Forum Muzyczna Galaktyka Strona Główna Muzyczna Galaktyka
i nic ci nie umyka!

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Stacje regionalne i lokalne
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczna Galaktyka Strona Główna -> Inne stacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pivo
Użytkownik

PostWysłany: Sob Sty 14, 2012 10:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Merkury staje się coraz bardziej "poważną" stacją. Cytat z RadioPolski:

Cytat:
z anteny zniknie także wiele innych audycji autorskich. To już przysłowiowy "gwóźdź do trumny" tej stacji. Zaczęło się od omawianej tu kilka postów wyżej oprawy dżwiękowej, w roku ubiegłym następowała stopniowa zmiana playlisty na coraz bardziej softową z domieszką klimatów okołojazzowych, co dla mojego gustu było na tyle ciężkie do wytrzymania, że przestałem właściwie przykładać ucho do tej rozgłośni. Jesienią dostosowanie do nowego formatu zauważyłem również np. w audycji "Radio Yesterday" (ciekawe, czy ta zostaje...).

Za tydzień, w piątek o 22, ostatnia audycja "Noc u Berniego". Można było w niej usłyszeć nagrania z lat 80., głównie klimaty italo i depeszowopodobne, choć czasem był rock. "Radio Yesterday" leci w tej chwili, klimaty zbliżone, choć audycja jest bardziej "rozciągliwa" muzycznie. Słyszałem w niej nawet jugosłowiańskiego rocka (sic!). Powód tych zmian jest oczywiście finansowy Sad

Wspomniana oprawa dźwiękowa weszła w grudniu 2010 r. Miał to być powrót do tradycji, ale coś się po drodze zepsuło. Kilkadziesiąt jingli z podkładem z "Roty" nie jest tragicznych, choć śpiewanych jingli "Radio Merkury Poznań", szczególnie po wiadomościach nic nie przebije. Jingle Radia PiK emitowane od 10 lat też są niczego sobie, a też mają element tradycyjny, czyli wpleciony i zmodyfikowany przedwojenny jeszcze sygnał Rozgłośni Toruńskiej. (http://www.youtube.com/watch?v=j2QQ6FH-ORM 10 sekunda)

Mavoy, RDC to temat rzeka, choć kiedyś było lepiej. Odkryłem ich 2 lata temu i dostałem wtedy na ich punkcie hopla. To właśnie tam usłyszałem pierwszy raz Radio Hello (1,5 roku przez polsatowskim MBTM) i Holywood, które w tym samym czasie wchodziło do lepszego wtedy Radia Euro, ale to już inna sprawa.

Czy pamiętasz, jak Extralistę emitowali codziennie? Oczywiście wyprzedzali w propozycjach Poplistę o parę tygodni. Niestety, ale jakoś na początku ubiegłego roku zdemolowali ramówkę. Zaczęło się skracanie "Nocy DJ-ów" skończone jej likwidacją a w miejsce codziennej Extralisty dali trzygodzinny magazyn informacyjny. I wtedy rozstałem się z tą stacją do września. Teraz powoli odzyskują mój szacunek.

Nawiążę jeszcze do "Tortu...". Kiedyś audycja szła w nocy z soboty na niedzielę a jako że paradoksalnie "lepsze" stacje dla wielu stają się niestrawne a RMF podwyższa Ten Topem loty no to z ciekawości słuchałem tego. Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś w każdym odcinku prowadzący puszczał coś od Imogen Heap Razz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Sob Sty 14, 2012 10:28    Temat postu:

Powrót do góry
Mavoy
Dyrektor Muzyczny

PostWysłany: Sob Sty 14, 2012 10:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pivo napisał:
Merkury staje się coraz bardziej "poważną" stacją. Cytat z RadioPolski:

Cytat:
z anteny zniknie także wiele innych audycji autorskich. To już przysłowiowy "gwóźdź do trumny" tej stacji. Zaczęło się od omawianej tu kilka postów wyżej oprawy dżwiękowej, w roku ubiegłym następowała stopniowa zmiana playlisty na coraz bardziej softową z domieszką klimatów okołojazzowych, co dla mojego gustu było na tyle ciężkie do wytrzymania, że przestałem właściwie przykładać ucho do tej rozgłośni. Jesienią dostosowanie do nowego formatu zauważyłem również np. w audycji "Radio Yesterday" (ciekawe, czy ta zostaje...).

Za tydzień, w piątek o 22, ostatnia audycja "Noc u Berniego". Można było w niej usłyszeć nagrania z lat 80., głównie klimaty italo i depeszowopodobne, choć czasem był rock. "Radio Yesterday" leci w tej chwili, klimaty zbliżone, choć audycja jest bardziej "rozciągliwa" muzycznie. Słyszałem w niej nawet jugosłowiańskiego rocka (sic!). Powód tych zmian jest oczywiście finansowy Sad

Wspomniana oprawa dźwiękowa weszła w grudniu 2010 r. Miał to być powrót do tradycji, ale coś się po drodze zepsuło. Kilkadziesiąt jingli z podkładem z "Roty" nie jest tragicznych, choć śpiewanych jingli "Radio Merkury Poznań", szczególnie po wiadomościach nic nie przebije. Jingle Radia PiK emitowane od 10 lat też są niczego sobie, a też mają element tradycyjny, czyli wpleciony i zmodyfikowany przedwojenny jeszcze sygnał Rozgłośni Toruńskiej. (http://www.youtube.com/watch?v=j2QQ6FH-ORM 10 sekunda)

Mavoy, RDC to temat rzeka, choć kiedyś było lepiej. Odkryłem ich 2 lata temu i dostałem wtedy na ich punkcie hopla. To właśnie tam usłyszałem pierwszy raz Radio Hello (1,5 roku przez polsatowskim MBTM) i Holywood, które w tym samym czasie wchodziło do lepszego wtedy Radia Euro, ale to już inna sprawa.

Czy pamiętasz, jak Extralistę emitowali codziennie? Oczywiście wyprzedzali w propozycjach Poplistę o parę tygodni. Niestety, ale jakoś na początku ubiegłego roku zdemolowali ramówkę. Zaczęło się skracanie "Nocy DJ-ów" skończone jej likwidacją a w miejsce codziennej Extralisty dali trzygodzinny magazyn informacyjny. I wtedy rozstałem się z tą stacją do września. Teraz powoli odzyskują mój szacunek.

Nawiążę jeszcze do "Tortu...". Kiedyś audycja szła w nocy z soboty na niedzielę a jako że paradoksalnie "lepsze" stacje dla wielu stają się niestrawne a RMF podwyższa Ten Topem loty no to z ciekawości słuchałem tego. Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś w każdym odcinku prowadzący puszczał coś od Imogen Heap Razz.

Eneja grali? Shocked

Nie zwróciłem wtedy na niego uwagi... Zresztą wydaje mi się, że przez Ekstralistę się nie przewinął...

Ekstalista codzienna była, owszem. Ale wtedy trochę śledziłem ich mniej, bo jednocześnie była Poplista Wink
pivo
Użytkownik

PostWysłany: Sob Sty 14, 2012 10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mavoy napisał:

Eneja grali? Shocked

Tak. Nie szedł w Extraliście ale grali go od czasu do czasu w popołudniówkach, tak samo jak w PR1.

Szkoda, że RDC nie zapisuje przynajmniej części tego co gra i nie upublicznia. Muzycznie dobra stacja, ale wiele piosenek nierozpoznanych się marnuje.
Powrót do góry
pivo
Użytkownik

PostWysłany: Sob Sty 28, 2012 20:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Poważne" Radio Merkury wprowadza od poniedziałku rozszycia lokalne m.in. dla Konina. Symptomem tego były emitowane co najmniej od miesiąca lokalne jingle dla Konina po reklamach.

Wyszły najświeższe wyniki RadioTracka z podziałem na byłe województwa.

Albo jestem nienormalny, albo współrodacy mają nietypowy gust. Nie ogarniam fenomenu RH. Zbliżone do Hita stacje mają niższe wyniki (Jardy z Białegostoku mają w okolicach 10%, Alex Zakopane - 4,28, Parada Łódź dla woj. piotrkowskiego - 2,24, Fama Tomaszów - 4,20, Rekord Radom - 9,09) ale jak to możliwe że stacja o tak hermetycznej playliście jak RMF FM, szczególnie po 20 miała 25,75% Owszem, są najbliżej słuchaczy (a że to biedny region to już nie moja wina) i się ostatnio poprawili ale ja zaprawdę nie rozumiem fenomenu RH. Radio Las Vegas, które wedle legendy (sam nigdy tej stacji nie słyszałem; 92,8 nigdy nie dolatywało i nie dolatuje do Wielgiego) było bardziej discopolowe od RH miało nieco poniżej 20%.

Zawsze jak jadę samochodem z rodziną to zabieram ze sobą słuchawki bo wiem, że trzeba będzie ich użyć. No, chyba że w RH zdarzy się coś ciekawego. Zresztą o RH i inyych stacjach to można by było długo mówić.

Innym fenomenem dla mnie jest słuchalność RDC na poziomie błędu statystycznego na Mazowszu. Czyżby jedyna stacja (obok PR1 i PR3) grająca inaczej niż RMF i informująca o wydarzeniach z regionu (kiepsko, ale jednak) dostępna poza Warszawą i paroma innymi miastami była zbyt dobra? Wiem, że się skiepścili, ale żeby aż tak?

Przynajmniej wiem jaka stacja będzie najpopularniejsza w pierwszym MUX-ie. A stąd to już krótka droga do comebacku DPL na Polsacie. I nawet bym się nie zdziwił gdyby je poprowadził ktoś z RH.
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Sob Sty 28, 2012 20:01    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczna Galaktyka Strona Główna -> Inne stacje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Skocz do: