003 roku oraz z puszczania disco-polo, szczególnie wieczorami. W wiadomościach lokalnych można usłyszeć jaki to Pałucki i agendy Ratusza są wspaniałe i dbają o mieszkańców miasta. Największym wzięciem cieszą się pasma wieczorne z pozdrowieniami, gdzie zestaw piosenek discopolowych jakie się pojawią jest z góry wiadomy. Jest jednak światełko w tunelu. To Andrzej Koziński. On potrafi sprzedać nawet najgorszy program Very Happy Lubię włączać RH gdy pojawia się na antenie. Według mnie najsympatyczniejsza postać w stacji.

Katolickie Radio Płock - muzycznie fajna stacja, jako że to radio diecezjalne częste są msze, czytania i katechezy. Prezenterzy odzywają się arcyrzadko, wiadomości lokalne na poziomie choć jakość dźwięku czasem zostawia wiele do życzenia, reklam bardzo mało, co najwyżej Oszołom ze Skarbonką.

Jaka jest Eska i reszta każdy wie. Nie warto opisywać.
_________________
Ratujmy GiLA - szkołę dla ludzi ciekawych świata!
--
dezaktywowany
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
przem44
Użytkownik


Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 806

PostWysłany: Wto Paź 18, 2011 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tak raczej zostanę przy RMF FM, tym bardziej, że teraz dużo czasu spedzam w Krakowie Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
remo234
Moderator / Laureat Miastowizji


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 4378

PostWysłany: Sob Lis 05, 2011 22:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.rc.fm/top30
to jest lista, dla każdego coś dobrego Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pivo
Użytkownik


Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 318
Skąd: 53N/19E

PostWysłany: Pon Lis 07, 2011 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przed chwilą w toruńskiej Grze szło http://www.youtube.com/watch?v=-DSVDcw6iW8&feature=fvwrel. Tego nie usłyszymy ani w ostatnimi czasy zagłuszanym z powodu megatropo Roxy (choć pewnie już niedługo), ani tym bardziej w PR4. Wieczorami w Grze jest audycja "Martinez On Air" (latem nazywało się to "Sunset") i tam często idą istne cymesy. Polecam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pivo
Użytkownik


Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 318
Skąd: 53N/19E

PostWysłany: Sob Lis 12, 2011 23:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O qwa Adele w Hicie idzie. Trzeba uczcić tą wiekopomną chwilę która się nie powtórzy!
_________________
Ratujmy GiLA - szkołę dla ludzi ciekawych świata!
--
dezaktywowany
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kordian
Aktywny użytkownik


Dołączył: 15 Lis 2011
Posty: 1015
Skąd: Wybrzeże

PostWysłany: Sro Lis 16, 2011 00:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak się szczęśliwie (?) składa, że mieszkam w miejscu, w którym można odbierać stacje z paru miast. Żeby tylko było czego słuchać.. Radio Gdańsk oceniam wysoko - ramówka na poziomie, ciekawe audycje autorskie, nie tylko o muzyce. Radio Olsztyn gra bardziej pod publiczkę (powerplayem było tam kiedyś..."March On" Safury Shocked), ale też mają trochę audycji muzycznych i koncert życzeń. Chyba jeszcze pracuje tam jako prezenter wokalista znany jako Norbi Smile Radio El (bląg) kiedyś grało dużo fajnych piosenek z lat 80., teraz nie bardzo się orientuję.

Kiedy jestem na studiach doktoranckich w Warszawie, najczęściej słucham Roxy FM, w dalszej kolejności Czwórki, Eski Rock, Radia dla Ciebie (lubię audycje Artura Orzecha), czasem Vox FM, chociaż wieczorne miksy Marka Sierockiego szybko się nudzą :/
_________________
Między łosiem a łososiem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
pivo
Użytkownik


Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 318
Skąd: 53N/19E

PostWysłany: Sro Lis 16, 2011 22:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z cyklu "Było takie radio": Radio Las Vegas z Ciechocinka.

http://www.youtube.com/watch?v=9ZZb1PctvgE

Działało w drugiej połowie lat 90 i na początku XXI wieku. Dosyć mocno się reklamowali w prasie lokalnej. Około 2002 roku właściciel sprzedał radio Ad.pointowi. Dziś na tej częstotliwości gra Radio Plus Toruń, wcześniej Radio Bravo. Pamiętam, jak jeden z prezenterów tego radia reklamując je ofc prowadził otwarcie supermarketu w mojej wsi (LOL) w 2006 r.

Za spadkobiercę RLV uważa się Hit, który muzycznie jest zbliżony do stacji z Ciechocinka, choć w tej ztcp były tylko piosenki biesiadne i disco-polo. Do stacji przeszło też paru prezenterów.
_________________
Ratujmy GiLA - szkołę dla ludzi ciekawych świata!
--
dezaktywowany
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dobromier
Zarządca


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 15205
Skąd: Szczecin / Dołuje

PostWysłany: Pią Gru 30, 2011 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://radio.szczecin.pl/index.php?idp=154&idx=1282 Cool
Ponadto 19 grudnia zagrali Born Blonde - Radio Bliss Very Happy
_________________
Przebój Lat Zerowych

Moje Playlisty Spotify

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
adam19960
Spamer


Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 6429
Skąd: Koszalin

PostWysłany: Pią Gru 30, 2011 19:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba najlepsze radio w moim regionie :p.
_________________
Catch a fall
and I will stand in your way
and I need you like the flower needs the rain...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kordian
Aktywny użytkownik


Dołączył: 15 Lis 2011
Posty: 1015
Skąd: Wybrzeże

PostWysłany: Pią Gru 30, 2011 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Artur.O napisał:
http://radio.szczecin.pl/index.php?idp=154&idx=1282 Cool
Ponadto 19 grudnia zagrali Born Blonde - Radio Bliss Very Happy


Gypsy & The Cat Exclamation Exclamation Exclamation
_________________
Między łosiem a łososiem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Dobromier
Zarządca


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 15205
Skąd: Szczecin / Dołuje

PostWysłany: Pią Gru 30, 2011 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kordian napisał:

Gypsy & The Cat Exclamation Exclamation Exclamation

No tak, Jona Vark akurat stamtąd poznałem :p
_________________
Przebój Lat Zerowych

Moje Playlisty Spotify

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mavoy
Dyrektor Muzyczny


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 3365
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sob Sty 07, 2012 12:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radio Dla Ciebie- stacja zawsze bardzo solidna muzycznie, choć niestety z anteny zniknęła moja kiedyś ulubiona audycja- Czarna Lista Pawła Bobrowskiego. W tym nadawanym we wtorki programie dziennikarz grał wszystkie nowości hip-hopu, R&B, soulu i też trochę funku. Były także premiery płytowe- i to chyba było najciekawsze, bo z wyprzedzenie pojawiały się single, które stawały się potem hitami światowymi- Apologize, Say It Right a sam pamiętam premierę Halo, które od razu bardzo mi się spodobało Wink Ale może lepiej, że program umarł przed śmiercią tego gatunku... Stacja słynie na całą Polskę z klubowej listy TOP 40 Dance Chart prowadzonej przez Bogdana Fabiańskiego- kiedyś nadawanej na... Dwójce, w czasach kiedy to radio grało pop Very Happy No i oczywiście trzeba wspomnieć o Ekstraliście. Teraz nie mam czasu, żeby ich słuchać, ale zawsze mieli bardzo ciekawą ofertę. Miss America Zelmerlowa zagrali pół roku przed premierą w RMF, ale alternatywy też było sporo, w ogóle wszystkie gatunki. Zresztą, o zobaczę sobie wyniki. http://rdc.pl/index.php?/pol/lista_przebojow/extralista_rdc
No, miałem rację. Joss Stone, Flo Very Happy, nowy R.E.M, nowa Adele gdy wszyscy klepią SLY, nowa Brooke Fraser, nowy Kravitz, nowi Fosterzy, Beirut, Kate Bush, The Wombats. Szacun olbrzymi. Zawsze chciałem, żeby taka była Poplista Rolling Eyes Kurcze, aż posłucham jutro. Polecam, po 19

Radio Rekord- radio, które od zawsze było bardzo nędzne. Chciałem je ulepszyć i podjąłem współpracę z didżejami, którzy prowadzili listę przebojów. Łącznie było ich trzech- Darek Janik (znany skądinąd z projektu Groovebusterz- ten taki gruby i brzydki, głos do niego zupełnie nie pasuje Wink ) , Sylwek Kamiński i Michał Banasiak. Wysyłałem im propozycje do listy przebojów, starałem się wyszukiwać nówki i w efekcie program zrobił się nawet dość oryginalny. Od ostatniego z nich dostałem nawet kilka płytek kompaktowych z nagraniami lokalnych artystów, bo mu wysłałem roczne podsumowanie listy Very Happy No a w moje urodziny zagrał tylko moje propozycje i złożył mi życzenia Very Happy Ech, piękne czasy, ale potem niestety Michał odszedł, a maila nowego prowadzącego nigdy nie znalazłem. Teraz program został zlikwidowany Razz

Radio Eska Radom- też radio lokalne w sumie Wink Bardzo popularne wśród ludzi, których mam nieszczęście znać Sad

Radio Plus Radom- playlista super, stoi za nią w końcu Tomek Kasprzyk, gorzej z resztą. Przegadane to radio...

VOX FM- fajne oldiesy, sporo nagrań których nie ma w innych stacjach. A przy tym po zostawieniu Voxa tylko w Wawce ta stacja stała się naprawdę dobrym radiem miejskim! Nie lubię chwalić grupy Time, ale... Tak, tak, to radio należy do Eski. Ręka w górę, kto zamieniłby to radio (albo Eskę Rock) z Eską Very Happy

Radio Kolor- bardzo ciekawa playlistka, to jest w praktyce klasyczne AC. Niestety, nadają na 103 FM niby z dużą mocą, ale na 102,9 mam Zet z Przysuchy, na 103,1 Lublin z Ryk i Kolor jest nie do odebrania. Słucham przez net czasem.

Radio Kielce- muzyczna tragedia. Zdarza się nawet muzyka ludowa. Nie polecam.

Radio Lublin- kilka ciekawych audycji autorskich, na przykład lista przebojów instrumentalnych (głównie rock). Niestety, także blok z disco polo (tak w radiu publicznym) Shocked Nie wiem, czy jeszcze jest ale był

Radio Łódź- wiosną i latem podczas tropo. Dobre zarówno pod względem informacji lokalnych jak i playlisty

Trzeba pochwalić playlistę Radia Szczecin i Radia Wrocław, których słucham czasami przez Internet. Obie te stacje grają głównie rocka!
_________________
No matter how your heart is grieving, if you keep on believing, the dream that you wish will come true
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mavoy
Dyrektor Muzyczny


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 3365
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sob Sty 07, 2012 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak w ogóle doszedłem do wniosku, że taką muzykę jakiej brakuje mi w RMF znajduję na publicznych stacjach regionalnych Wink
_________________
No matter how your heart is grieving, if you keep on believing, the dream that you wish will come true
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
get_addicted
Laureat Miastowizji


Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1923

PostWysłany: Sob Sty 07, 2012 19:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do lokalnych stacji u mnie (okolice Iławy:P):
1. Planeta FM Iława- plus za to, że dużo jest serwisów informacyjnych z regionu, ale to jedyny plus. Muzyka badziewna, w większości dance, w ciągu dnia sporo przebojów lat 80tych, 90tych, ale tych najmniej ambitnych. Wieczorem brzmieniem przypomina Planetę Warszawa, czyli clubbing generalnie.
2. Eska Iława- bez komentarza ;p w 2005 zastąpiła radio Iława, które było bardzo chętnie słuchane, swego czasu miało bardzo rozbudowaną playlistę, jednak pod koniec działaności przypominało brzmieniem rmf.
3. Radio Elbląg- dla mnie osobiście słabizna, kolejna szafa grająca. Jest wprawdzie kilka programów autorskich, jest program promujący debiutantów z regionu, lista przebojów, która liczy już sobie prawie 17 lat, prezentowana jest lista World Chart top 40. ja osobiście się nudzę słuchając tej stacji, chociaż w playliście zdarzają się perełki ;p ale za dużo grania, za mało gadania.
4. Radio Głos- to katolicka rozgłosnia diecezji pelplińskiej, mają bardzo sympatycznych prezenterów, bardzo rozbudowane informacje z regionu. Muzycznie kiedyś było ciekawie, grali każdy gatunek, dużo polskiech przebojów i nowości, teraz grają głownie starsze przeboje, a z nowości wybierają te spokojniejsze. W przeciwieństwie do Radia Maryja nie ma tu dyskusji politycznych i propagandy ;p
5. RMF Maxxx Pomorze- przejęla częstotliwość po radiu Kwidzyn, nie ma co komentować, może jedynie to, że od niedawna o 6 rano można posłuchać godzinnego programu informacyjnego z regionu Smile
I jeszcze skomentuję 3 nieistniejące ;p
1. Eska Nord- to radio było świetne, mieli playlistę składającą się z 1500 piosenek, grali dosłownie wszystko, prezenterzy potrafili stworzyć fajną atmosferę na antenie. Znana też byla lista 25, emitowana między 13 a 15- jedyna lista emitowana w ciągu dnia ;p pod koniec działalności upodbniło playlistę do Maxxxa, który ostatecznie przejąl i tą stację.
2. radio Power Music FM- radio lokalne z Kwidzyna, dużo programów autorskich, róznorodnej muzyki, informacji lokalnych, reportaży, byl magazyn wędkarski, magazyn o zdrowiu i program kabaretowy. Od poniedziałku do piątku można bylo posłuchać Hitlisty, w której często grano lansowano przeboje, które inne stacje grały dopiero po kilku miesiącach, np Black Eyed Peas- Shut up grali juz w pazdzierniku 2003 r. jako pierwsi zaczęli grać Jeden Osiem L- jak zapomnieć Smile
3. radio Quo Vadis z Pasłęka, to był ewenement, radio katolickie, byly transmitowane msze święte, codzienna modlitwa itd. Ale oprócz tego leciały pozdrowienia, piosenki na życzenie z róznego gatunku, była audycja rockowa, była emitowana lista dance'owa, grali nawet trance;p radio było bardzo popularne u nas, zakończyło działalnośc jak ksiądz dyrektor zrezygnował z tej funkcji i zwyczajnie zabral swój nadajnik, który potem sprzedal na allegro ;p
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Dobromier
Zarządca


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 15205
Skąd: Szczecin / Dołuje

PostWysłany: Sob Sty 07, 2012 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

get_addicted napisał:
2. Eska Iława- bez komentarza ;p w 2005 zastąpiła radio Iława, które było bardzo chętnie słuchane, swego czasu miało bardzo rozbudowaną playlistę, jednak pod koniec działaności przypominało brzmieniem rmf.
5. RMF Maxxx Pomorze- przejęla częstotliwość po radiu Kwidzyn, nie ma co komentować, może jedynie to, że od niedawna o 6 rano można posłuchać godzinnego programu informacyjnego z regionu Smile


To są stacje ogólnopolskie tylko z lokalnymi oddziałami (czyt. lokalne są reklamy i nazwa miasta w dżinglu).
_________________
Przebój Lat Zerowych

Moje Playlisty Spotify

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kordian
Aktywny użytkownik


Dołączył: 15 Lis 2011
Posty: 1015
Skąd: Wybrzeże

PostWysłany: Pon Sty 09, 2012 10:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mavoy napisał:
VOX FM


Zawsze myślałem, że to radio...katolickie Shocked

Mavoy napisał:
Radio Kolor- bardzo ciekawa playlistka, to jest w praktyce klasyczne AC.


Na ten temat mógłbym mówić godzinami, więc niech przemówi muzyka Smile http://www.youtube.com/watch?v=gZwGFTt8oKE Czasami mam wrażenie, że ich playlistę układa muzykobloger Smile Kiedyś tak grała Eska i Radio Plus - rzeczy, na których granie RMF i Zetka były za głupie...

O RDC można mówić godzinami. Radio korzysta na współpracy ze znanymi nazwiskami, np. dzięki sobotniemu mixowi Fabiańskiego dowiedziałem się, że "See the Day" Girls Aloud jest coverem. W tym radiu jako jedynym poza Eską Rock słyszałem duński Kashmir (u Wiernika) i Mew (u Orzecha). Nie wiesz, czy jakaś strona archiwizuje ich playlistę? Dużo fajnych piosenek stamtąd mi umyka :/

Mavoy napisał:
Trzeba pochwalić playlistę Radia Szczecin i Radia Wrocław, których słucham czasami przez Internet. Obie te stacje grają głównie rocka!


Ty sobie posłuchaj Radia Gdańsk! Gdyby Gotye był dyrektorem programowym radia, pewnie tak by w nim wyglądała muzyka Smile

Na zachętę - http://www.lastfm.pl/user/lubielosie/library/tags?tag=first+heard+on+radio+gdansk&view=cloud

http://www.lastfm.pl/user/lubielosie/library
/tags?tag=heard+on+radio+gdansk&view=cloud
(byłoby dużo więcej, ale nie mam kiedy słuchać)

get_addicted napisał:

1. Eska Nord- to radio było świetne, mieli playlistę składającą się z 1500 piosenek, grali dosłownie wszystko, prezenterzy potrafili stworzyć fajną atmosferę na antenie. Znana też byla lista 25, emitowana między 13 a 15- jedyna lista emitowana w ciągu dnia ;p pod koniec działalności upodbniło playlistę do Maxxxa, który ostatecznie przejąl i tą stację.


W Maxxie nadal pracuje Mariusz Pucyło, który wcześniej był współprowadzącym tej listy przebojów, a jeszcze wcześniej prowadził kultowy muzyczny quiz w Radiu Gdańsk. Teraz może się to wydawać dziwne, ale w latach 90. nosił bujną grzywę i kochały się w nim tłumy Pomorzanek Smile Fajnie, że lista miała powtórkę chyba o 22.00, a wcześniej leciała "Godzina miłości", czyli piosenki,które zdaniem autorów audycji dobrze sprawdzają się w sytuacjach łóżkowych Wink Na antenie listy w latach 2002-2003 odczytano chyba 3 moje sms-y z pozdrowieniami - to były czasy Wink Dla niezorientowanych dodam jeszcze, że każda lista miała swój temat przewodni, na który można było się wypowiedzieć, np. czy wierzysz w radość z seksu przez internet? Wink
_________________
Między łosiem a łososiem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
get_addicted
Laureat Miastowizji


Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1923

PostWysłany: Pon Sty 09, 2012 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wymieniłem maxxxa i eskę bo mimo wszystko jakiś lokalny akcent w nich jest, poza tym zastąpiły nasze dwie lokalne rozgłośnie ;p nie wiem jak jest teraz, ale lokalne informacje tam były w ciągu dnia jeszcze nie tak dawno temu.
Co do listy 25, to w ostatnich miesiącach działalności Eski Nord (zanim nie przerobiono playlisty wg maxxxa), to około 17:30 prezentowana była pierwsza trójka notowania, a w sobotę było podsumowanie tygodnia Razz bardzo szkoda, że już nie ma tego radia;p emitowana była też Retro Lista z dawnymi przebojami, Top Nova- program podobny do Bitwy Przebojów radia Zet, dwie piosenki rywalizowały o glosy, która dostala więcej tych głosów przechodziła do następnego wydania, Magazyn Filmów, Centrala Zamówień- piosenki na życzenie, Bla Bla Cafe- sluchacze dyskutowali na dany temat... mimo wszystko najbardziej przyciągała ta playlista, niestety potem grali już tylko pop, dance i r'n'b, co miało przygotować sluchaczy na przejęcie stacji przez rmf maxxx...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mavoy
Dyrektor Muzyczny


Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 3365
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pią Sty 13, 2012 12:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kordian napisał:
VOX FM

Zawsze myślałem, że to radio...katolickie Shocked


Ty sobie posłuchaj Radia Gdańsk! Gdyby Gotye był dyrektorem programowym radia, pewnie tak by w nim wyglądała muzyka Smile

Na zachętę - http://www.lastfm.pl/user/lubielosie/library/tags?tag=first+heard+on+radio+gdansk&view=cloud

http://www.lastfm.pl/user/lubielosie/library
/tags?tag=heard+on+radio+gdansk&view=cloud
(byłoby dużo więcej, ale nie mam kiedy słuchać)


Vox faktycznie nadaje niektóre programy religijne "Plusowe", ale jest ich znacznie mniej niż na antenie stacji Eurozetu. Poza tym jak słucham czasem reklam porannego programu (nie ma już w nim niestety siostry Kurzajewskiego i Romana Czejarka) to zastanowiłbym się nad określeniem "katolickie radio", no ale ja konserwa jestem Razz

Radio Gdańsk zaczyna mi się przypominać. Nie wspomniałem o nim, bo w tamtym momencie akurat gadali Wink Ale pamiętam, że słuchałem ich trochę nad morzem. Wieczorami grali klasykę rocka, nie tylko ograne numery, ale także ciekawsze kawałki.
_________________
No matter how your heart is grieving, if you keep on believing, the dream that you wish will come true


Ostatnio zmieniony przez Mavoy dnia Sob Sty 14, 2012 10:35, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama






Wysłany: Pią Sty 13, 2012 12:57    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczna Galaktyka Strona Główna -> Inne stacje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Muzyczna Galaktyka  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group