Forum Muzyczna Galaktyka Strona Główna Muzyczna Galaktyka
i nic ci nie umyka!
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Podsumowanie roku 2016.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczna Galaktyka Strona Główna -> Notowania listy Top Twenty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ferdi69
Laureat Miastowizji


Dołączył: 01 Wrz 2014
Posty: 2459
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pią Gru 30, 2016 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

20. Myslalem, ze nawet trochę bedzie
19 nie znam
18 dobra pozycja
17 fajnie, ze tak wysoko, ale u mnie poprzeczka jest tak wysoka, ze bedzie o wiele niżej
16 mam mieszane uczucia co do tego kawałku, ale nie jest zły
15. Znowu dobry kawałek
14 cieszę sie ze tak wysoko
13 nie znam
12 wolałem od nich inne single
11 nie znam
_________________
Zapraszam na moją prywatną listę muzyczną Wink
Muzyczna TOP 50
http://rmfpoplista.phorum.pl/viewforum.php?f=65
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama






Wysłany: Pią Gru 30, 2016 22:02    Temat postu:

Powrót do góry
Radosław
Spamer


Dołączył: 02 Wrz 2014
Posty: 5811

PostWysłany: Sob Gru 31, 2016 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

10. Ariana Grande - Into You


Z czasem faktycznie może się nieco znudzić, ja na przykład przez październik i listopad wcale tego nie słuchałem, ale pamiętam jak po pierwszym odsłuchu słuchałem w kółko przez kilka dni. Po mniej przebojowym 'Dangerous Woman' jako drugi singiel dostaliśmy właśnie to i uważam, że to był najlepszy kawałek z płyty, który mógł zostać singlem właśnie. Piosenka przebojowa, przyjemny wokal i tekst, fajnie się śpiewa i tańczy, czego chcieć więcej Very Happy

9. CHVRCHES feat. Hayley Williams - Bury It


Cała płyta 'Every Open Eye' jest świetna, więc nie dziwię się, że i ten kawałek mi się bardzo spodobał od pierwszego odsłuchu, więc planowałem go dodać na swoją listę. Nagle jednak pojawiła się wersja z Hayley Williams, która co prawda nie jest lepsza, ale też nie gorsza, po prostu równie dobra. Wokal Hayley, mimo że trochę dziwnie obrobiony, cóż, całkiem pasuje do Lauren, która z drugiej strony na żywo brzmi trochę gorzej Sad . W każdym razie, cała produkcja jest bardzo fajna, więc gratuluję chłopakom z CHVRCHES i liczę na jakiś nowy album, szybko, chociaż wiem, że poczekam kilka lat XD

8. BANKS - Gemini Feed


Było trochę niżej, ale nie mogłem tego tak zostawić. Dla mnie Banks to jedno z największych zaskoczeń tego roku. Co prawda nie jest to nowa artystka, bo już wcześniej wydawała kawałki, nawet płytę, ale ja jej nie znałem. Dopiero dzięki 'Gemini Feed' właśnie zainteresowałem się jej twórczością i nie żałuję ani trochę. Nie rozumiem trochę, dlaczego nie jest bardziej popularna, bo poza świetnymi kompozycjami, ma naprawdę bardzo przyjemny wokal. Bardzo dobry kawałek krótko mówiąc.

7. Röyksopp feat. Susanne Sundfør - Never Ever


A to było na miejscu 17, ale bez przesady, Röyksopp tak nisko? Z tego co czytałem, to wiele ludzi narzekało, że jakiś taki pop, że gdzie ich dawna muzyka, a ja się wcale z tym nie zgadzam, bo nie widzę większej różnicy - kawałek jest świetny jak ich wszystkie inne. Na plus też fakt, że panowie znowu zaprosili do współpracy Susanne, z którą już wcześniej zrobili przewspaniałe 'Running to the Sea' czy też równie dobre 'Save Me'. Skoro wydali płytę z Robyn, to dlaczego nie z Susanne? Liczę na to bardzo mocno, bo wokal ma świetny i pasuje do nich, co tu dużo mówić. Na plus też klip, który mnie bawi, więc jest fajny.

6. Halsey - Colors


Jeden z nielicznych przypadków, kiedy jestem pewien, że pozycja jest odpowiednia. Halsey zawsze jakoś tam sobie istniała, ale nigdy nie byłem jakimś ogromnym fanem, dopóki nie wyszedł klip do 'Colors' właśnie. Kawałek tak bardzo mi się spodobał, że ląduje aż na 6 miejscu w tegorocznym podsumowaniu. Halsey ma według mnie ogromny potencjał i mimo, że lubię 'Closer' to uważam, że nie potrzebuje ona żadnych The Chainsmokers do sukcesu, powinna go osiągnąć sama i życzę jej tego. Na plus też tekst, który łatwo się zapamiętuje i śpiewa i dzięki niemu można łatwiej zdać maturę z angielskiego, polecam Very Happy Czekam na jakiś nowy materiał w przyszłym roku.














Nie chce mi się czekać, więc dostaniecie top 5 od razu, a co.

























No więc,














W stylu Patryka,





































Na miejscu 5...


















































5. Flume feat. Tove Lo - Say It (Original) / (Clean Bandit Remix) / (Anna Lunoe Remix)


I w końcu drugi kawałek Flume. Nie powiem, że od razu aż tak mi się podobał, bo to byłaby nieprawda, ale z czasem naprawdę się przekonałem do niego, nawet bardziej już po wylocie z mojej listy. Flume to dla mnie obecnie naprawdę jeden z tych djów, którzy tworzą prawie że swój własny gatunek muzyki i wychodzi im to na dobre, bardzo dobre, a przykład tego mamy między innymi w 'Say It'. Nie mogę też nie powiedzieć niczego o Tove Lo, która według mnie idealnie pasuje do Flume i powinni wydać w ogóle razem album, albo chociaż epkę. Nawet bym za nią zapłacił D: Tove Lo spisała się tutaj świetnie i uwielbiam jej wokal, mimo że uważam, że na żywo śpiewać czasem nie umie. Co do remixów, to ten od Clean Bandit od razu mi wpadł w ucho. Niby taki prosty, niby tylko dodanie jakiegoś drugiego podkładu pod oryginał i jest remix, ale mi bardzo wpada w ucho i jakoś miło się tego słucha. Drugi remix poznałem kilka dni temu, ale jest na tyle dobry i w sumie podobny do oryginału, że czemu mam go nie dodać? Może Anna Lunoe będzie ogromnym zaskoczeniem 2017 roku, może wtedy się wybije? Kto wie Very Happy

4. Calvin Harris & Rihanna - This Is What You Came For


Przez długi czas Rihanna z Calvinem byli na 7 miejscu, potem magicznie wskoczyli na podium, bo na trzecie miejsce, ale jednak musiałem wprowadzić pewne zmiany no i finalnie spadli na 4, co nie jest złą pozycją, prawda? Kiedy wyszedł ten półtorej minutowy klip z fragmentem 'This Is What You Came For', i swoją drogą tak trwał sobie przez miesiąc chyba, co mnie denerwowało, bo nie było normalnej wersji na youtube, kawałek tak średnio mi się podobał. Wiadomo, co do Calvina to raczej jestem wybredny, większość kawałków jest dla mnie za słaba jak na niego. Ciężko przebić 'Bounce', którego pewnie nikt nie lubi, tylko ja Very Happy, czy może 'We'll Be Coming Back' i 'Sweet Noting', ale myślę, że ten kawałek z Riri jest bardzo blisko, a może nawet na równi z wyżej wymienionymi. Z czasem właśnie, kawałek bardzo mi się spodobał i miałem okres, kiedy słuchałem go kilka razy dziennie, taki Maciek mi się niestety udzielił, ale myślę, że to też zasługa Rihanny, bo naprawdę fajnie, że to ją zaprosił do tego kawałka. Fajnie, że Calvin zrobił coś w miarę świeżego, zabawił się wokalem na rzecz dropu i stworzył charakterystyczne powtarzanie 'you' zamiast jakiejś sieczki, szanuję, tylko szkoda, że teraz jest tego za dużo, wszędzie (czytaj na przykład Jonas Blue - By Your Side). Mam nadzieję, że na następną kolaborację Calvina z Rihanną nie będziemy musieli czekać kolejnych 5 lat, jak to było w tym przypadku.


























































Wypadałoby dodać teraz miejsce 3, więc...















































3. Flume feat. Kai - Never Be Like You


Trochę się wahałem, czy na trzecie miejsce dać ten kawałek czy może 'Say It', ale jednak pozostałem przy tym, przy pierwszym kawałku Flume, który zrobił na mnie wrażenie. Pewnie nie pamiętacie, a może pamiętacie, że na początku średnio mi się podobał, wypadł nawet z propozycji, bo co będę dodawał jakieś Flume, kto to w ogóle jest, nie? Very Happy Kiedyś znałem w sumie tylko remix 'You & Me' czy 'Tennis Court', które wydawały mi się takie średniawe, więc nie interesował mnie Harley ani trochę. Na szczęście, coś mnie tknęło i zacząłem znowu słuchać 'Never Be Like You' i jakoś po krótkim czasie postanowiłem, że muszę jednak dodać do notowania. Kawałek nie był ogromnym hitem, bo 55 notowań to nie aż tak wiele, ale złożyły się na to pewnie różne okoliczności, więc nie ma to większego znaczenia, bo kawałek jest naprawdę dobry. Podoba mi się nie tylko praca Flume, ale i Kai, która na wokalu wypadła bardzo fajnie. Jak już chyba pisałem przy 'Mind', albo nie, nie pamiętam, liczę na coś więcej od niej w przyszłym roku, no i podobnie jak przy 'Say It', fajnie by było usłyszeć znowu Flume z Kai.

2. Twenty One Pilots - Lane Boy


Na 2 miejscu ląduje wspaniałe 'Lane Boy' od wspaniałych chłopaków z 21Pilots. Kawałek jest co prawda z roku 2015, ale większość ich kawałków w naszych podsumowaniach jest z wtedy, bo wtedy wyszło 'Blurryface'. Świat podniecał się 'Ride' czy 'Stressed Out, a ja właśnie 'Lane Boy' i wcale nie żałuję, bo jest to po prostu ich drugi najlepszy kawałek ever, zaraz po 'Car Radio', którego jeśli nie znacie, to naprawdę polecam, bo jest to w ogóle jeden z najlepszych kawałków, nie tylko ich najlepszych. Bardzo mi się podoba 'Lane Boy', bo jest oryginalne, ma fajny klip, w sumie jak każdy od nich no i fajną budowę, podobną z resztą do wyżej wspomnianego 'Car Radio'. Dawno nie byłem pod takim wrażeniem jednego zespołu, pewnie ostatni raz tak było przy CHVRCHES, tak sądzę. Liczę, że chłopaki przygotowują jakiś nowy materiał na zbliżający się rok, bo już nie mogę się doczekać. Właściwie, ta piosenka mogłaby być na pierwszym miejscu i może trochę będę żałował, że nie jest...














































Chyba już wiecie, co jest na pierwszym, prawda?


























































1. Tove Lo – Cool Girl


Zaskoczeni bardzo, trochę czy może wcale? Ja trochę, bo nawet nie pamiętam czy mi się podobało po pierwszym odsłuchu, czy może nie. W każdym razie, w tym roku Tove Lo pokazała, mi przynajmniej, że nie tylko dzięki remixowi 'Stay High' czy 'Talking Body' można ją lubić. Pokazała też, że druga płyta może być nawet lepsza niż pierwsza. Co prawda denerwuje mnie to, że wszystko ostatnio się kręci wokół wagin, seksu i masturbacji jeśli chodzi o zainteresowania Tove Lo, ale nie wpływa to jakoś bardzo na odbiór jej muzyki, na szczęście XD 'Cool Girl' jest świetnym, nastrojowym nawet kawałkiem, z którym (tak, znowu) już na zawsze będą mi się kojarzyć wakacje i ból głowy ( Sad ). Nigdy nie wiązałem z piosenkami jakichś wydarzeń czy emocji, ale w tym roku jakoś to się zmieniło i między innymi, a może przede wszystkim 'Cool Girl' ma dla mnie znaczenie właśnie nie tylko jako świetna produkcja, ciekawy wokal i tekst, ale też jako pewien nośnik wspomnień (ah, refleksyjnie XD). Mógłbym się jeszcze rozpisać na temat tego, jak bardzo fajne są zwrotki, jak refreny i jak dobrze się tego słucha w kupie, ale napiszę tylko, że po prostu wybornie słucha się całego kawałka, a sama końcówka, a ostatnie 23 sekundy to taka kwintesencja, świetne zakończenie i dopełnienie całej przygody. Jestem w szoku, naprawdę D:
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mateuszek92
RMF MAXXX Typer 2014


Dołączył: 03 Wrz 2014
Posty: 2126
Skąd: Świętokrzyskie

PostWysłany: Sob Gru 31, 2016 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Never Be Like You na podium, bardzo fajnie Smile
Tove Lo to miłe zaskoczenie Smile
_________________
CHR HD TOP 30 w wersji online -> http://chrhdstream.myl2mr.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
RealFan
vida nocturna


Dołączył: 02 Wrz 2014
Posty: 2993

PostWysłany: Sob Gru 31, 2016 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż, Tove Lo nie jest zła, ale wolałbym zwycięstwo Flume jak już, sam wiesz xD
Dziesiątka totalnie inna od mojej, trochę te nasze gusta się różnią, trochę. XD
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kuba1201
Bardzo aktywny


Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 3132
Skąd: Woj. Śląskie

PostWysłany: Sob Gru 31, 2016 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

10. Tego się spodziewałem.
9. Świetna pozycja.
8. Może być.
7. Średnie.
6. Masz plusa za to.
5. Podoba mi się.
4. Wysoka pozycja jak na ciebie.
3. Piękne.
2. Nie znam, ale pewnie świetne.
1. Wow, nieźle.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sylwo1995
Laureat Miastowizji


Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 3330
Skąd: Mazowieckie

PostWysłany: Sob Gru 31, 2016 18:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miejscem pierwszym jestem zaskoczony pozytywnie, bo sam za tym kawałkiem przepadałem i gratuluję zwyciężczyni, bo nie tylko u mnie kobieta się trafiła Very Happy
_________________
Zapraszam do działu z listami przebojów
http://rmfpoplista.phorum.pl/viewforum.php?f=61
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
adam19960
Spamer


Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 6433
Skąd: Koszalin

PostWysłany: Nie Sty 01, 2017 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem przekonany, że "Closer" wygra, ale nie doceniłem Tove Lo. Very Happy
_________________
Catch a fall
and I will stand in your way
and I need you like the flower needs the rain...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maciek98
Aktywny użytkownik


Dołączył: 01 Wrz 2014
Posty: 1215

PostWysłany: Nie Sty 01, 2017 21:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ladne Top 5. W szczegolnosci numer 4, ale numer 1 zasluzony.
_________________
Take me all the way down tonight, soon I'll be leaving...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ferdi69
Laureat Miastowizji


Dołączył: 01 Wrz 2014
Posty: 2459
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Czw Sty 05, 2017 17:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

10. Bardzo dobre miejsce, jeden z jej najlepszych kawałków Smile
9. ciesze się, że tutaj tak wysoko, u mnie niestety będą niżej Sad
8. Nie znam
7.Nie znam
6. Jakoś tego nie kojarzę, może kiedyś słyszałem
5. Bardzo dobre miejsce, choć myślałem, że pojawi się w TOP3
4. Jestem zadowolony z tej pozycji, bo połaczenie Calvina i Rihanny w muzyce zawsze wychodzi petarda Very Happy
3. Wolał bym to na miejscu 5, a kawałek z Tove Lo na 3
2. Jak dla mnie za wysoko
1. Z tego miejsca jestem też bardzo dumny i zasłuzone miejsce.
_________________
Zapraszam na moją prywatną listę muzyczną Wink
Muzyczna TOP 50
http://rmfpoplista.phorum.pl/viewforum.php?f=65
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Radosław
Spamer


Dołączył: 02 Wrz 2014
Posty: 5811

PostWysłany: Czw Sty 05, 2017 22:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ferdi69 napisał:
10. Bardzo dobre miejsce, jeden z jej najlepszych kawałków Smile
9. ciesze się, że tutaj tak wysoko, u mnie niestety będą niżej Sad
8. Nie znam
7.Nie znam
6. Jakoś tego nie kojarzę, może kiedyś słyszałem
5. Bardzo dobre miejsce, choć myślałem, że pojawi się w TOP3
4. Jestem zadowolony z tej pozycji, bo połaczenie Calvina i Rihanny w muzyce zawsze wychodzi petarda Very Happy
3. Wolał bym to na miejscu 5, a kawałek z Tove Lo na 3
2. Jak dla mnie za wysoko
1. Z tego miejsca jestem też bardzo dumny i zasłuzone miejsce.

Jak nie znasz 7 i 8 to żałuj, serio Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Czw Sty 05, 2017 22:03    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczna Galaktyka Strona Główna -> Notowania listy Top Twenty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strona 6 z 6
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Muzyczna Galaktyka  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group